UFC pracuje nad ostatnią walką w kontrakcie Nate’a Diaza

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Nate Diaz ma w swoim obecnym kontrakcie z UFC już tylko jedną walkę, a szef organizacji Dana White ogłosił, że pracuje nad zestawieniem mu kolejnej walki.

W sobotę prezydent UFC Dana White powiedział, że Nate’owi Diazowi (20-13 MMA, 15-11 UFC) została jeszcze jedna walka w kontrakcie. White potwierdził tę wiadomość dziennikarzom na konferencji prasowej po UFC Fight Night 196.

„Została mu jeszcze jedna walka,” powiedział White. „Pracujemy nad walką dla niego. Tony (Ferguson) nie był wśród potencjalnych rywali o których myślimy, ale pracujemy teraz nad walką dla Nate’a. Została mu jeszcze jedna walka (w kontrakcie).”

Nie wiadomo, czy Diaz zamierza podpisać nowy kontrakt z UFC, czy też wypełnić go do końca i sprawdzić, co czeka na niego w innej organizacji. White nie zdradził więcej szczegółów na temat potencjalnych negocjacji z pochodzącym z Stockton zawodnikiem.

Nate Diaz, jedna z największych gwiazd UFC i jedno z najbardziej znanych nazwisk w sportach walki, na swoich mediach społecznościowych wyrażał ostatnio chęć walki z Vicente Luque i Tonym Fergusonem. Mówił też głośno o powrocie do Oktagonu w grudniu.

36-latek ostatnio walczył w czerwcu, kiedy to przegrał przez jednogłośną decyzję z pretendentem do tytułu Leonem Edwardsem. Przed walką z Edwardsem przegrał z Jorge Masvidalem. Ostatnią wygraną Diaza było zwycięstwo przez decyzję nad byłym mistrzem wagi lekkiej UFC Anthonym Pettisem w 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *