Shooto Brazil ogłosiło pojedynek MMA między kobietą a mężczyzną

Wszyscy dobrze widzimy jak MMA stale ewoluuje i się zmienia, ale czy zmiany powinny zachodzić tak daleko jak w przypadku nadchodzącej gali Shooto Brazil 45?

Shooto Brazil ogłosiło dzisiaj, że 45 edycja gali przejdzie do historii światowego MMA jako pierwsza w której najprawdopodobniej odbędzie się walka między kobietą i mężczyzną. Gala odbędzie się w nadchodzący piątek w Rio de Janeiro i zostanie na niej rozegrana trzy rundowa walka w kategorii koguciej między Julianą Velasquez (0-0) a Emersonem Falcao (0-1).

Zawodnik z Nova Uniao, Falcao zadebiutował w kwietniu tego roku, lecz przegrał przez poddanie z Benny Blackat’em. Velasquez natomiast trenująca w Team Nogueira, dopiero zadebiutowałaby w zawodowym MMA.

Jednak informacje płynące od organizatora i Emersona Falcao są sprzeczne, ponieważ Falcao napisał w poniedziałek wieczorem na swoim Facebooku, że jest kontuzjowany i będzie mógł walczyć dopiero w przyszłym roku. Jednak szef Shooto, Andre Pederneiras powiedział MMAFighting.com że Falcao będzie w stanie walczyć w piątek wieczorem.

„Andre Pedemeiras wpadł na ten pomysł,” powiedziała Juliana Velasquez. „Zapytał mój team, czy mają zawodniczkę. Zespół jest przekonany, że jestem gotowa, więc przyjęłam propozycję. Jestem pozytywnie nastawiona, dobrze przygotowana i mam zamiar wygrać.

Jestem przyzwyczajona do walki z mężczyzną ponieważ na co dzień z nimi trenuję. Jestem profesjonalną zawodniczką Judo, więc znam uczucie adrenaliny podczas walki i wiem jak sobie z tym poradzić.”

Mamy więc równouprawnienie pełną gębą? Kiedyś było nie do pomyślenia, aby kobiety uczestniczyły w walkach MMA, a tymczasem dziś mamy w pełni kobiecą organizację Invicta FC. W dodatku od niedawna, największa organizacja MMA na świecie, UFC wzbraniająca się od kobiecego MMA stworzyła dywizję kobiet i ostatnio powiększyła jej zakres o nową kategorię. MMA ewoluuje, więc kto wie czy za jakiś czas mieszane walki MMA będą czymś normalnym? Jakie macie zdanie na ten temat?

20 thoughts on “Shooto Brazil ogłosiło pojedynek MMA między kobietą a mężczyzną

  1. To już jest przegięcie żeby baby lały się z facetami. Jeżeli do tej walki dojdzie to facet będzie przegrany niezależnie od tego czy wygra czy też ją przegra. Jak wygra walkę to będą wszyscy gadali że leje baby a jak przegra to obciach na całego. Pozostanie mu wtedy tylko zapuścić długa brodę i włosy i zaszyć się na jakimś zadupiu gdzie nikt go nie rozpozna;-)

  2. Bez sensu :/ Wiadomo, że facet zawsze będzie miał przewagę fizyczną nad kobietą, nawet w tej samej kategorii wagowej. I tak, jak napisał kolega wyżej – ten facet jest przegrany niezależnie od wyniku walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *