Jan Błachowicz podał warunek, który musi spełnić Israel Adesanya, aby dostać rewanż

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz wyjaśnił, co musi zrobić mistrz wagi średniej Israel Adesanya, aby otrzymać rewanż z nim.

Jan Błachowicz i Israel Adesanya spotkali się na UFC 259 na początku tego roku i Błachowicz obronił swój pas, wygrywając przez jednogłośną decyzję i sprawiając Adesanyi pierwszą porażkę w karierze. Mimo tej porażki, Adesanya dał jasno do zrozumienia, że w przyszłości zamierza wrócić do wagi 205 funtów. Od czasu przegranej z Błachowiczem, Adesanya bronił pasa w wadze 185 funtów przed Marvinem Vettorim, a na początku 2022 roku zmierzy się z Robertem Whittakerem w walce rewanżowej. Jeśli Adesanya pokona Whittakera, niewykluczone, że fani będą domagać się od niego powrotu do wagi półciężkiej.

Jednak nawet jeśli Adesanya pokona Whittakera i zdecyduje się na powrót do 205 funtów, nie dostanie natychmiastowej walki o tytuł z Błachowiczem. W ostatnim wywiadzie dla SCMP, Błachowicz przyznał, że w przyszłości może ponownie zawalczyć o pas z Adesanyą. Jednak jeśli chodzi o mistrza wagi półciężkiej, to Nigeryjczyk musi pokonać co najmniej dwóch, a może nawet trzech zawodników wagi półciężkiej, aby zawalczyć z nim o pas. Jeśli Adesanya sprawdzi się w 205 funtach, wtedy rozważy rewanż.

„Tak, czemu nie? Jest to możliwe. Ale po pierwsze, jeśli powalczysz w mojej kategorii. On musi stoczyć kilka walk, wiesz? Nic w stylu: „OK, idę spróbować jeszcze raz.” Nie w walce o tytuł. Po pierwsze, musi pokonać może dwóch, trzech facetów w 205 funtach, a potem może dadzą mu szansę na walkę o tytuł. Ale nie od razu.”

Tymczasem już w ten weekend Jan Błachowicz stanie do drugiej obrony mistrzowskiego pasa, mierząc się z Brazylijczykiem Gloverem Teixeira w walce wieczoru gali UFC 267.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *