UFC Fight Night 93: Arlovski vs. Barnett – wyniki i relacja na żywo

UFC Fight Night 93

265 lbs: Josh Barnett pokonał Andreia Arlovskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3, 2:53

Karta główna (godzina 21:00 czasu polskiego):
205 lbs: Alexander Gustafsson pokonał Jana Błachowicza przez jednogłośną decyzję
205 lbs: Ryan Bader pokonał Ilira Latifiego przez KO (kolano na głowę), runda 2, 2:06
155 lbs: Nick Hein pokonał Tae Hyun Banga przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (godzina 17:45 czasu polskiego):
170 lbs: Jessin Ayari pokonał Jima Wallheada przez niejednogłośną decyzją
170 lbs: Peter Sobotta pokonał Nicolasa Dalby’ego przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Ashlee Evans-Smith pokonał Veronicę Macedo przez TKO (ciosy łokciami w parterze) 3:14, runda 3
135 lbs: Taylor Lapilus pokonał Leandro Issę przez jednogłośną decyzję
265 lbs: Jarjis Danho vs. Christian Colombo – większościowy remis
185 lbs: Jack Hermansson pokonał Scotta Askhama przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Rustam Khabilov pokonał Leandro Silvę przez jednogłośną decyzję

Andrei Arlovski vs. Josh Barnett
Walka wieczoru rozpoczęła się od mocnych wymian ciosów, w których obaj zawodnicy zostali naruszeni. Barnett w swoim stylu szukał walki pod siatką jednak Białorusin zaskoczył go udanym obaleniem. Na 80 sekund przed syreną walka wróciła na środek klatki gdzie więcej sukcesów notował Arlovski. W drugiej odsłonie niemal każda stójkowa akcja kończyła się klinczem zawodników i szukaniem kolan oraz krótkich uderzeń podbródkowych. W dziewiątej minucie walki Andrei spróbował obalenia z klinczu, ale został dobrze skontrowany przez Amerykanina, Barnett chwilę później zajął dosiad i korzystał z okazji do obijania Pitbulla. W drugiej minucie trzeciej rundy Josh efektownie obalił i znalazł się w półgardzie skąd szukał dojścia do kimury. Chwilę później Barnett przeszedł do dosiadu, Białorusin oddał plecy a Amerykanin skorzystał z okazji i poddał rywala duszeniem.

Alexander Gustafsson vs. Jan Błachowicz
Dopóki walka toczyła się w płaszczyźnie kickbokserskiej, Polak notował pełne sukcesy trafiając Szweda mocnymi ciosami na korpus i głowę. W czwartej minucie Gustafsson obalił i będąc z góry lokował na głowie rywala ciosy łokciami. Również na początku drugiej odsłony półciężcy wymieniali mocne uderzenia, ale Alex szybko zdecydował się przenieść walkę do parteru i już niemal bez przerwy do syreny kontrolował rozwój wydarzeń obijając Błachowicza. Ostatnie pięć minut wyglądało bardzo podobnie, Alex zdobywał kolejne sprowadzenia a będąc z góry w parterze sprawnie kontrolował i obijał Jana.

Ryan Bader vs. Ilir Latifi
Darth rozpoczął pojedynek wywierając presję na Szwedzie i polując kopnięciami na korpus. Pod koniec pierwszej rundy Latifi prawym sierpowym posłał Badera na deski, ale nie zdołał go skończyć. W drugiej odsłonie Amerykanin kontynuował wywieranie presji na oponencie a zakończenie walki przyszło dość niespodziewanie, gdy Ilir chciał iść po nogi rywala Bader wystrzelił kolanem, które całkowicie odłączyło prąd Szwedowi.

Nick Hein vs. Tae Hyun Bang
Po okresie czasu niemal bez akcji Niemiec zdobył sprowadzenie i zadał kilka ciosów z góry. Gdy walka wróciła do stójki obaj lekcy polowali na mocne uderzenia sierpowe. W drugiej odsłonie znacznie lepiej radził sobie Nick, który punktował rywala ciosami podczas gdy ofensywa Japończyka głównie pruła powietrze. Dodatkowo Hein udanie sprowadzał walkę do parteru. W ostatnich pięciu minutach do głosu doszedł Bang, który trafiał mocnymi sierpami i cepami. Wygranie rundy to jednak za mało i Tae opuścił klatkę jako pokonany.

Jessin Ayari vs. Jim Wallhead
Początkowo lepiej radził sobie Niemiec, który zbierał punkty atakując krótki, ale bardzo szybkimi szarżami. W drugiej odsłonie walka się wyrównała, Wallhead bardziej naciskał na rywala i notował sukcesy atakując Jessina. W trzeciej rundzie ponownie dominował Ayari punktując Jima na wstecznym, pod koniec walki Anglik posłał 23-latka na deski, ale nie zdołał zakończyć pojedynku i przegrał niejednogłośną decyzją sędziów.

Peter Sobotta vs. Nicolas Dalby
Sobota świetnie rozpoczął pojedynek już na początku posyłając rywala na deski i trafiając go mocnymi uderzeniami najpierw z gardy a później z bocznej. Niecałą minutę przed syreną polski Niemiec zajął plecy rywala i szukał dojścia do duszenia. Na początku drugiej odsłony Sobotta ładnie przechwycił kopnięcie i obalił Nicolasa, Duńczyk zdołał wrócić do stójki, ale tylko na chwilę, bo ponownie wylądował na macie. Do syreny kończącej rundę Peter dominował będąc z góry. Dalby świadomy przegrywania walki ruszył do ataku wraz z początkiem ostatnich pięciu minut. 31-latek był znacznie bardziej agresywny w stójce jednak obalenie w wykonaniu Sobotty wyhamowało jego zapędy.

Ashlee Evans-Smith vs. Veronica Macedo
W walce w płaszczyźnie kickbokserskiej lepiej radziła sobie Veronica, która trafiała rywalkę różnymi kopnięciami. Na 80 sekund przed końcem rundy Amerykanka obaliła a następnie wpięła się za plecy Macedo i zadała kilka mocnych uderzeń. 20-latka obróciła się i Ashlee znalazła się w dosiadzie skąd próbowała dojść do klucza na rękę a następnie do balachy. W drugiej rundzie Veronica z klinczu poszła po nogę rywalki jednak Evans-Smith dobrze się obroniła. Gdy walka wróciła do stójki Amerykanka radziła sobie znacznie lepiej trafiając ciosami i mocnymi kolanami w klinczu, zdesperowana Macedo ponownie poszła po nogę, ale ponownie nie zagroziła rywalce. W trzeciej rundzie przewaga Ashlee jeszcze się powiększyła, Amerykanka dominowała w każdej płaszczyźnie i zakończyła pojedynek uderzeniami z góry.

Taylor Lapilus vs. Leandro Issa
Po otrzymaniu kilku uderzeń Brazylijczyk ruszył po sprowadzenie, zdobył je, ale Lapilus szybko wrócił na nogi i walka przez dłuższy czas toczyła się pod siatką. Na 1,5 minuty przed syreną koguci powrócili do wymian uderzeń w płaszczyźnie kickbokserskiej, znacznie lepiej radził sobie 24-latek, który raz za razem trafiał Issę mocnymi ciosami. W drugiej rundzie Taylor kontynuował ostrzał korpusu i głowy Leandro, który z coraz większą desperacją szukał walki w klinczu i sprowadzeń. Niedługo przed syreną Brazylijczyk wyłapał głowę oponenta jednak nie zmusił go do poddania gilotyną.

Jarjis Danho vs. Christian Colombo
Po wymianie kilku uderzeń walka trafiła do klinczu, w którym obaj zawodnicy atakowali krótkimi ciosami i kolanami. W płaszczyźnie kickbokserskiej częściej trafiał Christian jednak to Danho zadawał mocniejsze ciosy. Jarjis co chwilę spychał rywala na siatkę i próbował obalać, w ostatniej minucie rundy Colombo uderzył kolanem na głowę rywala mającego 3 punkty podparcia co przypłacił utratą punktu. Drugie pięć minut lepiej rozpoczął agresywny Niemiec jednak później udane akcje notował także Christian. W trzeciej odsłonie obaj ciężcy byli już bardzo wymęczeni jednak Duńczyk wykrzesał jeszcze z siebie trochę energii by spychać Jarjisa na siatkę i częstować go ciosami prostymi i uderzeniami kolanami. 1,5 minuty przed końcem walki ponownie do głosu doszedł Niemiec, który trafił kilkoma mocnymi uderzeniami w parterze a następnie w stójce. Po 15 minutach walki dwóch sędziów wypunktowało remis.

Scott Askham vs. Jack Hermansson
W pierwszych pięciu minutach nie działo się wiele, średni wymieniali głównie pojedyncze uderzenia, nieznacznie dominował Hermansson. W drugiej i trzeciej odsłonie przewaga Jacka nie podlegała już dyskusji, Szwed świetnie punktował rywala w stójce a Scott swoich szans szukał w parterze dążąc do dźwigni na nogi.

Rustam Khabilov vs. Leandro Silva
W pierwszych minutach pojedynku otwierającego galę prawie nic się nie działo. W piątej minucie walki Brazylijczyk trafił rywala mocnym lewym  chwilę później zamroczony Khabilov próbował obalać jednak został dobrze skontrowany i wylądował na plecach. Silva przeszedł do dosiadu i próbował dojść do trójkąta nogami co przypłacił utratą pozycji z góry. W drugiej odsłonie lepiej poradził sobie Rosjanin, który w stójce trafiał częściej a dodatkowo zdobył sprowadzenie i kontrolował rywala będąc z góry. Ostatnie pięć minut lepiej rozpoczął Leandro trafiając kilkoma ciosami jednak później Khabilov zdobył sprowadzenie i zadał kilka ciosów z góry. Silva zdołał wrócić na nogi i samemu spróbować obalenia jednak zostało ono wybronione przez Tigera.

13 thoughts on “UFC Fight Night 93: Arlovski vs. Barnett – wyniki i relacja na żywo

1. Niestety nie udało się Jankowi Błachowiczowi wygrać z Alexandrem Gustafssonem. Zabrakło obrony przed obaleniami, ale ustać z kimś takim jak Mauler nie jest łatwą sztuką. W stójce było dobrze, nawet bardzo dobrze bo Gustafsson zebrał kilka mocnych ciosów i gdyby Jankowi udało się utrzymać walkę w stójce, to miałby spore szanse na ustrzelenie Szweda. Szkoda, nie udało się.

Mimo wszystko walka była dobra i widać było jakąś zmianę w nastawieniu Janka, chciał walczyć i atakował. 2-3 w UFC, czekamy na kolejną walkę!