UFC nie ma w planach walk o tymczasowe tytuły wagi lekkiej i ciężkiej

Niestety, tak jak w 2012 również w tym roku UFC zostało dotknięte plaga kontuzji, a obecnie dwóch mistrzów może jedynie oglądać walki na trybunach lub w TV.

Mistrz wagi lekkiej Anthony Pettis niedawno przeszedł operację kolana i jego powrót do Oktagonu jest planowany dopiero w połowie 2014 roku. Podobnie wygląda sprawa z mistrzem wagi ciężkiej, Cainem Velasquezem, który również przeszedł operację i jego powrót do walk również nie nastąpi zbyt szybko.

Mimo tego, że obydwu zawodników czeka długa przerwa, UFC nie ma w planach organizacji walk o tymczasowe tytuły.

„Wiemy, kiedy wróci Cain i wiemy, kiedy wróci Anthony. Walki o tymczasowe tytuły organizujemy wtedy , gdy nie wiemy ile czasu potrwa nieobecność zawodnika,” powiedział Dana White.

Walki o tymczasowy tytuł są zazwyczaj organizowane wtedy, kiedy mistrz będzie nieobecny przez rok lub dłużej. Dana White dodał, że UFC nie ingerowało w decyzję Georgesa St-Pierre o wakacie tytułu, była to wyłącznie dobrowolna decyzja zawodnika.

One thought on “UFC nie ma w planach walk o tymczasowe tytuły wagi lekkiej i ciężkiej

  1. I dobrze, nie ma sensu robić „papierowych” mistrzów. W ciężkiej to by nawet się cieszyć tymczasowy mistrz nie mógł bo miałby świadomość, że po 1, nikt go nawet za zastepce mistrza nie uwaza, a 2, że wkrótce wróci Cain, który mu przewertuje twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *