UFC on FOX 28: Emmett vs. Stephens – wyniki i relacja na żywo

UFC youtube.com

145 lbs: Jeremy Stephens pokonał Josha Emmetta przez KO (ciosy) 1:35, runda 2

Kata główna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
115 lbs: Jessica Andrade pokonała Tecię Torres przez jednogłośną decyzję
205 lbs: Ilir Latifi pokonał Ovince’a Saint Preux przez techniczne poddanie (gilotyna) 3:48, runda 1
170 lbs: Max Griffin pokonał Mike’a Perry’ego przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 0:00 czasu polskiego):
135 lbs: Brian Kelleher pokonał Renana Barao przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Marion Reneau pokonała Sarę McMann przez poddanie (trójkąt nogami) 3:40, runda 2
115 lbs: Angela Hill pokonała Marynę Moroz przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Alan Jouban pokonał Bena Saundersa przez KO (cios) 2:38, runda 2

Karta przedwstępna (UFC Fight Pass, godzina 22:15 czasu polskiego):
205 lbs: Sam Alvey pokonał Marcina Prachnio przez KO (cios) 4:23, runda 1
135 lbs: Rani Yahya pokonał Russella Doane’a przez poddanie (duszenie trójkątne rękami) 2:32, runda 3
135 lbs: Alex Perez pokonał Erica Sheltona przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Manny Bermudez pokonał Alberta Moralesa przez poddanie (gilotyna) 2:33, runda 2

Josh Emmett vs. Jeremy Stephens
W początkowych minutach pojedynku Stephens kontrolował środek klatki zaś Josh znajdował się plecami blisko siatki szukając skrócenia dystansu. Piórkowi wymieniali się głównie pojedynczymi ciosami lub kombinacjami złożonymi dwóch uderzeń. Na nieco ponad minutę przed syreną Emmett trafił prawym sierpowym, po którym Jeremy przywitał się z deskami, ale przetrwał. W drugiej odsłonie znacznie bardziej skuteczny był młodszy z Amerykanów, najpierw posłał Emmetta na deski a następnie dobił go uderzeniami łokciami. Nie brakło kontrowersji, ponieważ w ferworze walki Jeremy trafił kolanem znajdującego się w parterze oponenta.

Tecia Torres vs. Jessica Andrade
Od początku walki Brazylijka ruszyła na rywalkę niczym Pitbull jednak mobilna Torres dobrze punktowała szybkimi uderzeniami dzięki dobrej pracy na nogach i zejściom do boków. W drugiej i trzeciej rundzie Andrade zaprzęgła do działania zapasy, kilkukrotnie obalała Amerykankę i kontrolowała ją w parterze. Dzięki temu Jessica przekonała do siebie każdego z sędziów i wygrała jednogłośną decyzją.

Ovince Saint Preux vs. Ilir Latifi
OSP zaczął pojedynek ospale, zmieniał ciągle pozycje, ale rzadko atakował. Dysponujący mniejszym zasięgiem Szwed ciosami i kopnięciami próbował atakować rywala. W końcu Latifi posłał rywala na deski a gdy ten wstawał, złapał gilotynę. Saint Preux klepnął, ale sędzia tego nie zauważył i chwilę później Amerykanin był już nieprzytomny.

Mike Perry vs. Max Griffin
Od początku Perry polował na swojego ulubionego prawego jednak mobilny i korzystający z ciosów prostych Griffin trafiał znacznie częściej. W drugiej minucie Mike sklinczował, ale nic z tego nie wynikło. Platinum napierał a Max przytomnie odchodził do tyłu i boków unikając większości ofensywy rywala. Na sekundy przed syreną Mike obalił i zaszedł za plecy Griffina. W drugiej odsłonie Payne zaczął chętniej odwoływać się do niskich kopnięć na wykroczną nogę i dalej punktował prostymi. Na 40 sekund przed końcem rundy underdog posłał oponenta na deski jednak szybko pojedynek wrócił do płaszczyzny kickbokserskiej. W ostatnich pięciu minutach Griffin nieco zwolnił a Mike trafił kilkoma mocnymi ciosami, mimo to Max dowiózł wygraną na punkty do końca sprawiając niespodziankę swoim zwycięstwem.

Renan Barao vs. Brian Kelleher
Początkowo Kelleher narzucił swój styl sporo atakując i trafiając mocnymi ciosami, Barao odpowiadał sporą ilością lowkicków. W drugiej odsłonie koguci przez długi czas walczyli w klinczu, dominował Brian próbujący obalać i atakujący krótkimi uderzeniami. W ostatnich pięciu minutach obaj zawodnicy byli już bardzo zmęczeni, mimo to Amerykanin wykrzesał z siebie jeszcze sporo energii by w stójce mocno napierać na Barao, który ledwo co zdołał przetrwać nawałnicę uderzeń Kellehera. Po 15 minutach walki sędziowie jednogłośnie rzekli wygraną Briana.

Sara McMann vs. Marion Reneau
Po minucie walka trafiła do parteru za sprawą obalenia McMann, młodsza z Amerykanek po chwili doszła do krucyfiksu skąd mogła bez przeszkód atakować głowę Marion uderzeniami. Reneau udało się uciec, ale dalej musiała zmagać się z Sarą atakującą w parterze z góry. 37-latka ponownie zajęła krucyfiks i atakowała ciosami, ale Reneau dotrwała do syreny. W drugiej rundzie Marion ruszyła ze stójkową ofensywą co dało efekt, McMann niemal panicznie szukała sprowadzenia i po połowie rundy zdołała obalić jednak Reneau złapała oponentkę w trójkąt nogami. Po kilkunastu sekundach mocowania się Sara musiała odklepać.

Angela Hill vs. Maryna Moroz
Pierwsze minuty walki toczyły się w stójce, Ukrainka krzyczała przy każdym wyprowadzanym uderzeniu jednak to Amerykanka w swoich poczynaniach była zdecydowanie bardziej skuteczna. Również w drugiej odsłonie atakująca głównie ciosami prostymi i frontalnymi kopnięciami Moroz w większości pruła powietrze, w połowie rundy Hill dobrym podcięciem sprowadziła walkę do parteru. Po przyjęciu kilku uderzeń Maryna wróciła na nogi, tam dalej przewagą dysponowała Amerykanka. W ostatnich pięciu minutach walka toczyła się wyłącznie w stójce, tam ponownie skuteczniejsza była Angela, która zasłużenie zwyciężyła na kartach sędziów.

Ben Saunders vs. Alan Jouban
Saunders w swoim stylu mocno szedł na rywala jednak Jouban – będąc szybszy i bardziej mobilny – częściej trafiał uderzeniami w stójce jednym z nich nawet posyłając Bena na deski oktagonu. W drugich pięciu minutach Jouban naruszył Bena łokciami w klinczu, półświadomy Saunders stał na nogach, ale chwilę później przyjął mocnego lewego, po którym padł na deski jak nieżywy i sędzia nie miał innego wyjścia jak tylko przerwać walkę.

Sam Alvey vs. Marcin Prachnio
Po epizodzie walki na chwyty półciężcy wrócili do pojedynku na środku klatki. Polak szukał uderzeń na korpus podczas gdy jego  rywal okopywał mu nogi. Widząc cofającego się Alveya Marcin ruszył do przodu jednak zainkasował prawego, po którym padł na deski. Sam próbował atakować gilotyną, ale Prachnio przetrwał trudne chwile. Sekundy później Polak ponownie ruszył na Alveya, ponownie z rękami na wysokości na bioder co przypłacił przyjęciem prawego, który zakończył pojedynek.

Rani Yahya vs. Russell Doane
W pierwszej odsłonie Brazylijczyk szybko obalił rywala a następnie skontrolował go w parterze. Również w drugiej rundzie Yahya szybko przeniósł walkę do parteru, gdzie będąc za plecami Doane’a atakował go krótkimi uderzeniami. W ostatnich pięciu minutach Rani po przetoczeniu oponenta znalazł się w parterze z góry skąd doszedł do trójkąta rękami, który Doane musiał odklepać.

Eric Shelton vs. Alex Perez
Po nieudanej próbie obalenia Shelton znalazł się na plecach jednak po pewnym czasie zdołał wrócić na nogi. Przed syreną kończącą pierwszą odsłonę Perez zdołał jeszcze obalić znanego z 24 edycji TUF-a rywala. Przez większość czasu drugiej rundy Alex był z góry w parterze kontrolując Erica i zadając uderzenia. W ostatnich pięciu minutach Shelton – świadomy przegrywania pojedynku na kartach sędziów – atakował jednak Perez ponownie zaprzągł do działania zapasy i z sukcesem dowiózł do końcowej syreny wygraną na punkty.

Albert Morales vs. Manny Bermudez
Debiutujący w UFC Bermudez zaczął walkę mocnym uderzeniem i chciał w walce na chwyty zakończyć pojedynek jednak Albert dobrze się wybronił a następnie sam zagroził rywalowi poddaniami. W drugiej odsłonie Morales chciał walczyć w stójce i całkiem nieźle mu to wychodziło, ponieważ punktował rywala jednak dał się złapać w gilotynę, którą odklepał pozwalając odnieść zwycięstwo debiutującemu Bermudezowi.

2 thoughts on “UFC on FOX 28: Emmett vs. Stephens – wyniki i relacja na żywo