UFC wprowadzi zmianę do zasad polityki antydopingowej

Zmiana zasad polityki antydopingowej UFC będzie dotyczyć czteromiesięcznego okresu testów zawodników wracających do UFC.

Jest to pokłosie gali UFC 200 oraz walki Brocka Lesnara z Markiem Huntem po której ogłoszono, że Brock Lesnar oblał testy antydopingowe zarówno przed walką jak i po niej. Jak się okazało UFC zdecydowało, że Lesnar nie będzie przechodził czteromiesięcznego okresu badań przez USADA za co popłynęła spora fala krytyki w stronę organizacji. Lesnar pokonał Hunta przez jednogłośną decyzję, ale został zgłoszony przez USADA za naruszenie polityki antydopingowej i ostatecznie zawieszony na rok.

W związku z pozwem Marka Hunta przeciwko UFC oraz tym, że organizacja świadomie wykluczyła Brocka Lesnara z badań wiedząc, że zażywa niedozwolone substancje, wygląda na to, że UFC wprowadzi pewne zmiany w przepisach.

Według MMAFighting.com, „zasada czterech miesięcy” jest w trakcie przeglądu, który ma sprawić, że będzie bardziej przejrzysta dla zawodników.

„”Nowa” zasada czterech miesięcy będzie dotyczyła tylko tych zawodników, którzy zdecydowali się odejść z UFC i, a pula testów ma być „rozszerzona” w przypadku powrotu do organizacji.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *