UFC Fight Night 68 Boetsch vs. Henderson – wyniki i relacja na żywo

ufc.com
ufc.com

185 lbs: Dan Henderson pokonał Tima Boetscha przez KO (ciosy) 0:28, runda 1

Karta główna (Fox Sports 1, godzina 4:00 czasu polskiego):
265 lbs: Ben Rothwell pokonał Matta Mitrione przez poddanie (gilotyna) 1:54, runda
159,5 lbs: Dustin Poirier pokonał Yancy Medeirosa przez TKO (ciosy) 2:38, runda 1
145 lbs: Brian Ortega pokonał Thiago Tavaresa przez TKO (ciosy w parterze) 4:10, runda 3
135 lbs: Anthony Birchak pokonał Joe Soto przez KO (ciosy) 1:37, runda 1
135 lbs: Francisco Rivera pokonał Alexa Caceresa przez TKO (lewy sierpowy i ciosy w parterze) 0:21, runda 1

Karta wstępna (Fox Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
265 lbs: Shawn Jordan pokonał Derricka Lewisa przez TKO (wysokie kopnięcie i ciosy w parterze) 0:48, runda 2
170 lbs: Omari Akhmedov pokonał Briana Ebersole przez TKO (kontuzja kolana) 5:00, runda 1
155 lbs: Chris Wade pokonał Christosa Giagosa przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Joe Proctor pokonał Justina Edwardsa przez techniczne poddanie (gilotyna) 4:58, runda 3

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 1:00 czasu polskiego):
185 lbs: Jake Collier pokonał Ricardo Abreu przez niejedno głośną decyzję
140 lbs: Jose Quinonez pokonał Leonardo Moralesa przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:34, runda 1

Jose Quinonez vs. Leonardo Morales
Po przyjęciu lowkicka i kopnięcia na korpus Meksykanin sprowadził zawodnika z Nikaragui do parteru. Na ziemi zajął pozycję boczną, później północ-południe a następnie wszedł za plecy skąd duszeniem zmusił Leonardo do poddania.

Ricardo Abreu vs. Jake Collier
Zawodnicy wagi średniej toczyli wyrównany pojedynek, stójkowo obaj prezentowali się podobnie: mieli swoje momenty ale nie potrafili mocno przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Abreu próbował sprowadzać rywala do parteru ale Jake dobrze się bronił i w stójce odpłacał rywalowi za próby obaleń. Ostatecznie sędziowie punktowi nie byli zgodni, 2 z nich wskazało Colliera jako zwycięzcę.

Joe Proctor vs. Justin Edwards
Przez większość czasu walka lekkich odbywała się w stójce, obaj zawodnicy wymieniali się ciosami i trudno było wskazać lepszego. Sporadycznie Edwards próbował sprowadzać walkę do parteru, Proctor lądował na plecach ale nie na długo. W III rundzie Joe zaczął zauważalnie dominować w pojedynku, po naruszeniu Justina ciosami złapał głowę i próbował zakończyć walkę przez gilotynę, po kilku próbował ostatecznie udusił rywala zmuszając sędziego do interwencji i przerwania walki.

Chris Wade vs. Christos Giagos
Pierwsza odsłona została zapisana na konto Chrisa, Amerykanie toczyli wyrównaną walkę w stójce ale to starszy z nich przenosił walkę do parteru i udało mu się zdobyć dosiad. W II rundzie Giagos znacznie agresywniej ruszył na oponenta, częściej trafiał ciosami ale Wade dzięki zapasom odrabiał straty. W ostatnich 5 minutach Chris zapasami udowodnił swoją wyższość nad rywalem, Christos nie potrafił odwrócić losów walki i przegrał na kartach każdego z sędziów.

Brian Ebersole vs. Omari Akhmedov
W pierwszej rundzie Amerykanin wykazał się niesamowitą pasywnością od początku bez odpowiedzi przyjmując niemal wszystkie uderzenia rywala, Alhmedov atakował głównie niskimi kopnięciami i obszernymi ciosami sierpowymi. Po jednym z kopnięć Brian doznał kontuzji kolana bez wahania poddając walkę w przerwie między I a II rundą.

Shawn Jordan vs. Derrick Lewis
The Black Beast rozpoczął walkę od celnego kopnięcia na głowę rywala, później Jordanowi udało się wejść w klincz i obalić rywala, Lewis jednak po kilkunastu sekundach powrócił na nogi. Po chwili Shawn drugi raz obalił Derricka, 30-latek zdołał wrócić do stójki ale nadal to Jordan dominował. Na początku II odsłony Savage wysokim kopnięciem trafił rywala posyłając go na deski a ciosy w parterze skłoniły sędziego pojedynku do interwencji i zakończenia walki.

Francisco Rivera vs. Alex Caceres
Chwilę po sygnale rozpoczynającym walkę zawodnicy wagi koguciej ruszyli do wymiany ciosów w stójce. Bruce Leeroy walczył w charakterystyczny dla siebie sposób – z nisko opuszczonymi rękami – co przypłacił przyjęciem mocnego sierpa i kilku ciosów w parterze, które zakończyły walkę.

Joe Soto vs. Anthony Birchak
Również w tej walce kogucich zawodnicy nie potrzebowali specjalnego zaproszenia do rozpoczęcia twardych wymian w stójce, od początku częściej trafiał Birchak, który szybko wysłał Soto na zapoznanie z deskami oktagonu. Joe zdołał wrócić na nogi ale niewiele później pod siatką został zasypany kolejnymi ciosami, które pozbawiły go przytomności i zakończyły walkę.

Thiago Tavares vs. Brian Ortega
Już w pierwszej minucie walki Brazylijczyk obalił rywala, Ortega z pleców próbował poddać rywala balachą ale Tavares się obronił. Po przyjęciu kilku ciosów Brian ponownie spróbował balachy, również bezskutecznie ale udało mu się przetoczyć Thiago i zająć dosiad. Po chwili Brazylijczykowi udało się wyjść z zagrożonej pozycji i walka wróciła do stójki, po kilku wymianach Tavares ponownie obalił oponenta – tym razem poprzez ładny rzut. Na początku drugich pięciu minut Amerykanin posłał Thiago na deski ale Brazylijczyk przetrwał trudny moment i kontynuował dominację poprzez ciosy z góry w parterze. W ostatniej odsłonie mogliśmy zobaczyć więcej walki w stójce gdzie lepiej radził sobie Ortega, Amerykanin trafiał rywala a początkiem końca był lewy prosty, który wstrząsnął Tavaresem. Później Brian poszedł za ciosem, zajął dosiad i w ostatniej minucie zakończył walkę uderzeniami z góry.

Dustin Poirier vs. Yancy Medeiros
Reprezentant gospodarzy nie czekał i od razu ruszył do ataku czego efektem były dwa knockdowny w pierwszej minucie walki. Po zamroczeniu rywala Dustin obalił, zajął plecy ale Yancy zdołał się obronić i wrócić do stójki. W płaszczyźnie kickbokserskiej ponownie swoją wyższość udowodnił Poirier, Diament pod siatką dosłownie zasypał Hawajczyka celnymi ciosami nie pozostawiając sędziemu wyboru, John McCarthy przerywając walkę uchronił Medeirosa od przyjęcia kolejnych uderzeń.

Ben Rothwell vs. Matt Mitrione
Walka rozpoczęła się od spokojnych wymian w stójce, po kilkudziesięciu sekundach Mitrione spróbował obalić Bena, Rothwell obronił się i założył gilotynę, którą zmusił Matta do poddania.

Tim Boetsch vs. Dan Henderson
Walka wieczoru – pojedynek średnich trwał tylko 27 sekund. Hendo szybko trafił mocnym prawym prostym, który wstrząsnął Timem. Kolejne ciosy dochodziły celu i sędzia zmuszony był do szybkiego przerwania walki.

18 thoughts on “UFC Fight Night 68 Boetsch vs. Henderson – wyniki i relacja na żywo