UFC pracuje nad walką Askar Askarov vs. Kai Kara-France na gali zaplanowanej na 26 marca

Do bardzo ważnego i równie ciekawego starcia w wadze muszej ma dojść w marcu, kiedy to w Oktagonie naprzeciw siebie staną Askar Askarov i Kai Kara-France.

Askar Askarov (14-0-1 MMA, 3-0-1 UFC) i Kai Kara-France (23-9 MMA, 6-2 UFC) mają się spotkać na gali UFC Fight Night zaplanowanej na 26 marca, która odbędzie się w Nationwide Arena w Columbus w Ohio.

Organizacja UFC nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Wygląda na to, że 29-letni Askarov spełni swoje życzenie. Po tym jak Kara-France rozpoczął kampanię na rzecz walki o tytuł, były mistrz Absolute Championship Berkut (obecnie ACA) zasugerował, że mogą walczyć o miejsce pretendenta numer jeden. Niepokonany w swojej karierze Askarov pokonał Alexandre’a Pantoję i byłego wielokrotnego pretendenta do tytułu Josepha Benavideza. W swoim debiucie w organizacji Askarov niejednogłośnie zremisował z obecnym mistrzem UFC w wadze muszej Brandonem Moreno.

Z kolei 28-letni Kara-France może pochwalić się największym zwycięstwem w karierze po znokautowaniu w pierwszej rundzie byłego mistrza wagi koguciej Cody’ego Garbrandta na UFC 269. Znokautowanie Garbrandta zagwarantowało mu drugi z rzędu bonus „Performance of the Night”, po tym jak na UFC 259 rozprawił się z Rogerio Bontorinem.

W walce wieczoru tej gali, były mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz zmierzy się z Aleksandarem Rakićem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.