UFC wprowadzi kobiecy ranking bez podziału na kategorie wagowe

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

UFC zdecydowało się w końcu rozdzielić ranking bez podziału na kategorie i od teraz zawodnicy i zawodniczki będą klasyfikowani w swoich własnych kategoriach.

Od czasu, gdy kilka lat temu UFC ustanowiło ranking bez podziału na kategorie, zestawiani w nim byli zarówno mężczyźni jak i kobiety. Doprowadziło to do pewnych kontrowersji, a wielu fanów i osób ze świata mediów od dłuższego czasu uważa, że powinny istnieć oddzielne rankingi dla walczących mężczyzn i kobiet.

Teraz tak będzie, ale póki co strona z rankingami musi zostać zaktualizowana.

Bruno Massami, jedna z osób zajmująca się zestawieniami rankingów UFC, potwierdził na swoim Twitterze, że organizacja wprowadzi nowy ranking bez podziału na kategorie dla kobiet i ma to nastąpić w tym tygodniu. Oznacza to, że wszystkie kobiety znajdujące się obecnie w rankingu bez podziału na kategorie zostaną usunięte, a w ich miejsce wejdą inni mężczyźni.

Obecnie mistrz wagi półciężkiej Jon Jones jest zawodnikiem numer 1 w rankingu bez podziału na kategorie. To oczywiście nie zmieni się, gdy zostanie wprowadzona nowa lista. 13 z 15 najlepszych zawodników w obecnym rankingu to mężczyźni, więc nie zostaną oni usunięci z listy, a wręcz spora część z nich awansuje o jedno lub dwa miejsca.

Mistrzyni wagi koguciej i piórkowej, Amanda Nunes, jest obecnie na 5. miejscu w rankingu, a w nowym zajmie 1. miejsce. Valentina Shevchenko, mistrzyni wagi muszej, zajmuje 12. miejsce, więc prawdopodobnie znajdzie się na nowej liście jako zawodniczka nr 2. Mistrzyni wagi słomkowej Weili Zhang również zajmie wysokie miejsce w rankingu.

To świetna wiadomość zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet, ponieważ daje ona większą szansę na wskoczenie do pierwszej 15-tki rankingów bez podziału na kategorie wagowe i zdobycie większego uznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *