UFC on FOX 16: Dillashaw vs. Barao – wyniki i relacja na żywo

ufc.com
ufc.com

135 lbs: TJ Dillashaw pokonał Renana Barao przez TKO (ciosy w stójce) 0:35, runda 4 – walka o pas wagi koguciej

Karta główna (Fox Sports, godzina 2:00 czasu polskiego):
135 lbs: Miesha Tate pokonała Jessicę Eye przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Edson Barboza pokonał Paula Feldera przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Joe Lauzon pokonał Takanoriego Gomiego przez TKO (ciosy w parterze) 2:37, runda 1

Karta wstępna (Fox Sports, godzina 0:00 czasu polskiego):
205 lbs: Tom Lawlor pokonał Giana Villante przez KO (prawy sierpowy i ciosy w parterze) 0:27, runda 2
155 lbs: Jim Miller pokonał Danny’ego Castillo przez niejedno głośną decyzję
170 lbs: Ben Saunders pokonał Kenny’ego Robertsona przez niejedno głośną decyzję
135 lbs: Bryan Caraway pokonał Eddiego Winelanda przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 22:15 czasu polskiego):
155 lbs: James Krause pokonał Darona Cruickshanka przez poddanie (duszenie zza pleców) 1:27, runda 1
155 lbs: Andrew Holbrook pokonał Ramseya Nijema przez niejedno głośną decyzję
135 lbs: Elizabeth Philips pokonała Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Zak Cummings pokonał Dominique Steele’a przez TKO (ciosy) 0:43, runda 1

Zak Cummings vs. Dominique Steele
30-letni Amerykanin powrócił na drogę zwycięstw szybko nokautując debiutującego w organizacji Steele’a. Już w pierwszym sekundach Zak trafił mocnym lewym, który wyraźnie zachwiał rywalem, Dominique próbował wrócić do walki ale kolejne ciosy Cummingsa zmusiły sędziego pojedynku do interwencji.

Jessamyn Duke vs. Elizabeth Philips
I i II runda bezdyskusyjnie należały do młodszej z Amerykanek, Philips znacznie częściej trafiała w stójce a gdy walka trafiała do parteru zadawała ciosy z góry i kilkukrotnie zajmowała plecy. W ostatniej odsłonie Elizabeth znacznie osłabła, będąc na wstecznym oddawała pole Duke. Jessamyn była w stanie zadać kilka dobrych ciosów, obalić i przez chwilę kontrolować walkę w parterze ale było to zbyt mało by wygrać walkę w oczach sędziów punktowych.

Ramsey Nijem vs. Andrew Holbrook
Pierwszą walkę lekkich w karcie dzisiejszej gali lepiej rozpoczął Nijem, pochodzący z Palestyny zawodnik trafiał o wiele cięższymi uderzeniami niż jego rywal, dodatkowo Ramsey udanie sprowadzał walkę do parteru i dominował będąc z góry i uderzając. W drugich pięciu minutach po kilkunastu sekundach barowej walki w stójce Andrew – głównie próbami poddań – odrabiał straty ale żadnym z duszeń nie był w stanie poddać oponenta. Ostatnia runda decydowała o wyniku pojedynku, 5 minut czasu lepiej spożytkował Nijem, który trafił kilkoma dobrymi uderzeniami, obalił i dominował w parterze poza momentem kiedy musiał bronić się przed próbą balachy na kolano w wykonaniu Holbrooka. Jednak ostatecznie dwóch sędziów wypunktował zwycięstwo Andrew i to debiutant cieszył się ze zwycięstwa.

Daron Cruickshank vs. James Krause
Po trwającej kilkadziesiąt sekund dynamicznej wymianie ciosów James ładnym rzutem obalił Darona, błyskawicznie wpiął się za plecy i duszeniem zmusił do poddania tym samym prawdopodobnie ratując swój kontrakt z organizacją.

Eddie Wineland vs. Bryan Caraway
Z początku walka była pojedynkiem cios za cios ale z czasem to Carawy przechylał szalę zwycięstwa na swoją stronę, Bryan momentami do bólu spamował lewym sierpowym ale mimo to zadawał więcej celnych ciosów i straszył Winelanda próbami wejść w nogi i kolanami na korpus. Ostatecznie każdy z sędziów wypunktował zwycięstwo Bryana Carawaya, to jego piąta wygrana pod szyldem UFC.

Kenny Robertson vs. Ben Saunders
Od pierwszych sekund Robertson dążył do zwarcia a pod siatką obalił Bena. Killa B nie tracił czasu, od razu rozpoczął pracę gumową gardę i udało mu się nawet założyć omoplatę ale Kenny nie miał większych problemów z obroną przed poddaniem. Później Panowie przez dłuższy czas wymieniali ciosy w stójce aż do momentu, w którym Kenny mocnym prawym posłał oponenta na deski. Z czasem zawodnicy w stójce coraz mniej pamiętali o defensywie skupiając się na tym by trafiać rywala. W połowie ostatniej odsłony Robertson zdobył obalenie ale był to początek jego problemów, ponieważ przed następne 2 minuty przebywał w wysokiej gardzie Saundersa i przyjął mnóstwo łokci bitych z dołu. Walka zakończyła się niejedno głośną decyzją sędziów na korzyść Bena.

Jim Miller vs. Danny Castillo
Początek walki należał do Jima, który obalił rywala a następnie zdobył dosiad i plecy. W połowie rundy zawodnikowi Alpha Male udało się wyjść z niekorzystnej sytuacji, Danny znalazł się w gardzie Millera skąd mógł zadawać ciosy. W drugiej i trzeciej odsłonie lekcy wymieniali uderzenia w stójce, w drugich pięciu minutach nieznacznie dominował aktywniejszy Miller a ostatnią rundę wygrał Castillo. Po syrenie kończącej walkę dwóch sędziów wskazało Jima jako zwycięzcę.

Gian Villante vs. Tom Lawlor
Pierwsza runda upłynęła pod znakiem spokojnych wymian w płaszczyźnie kickbokserskiej, głównie dzięki mocnym, niskim kopnięciom odsłonę tę wygrał Villante. Na początku drugich pięciu minut podczas swojego ataku dał się zaskoczyć prawym sierpowym, który ściął go z nóg a sędzia widząc Toma idącego za ciosem przerwał walkę.

Joe Lauzon vs. Takanori Gomi
Po kilku wymianach ciosów J-Lau sprowadził walkę do parteru, zdobył plecy Takanoriego i pracował nad dojściem do poddania. Po chwili jednak zaprzestał grapplerskich działań i zaczął lokować mocne ciosy na głowie Japończyka, po kilku uderzeniach Gomi rozpłaszczył a Joe widząc Herba Deana zbierającego się do interwencji odszedł od rywala. I gdy już wydawało się, że będziemy mieć do czynienia z sytuacją z walki Palhares vs. Miller Dean widząc kompletnie zamroczonego Takanoriego zakończył pojedynek.

Edson Barboza vs. Paul Felder
Zgodnie z przewidywaniami Edson i Paul stoczyli miły dla oka, stójkowy pojedynek. Przez 15 minut walki nie brakowało obrotówek, backfistów i innych ciekawych technik uderzanych. Przez cały pojedynek nieznaczną przewagą dysponował Brazylijczyk, Edson przyjmował mniej uderzeń i znacznie bardziej niż Felder różnicował swoje ataki, Barboza nie stronił od okopywania nóg i obijania korpusu rywala. Paul zaprezentował się przyzwoicie ale nie zdołał pokonać Juniora. Tuż po ogłoszeniu werdyktu zachował się nieładnie błyskawicznie opuszczając klatkę bez podziękowania rywalowi za pojedynek.

Miesha Tate vs. Jessica Eye
Przez nieco ponad 3 minuty Panie wymieniały ciosy w stójce, przeważała Jessica – która częściej trafiała rywalkę – aż do momentu kiedy Miesha trafiła 2 mocnymi ciosami, pierwszy wywołał żywą reakcję Joe Rogana a drugi – prawy prosty – wysłał Eye na spotkanie z deskami oktagonu. W parterze Cupcake zadała kilka dobrych uderzeń łokciami i do końca rundy zajmowała pozycję z góry. W drugiej rundzie scenariusz powtórzył się, początkowa przewaga Evil ale później do głosu doszła Tate ponownie knockdownując rywalkę i dominując w parterze. Ostatnią odsłonę również lepiej rozpoczęła niżej sklasyfikowana zawodniczka ale Miesha sprowadziła walkę do parteru i pracowała będąc za plecami rywalki. Na ostatnie 30 sekund sędzia nakazał powrót do stójki, w której nie zdarzyło się cokolwiek znaczącego dla wyniku pojedynku. Ostatecznie każdy sędzia wypunktował zwycięstwo Mieshy Tate.

TJ Dillashaw vs. Renan Barao
Od początku walki to mistrz nadawał ton temu co dzieje się w oktagonie, dzięki swojej szybkości Dillashaw bez problemów punktował pretendenta, spychał go na siatkę i atakował ciosami w klinczu. Już w III rundzie Barao odczuwał kondycyjne deficyty a T.J. nie zwalniał tempa, w płaszczyźnie kickbokserskiej trafiał kolejnymi ciosami a w klinczu ochoczo atakował korpus Brazylijczyka. Na początku IV odsłony mistrz mocno ruszył na Renana, pretendent chwiejąc się przy siatce otrzymywał kolejne celne uderzenia co skłoniło sędziego pojedynku do interwencji.

9 thoughts on “UFC on FOX 16: Dillashaw vs. Barao – wyniki i relacja na żywo

1. Milo bylo ogladac Barboze i Feldera, tyle obrotówek w 1 walce 🙂 Tate mnie zaskoczyla, ze dala sobie rade w stojce. Chociaz na poczatku obrywala w wymianach. TJ ladnie zalatwil Barao, az milo popatrzec na jego prace nog. Z checia bym go z Cruzem zobaczyl.

2. ViGO to była ironia, TJa fenomenalnie się ogląda, jego stójka to absolutnie najwyższy poziom. Po prostu przypomniała mi się sytuacja, gdy JDS powiedział, że Velasquez uderza jak kobieta, a jak wyglądał po walce wszyscy wiemy. Teraz trener Barao powiedział podobnie.