„Tyson Fury. Bez Maski”. „Król Cyganów” opowiada o zwycięskiej walce z depresją. Przedsprzedaż autobiografii

Kiedy w listopadzie 2015 roku Tyson Fury pokonał Władimira Kliczkę wydawało się, że ma świat u swoich stóp. Brytyjski pięściarz staczał się jednak w otchłań depresji. Choroba w połączeniu z problemami z alkoholem i narkotykami sprawiła, że upadł niemal na samo dno. Od popełnienia samobójstwa uratował go jedynie impuls. 12 lutego nakładem wydawnictwa SQN ukaże się autobiografia „Króla Cyganów”, który dziesięć dni później zmierzy się w rewanżowej walce z Deontayem Wilderem.

Już teraz przeczytać możesz fragmenty książki i zamówić ją w przedsprzedaży!

Oszczędzisz ponad 10 złotych,

Zyskasz możliwość zamówienia pakietów książek o boksie w równie atrakcyjnej cenie,

– Wysyłka już 5 lutego!

Od 12 lutego książki szukaj w salonach Empik oraz dobrych księgarniach w całej Polsce!

Fragment książki:

Był wspaniały letni dzień, bardzo słoneczny. Właśnie odebrałem nowiutkie czerwone ferrari cabrio, byłem mistrzem świata wagi ciężkiej, miałem piękną żonę i rodzinę. Moje życie chyba nie mogło się ułożyć lepiej, ale w mojej duszy panował mrok – nieprzenikniona ciemność.

Zaledwie kilka miesięcy wcześniej stałem w  ringu, a  świat właśnie uznawał mnie za najlepszego pięściarza wagi ciężkiej na świecie. Dołączyłem do grona takich legend jak Jack Dempsey, Muhammad Ali, Mike Tyson czy Lennox Lewis. Teraz jechałem autostradą w samochodzie, o jakim inni mogą tylko marzyć, ale zmagałem się z koszmarną depresją kliniczną. Miałem wszystko, czego można chcieć,
a jednocześnie nie rozumiałem, po co mam dalej żyć. Moja egzystencja nie miała sensu.

Gdy zjechałem z autostrady i zwolniłem, poczułem, że to najwyższy czas, żeby skończyć z całym tym cierpieniem. Dawaj, Tyson, weź to w końcu zrób, będziesz miał z głowy. Byłem zdecydowany, nic nie miało dla mnie znaczenia ani wartości. Nic się nie liczyło, ja sam się nie liczyłem. Spojrzałem przed siebie i dostrzegłem most. To był mój cel, koniec mojej podróży. Silnik ferrari z rykiem ponownie obudził się do życia. To miał być ostatni dźwięk, jaki usłyszę. Za kilka sekund w mojej głowie miał zapanować spokój, a wszystkie  przekrzykujące się w niej głosy – wreszcie zamilknąć. Wcisnąłem gaz do dechy. Zaraz będzie koniec.

Wtedy jednak, dosłownie na kilka sekund przed uderzeniem, w mojej głowie coś krzyknęło: „Nie! Stój! Pomyśl o dzieciach!”. Przemknąłem przez most, a potem dałem po hamulcach.

O książce:

Szczera, zaskakująca i szokująca historia jednego z najlepszych pięściarzy świata!

Przyszedł na świat, ważąc ledwie 450 gramów. Lekarze dawali mu jeden procent szans na przeżycie. Tyson, który imię zawdzięcza bokserskiemu idolowi ojca – Mike’owi 14 lat później mierzył już niemal dwa metry. Kiedy zdobył tytuł mistrza świata wydawało się, że osiągnął wymarzony cel. Jego życie szybko zmieniło się jednak w koszmar.

Depresja, a wraz z nią kolejne omeny: alkohol, narkotyki i myśli samobójcze. Był „Królem Cyganów”, jednym z najbardziej zaskakujących mistrzów świata w historii, a w kilka miesięcy stał się 180-kilogramowym wrakiem człowieka. Był o krok od skończenia ze sobą, ale również z tej walki wyszedł zwycięsko.

W tej szokującej autobiografii Tyson Fury opowiada, jak wbrew wszystkiemu zdołał się podnieść z kolan. Zdradza, co działo się w szatni przed i po walce z Wilderem i jak to możliwe, że pojedynek z Kliczką rozegrał się tak naprawdę w saunie. Szczerze opowiadający o swoich problemach dwumetrowy gigant pokazuje twarz, jakiej nigdy nie widziałeś.

Autor: Tyson Fury
Data wydania: 12 lutego 2020
Cena okładkowa: 39,99zł
Liczba stron: 320

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *