UFC Fight Night 92: Rodriguez vs. Caceres – wyniki i relacja na żywo

UFC Fight Night 92

145 lbs: Yair Rodriguez pokonał Alexa Caceresa przez niejednogłośną decyzję

Karta główna (FOX Sports 1, godzina 4:00 czasu polskiego):
145 lbs: Dennis Bermudez pokonał Rony’ego Jasona przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Thales Leites pokonał Chrisa Camozziego przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:58, runda 3
170 lbs: Santiago Ponzinibbio pokonał Zaka Cummingsa przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Trevor Smith pokonał Joe Gigliottiego przez jednogłośną decyzję
115 lbs: Maryna Moroz pokonała Danielle Taylor przez niejednogłośną decyzję

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
170 lbs: Court McGee pokonał Dominique Steele przez jednogłośną decyzję
265 lbs: Marcin Tybura pokonał Viktora Pestę przez KO (wysokie kopnięcie) 0:53, runda 2
155 lbs: David Teymur pokonał Jasona Noveliiego przez TKO (ciosy) 1:25, runda 2
145 lbs: Teruto Ishihara pokonał Horacio Gutierrez przez TKO (ciosy) 2:32, runda 1

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 1:00 czasu polskiego):
145 lbs: Cub Swanson pokonał Tatsuyę Kawajiriego przez jednogłośną decyzję
265 lbs: Justin Ledet pokonał Chase’a Shermana przez jednogłośną decyzję

Yair Roriguez vs. Alex Caceres
Pierwsze pięć minut było pokazem kopanych umiejętności Meksykanina jednak większość ataków El Pantery pruło powietrze. W drugiej odsłonie nadal dominował Rodriguez, Yair nieco zmniejszył ilość finezyjnych ataków a wiele jego ciosów doszło szczęki Caceresa. Bruce Leeroy próbował odpowiadać na agresję rywala jednak trafiał zdecydowanie rzadziej. W trzeciej rundzie nieco lepiej radził sobie Amerykanin, Alex punktował bokserskimi atakami a gdy walka trafiła do parteru próbował atakować g’n’p. IV i V odsłona upływały pod znakiem dominacji Rodrigueza, który zachował więcej sił i nadal to on był zawodnikiem bardziej agresywnym i skutecznym.

Dennis Bermudez vs. Rony Jason
Na początku walki to The Menace był zawodnikiem bardziej agresywnym, w stójce trafiał rywala dobrymi kombinacjami a następnie sprowadził walkę do parteru. Z pleców Jason szukał dojścia do trójkąta nogami jednak jego zapędy były tłumione przez Amerykanina. Druga runda wyglądała podobnie, po początkowej dominacji w stójce Bermudez po raz kolejny udanie obalił Brazylijczyka. Na niecałe 2 minuty przed syreną rywalizacja wróciła do stójki gdzie nadal dominował Dennis, dodatkowo  Amerykanin zakończył rundę mocnym obaleniem pod siatką. Również ostatnie pięć minut The Menace rozpoczął od dominacji w stójce a w tarapaty wpadł pozwalając Rony’emu skontrować próbę obalenia, Brazylijczyk skorzystał z okazji do wpięcia za plecy, lecz po kilkudziesięciu sekundach Dennis bez problemów uciekł z zagrożonej pozycji.

Thales Leites vs. Chris Camozzi
Już w pierwszej minucie walka trafiła do klinczu, Brazylijczyk znalazł się za plecami rywala w stójce i szukał okazji do wpięcia nóg. Leites dopiął swego a mając zapięty trójkąt na brzuchu Amerykanina atakował go ciosami i próbami dojścia do duszenia. Również druga odsłona rozpoczęła się od grapplerskiej ofensywy Leitesa, Thales obalił rywala a w parterze szukał zakończenia pojedynku przez duszenie d’arce i zza pleców nie zapominając przy tym o możliwości zadawania ciosów. Brazylijczyk nie miał zamiaru zmieniać taktyki, dzięki której wygrywał na kartach sędziów, również na początku ostatniej odsłony Leites zaatakował obaleniem, wpiął się za plecy Chrisa i karcił go ciosami. Na dwie minuty przed końcową syreną Thales założył duszenie i zmusił Amerykanina do poddania się.

Santiago Ponzinibbio vs. Zak Cummings
Z powodu dobrych defensywnych zapasów Argentyńczyka walka półśrednich w całości toczyła się w dystansie kickbokserskim. W walce na nogach dominował Ponzinibbio, który był szybszy od swojego rywala, unikał wielu jego uderzeń a dodatkowo o wiele lepiej od Zaka pracował kopnięciami, zwłaszcza wysokimi. Po 15 minutach walki sędziowie wskazali na Santiago.

Maryna Moroz vs. Danielle Taylor
Walka kobiet nie była porywającym widowiskiem, przez 15 minut panie krążyły po klatce jednak z ich 'wymian’ uderzeń kompletnie nic nie wynikało.

Court McGee vs. Dominique Steele
McGee dobrze rozpoczął pojedynek agresywnie ruszając na rywala, był nawet bliski zakończenia walki w pierwszej rundzie, ale Dominique wybronił się. W późniejszych minutach walki Steele był zawodnikiem lepszym w stójce jednak Court unikał walki w tej płaszczyźnie spychając oponenta na siatkę i w ten sposób zdobywając przychylność sędziów punktowych.

Viktor Pesta vs. Marcin Tybura
Polak dobrze rozpoczął swój drugi bój w UFC, Tybura był agresorem, trafiał Czecha mocnymi sierpami a także niskimi kopnięciami. Pesta bardzo chciał przenieść walkę do płaszczyzny innej niż stójka jednak nie mógł poradzić sobie z obaleniem polskiego zawodnika. W pierwszej minucie drugiej odsłony Marcin trafił wysokim kopnięciem, które kompletnie odcięło prąd Viktorowi i zakończyło pojedynek.

David Teymur vs. Jason Novelii
Teymur od pierwszych sekund walki udanie punktował oponenta trafiając go ciosami prostymi i różnymi kopnięciami. W drugiej odsłonie David ładnie skontrował kopnięcie Noveliiego posyłając go na deski, Szwed poszedł za ciosem i uderzeniami w parterze zakończył pojedynek.

Teruto Ishihara vs. Horacio Gutierrez
Po kilku pierwszych wymianach ciosów w stójce Meksykanin agresywnie ruszył do przodu jednak źle się to dla niego skończyło cofający się Ishihara trafił go mocnym lewym sierpowym a następnie ciosami w parterze zakończył pojedynek.

Cub Swanson vs. Tatsuya Kawajiri
Pierwsze minuty walki upłynęły pod znakiem dość chaotycznych wymian w stójce, obaj zawodnicy zaliczali swoje dobre akcje, ale to Japończyk postawił kropkę nad i udanie sprowadzając Cuba do parteru. Drugą odsłonę Kawajiri rozpoczął od kilku kopnięć a następnie próbował obalić Swansona, Amerykanin udanie wybronił pierwszą próbę a drugą wyśmienicie skontrował lądując w dosiadzie. Gdy zawodnicy wrócili na nogi wdali się w kolejną wymianę uderzeń a chwilę później Cub trafił kolanem będącego w parterze oponenta. W późniejszym etapie rundy dominował Swanson, który skutecznie punktował rywala w stójce. Na początku ostatnich pięciu minut Tatsuya dopisał do swojego konta kolejne udane sprowadzenia a Amerykanin stracił sporo czasu zanim wrócił do stójki, w dystansie kickbokserskim Cub nie miał już problemów z trafianiem zmęczonego, walczącego bez pomysłu oponenta.

Chase Sherman vs. Justin Ledet
W walce otwierającej galę dominował lepszy boksersko Ledet, El Blanco skutecznie – zwłaszcza ciosami prostymi – punktował napierającego na niego rywala. W późniejszych minutach walki coraz bardziej uwidaczniała się lepsza praca nóg i poukładanie Justina, 26-latek nie zmieniał swojej taktyki i do końcowej syreny ciosami przekonał sędziów do tego, że tego wieczora był zawodnikiem lepszym.

4 thoughts on “UFC Fight Night 92: Rodriguez vs. Caceres – wyniki i relacja na żywo