UFC on FOX 30 Road to The Octagon: Alvarez vs Poirier 2, Aldo vs Stephens i Jędrzejczyk vs Torres

Fot. UFC

Przed nadchodzącą galą UFC on FOX 30: Alvarez vs Poirier 2 w Calgary, organizacja opublikowała kolejny odcinek serii Road to the Octagon, która ukazuje przygotowania zawodników do swoich walk.

W walce wieczoru zobaczymy rewanż w wadze lekkiej między byłym mistrzem Eddie Alvarezem a Dustinem Poirierem. Ich poprzednia walka w ubiegłym roku zakończyła się jako nierozstrzygnięta ze względu na nielegalne ciosy kolanami w wykonaniu Alvareza. Teraz stawka jest jeszcze wyższa, ponieważ w grę wchodzi szansa na walkę o pas.

W co-main evencie gali zobaczymy pojedynek w wadze piórkowej między byłym mistrzem Jose Aldo a mocno bijącym Jeremym Stephensem. Otoczony przez rodzinę i sparingpartnerów w Rio de Janeiro, Aldo będzie starał się odzyskać formę, która towarzyszyła mu podczas panowania w dywizji i w 18 zwycięstwach z rzędu. W przypadku Stephensa z San Diego, trzy ostatnie wygrane walki w tym dwie przed czasem przez KO/TKO oraz perspektywa kolejnej wygranej stawiają go u progu otrzymania szansy na walkę o pas. Zwycięstwo z Aldo byłoby także jego największą wygraną w dotychczasowej karierze.

Trzecia, walka to pojedynek byłej mistrzyni wagi słomkowej Joanny Jędrzejczyk z Tecią „The Tiny Tornado” Torres. Dla byłej mistrzyni mającej pięć wygranych walk w obronie tytułu, Południowa Floryda oferuje idealne warunki treningowe, pod przygotowania do powrotu na szczyt dywizji z pomocą American Top Team. Z kolei Tecia Torres przygotowuje się w Colorado Springs wraz ze swoją narzeczoną i czołową zawodniczką dywizji koguciej Raquel Pennington, pokazując trening szybkościowy i wydolnościowy na dużej wysokości.

One thought on “UFC on FOX 30 Road to The Octagon: Alvarez vs Poirier 2, Aldo vs Stephens i Jędrzejczyk vs Torres

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *