UFC Fight Night 183: Felder vs. Dos Anjos – bonusy i konferencja

Czterech zawodników wzbogaciło się o dodatkowe 50 000 dolarów.

Najlepszą walką wieczoru uznano pojedynek Rafaela dos Anjosa z Paulem Feldera. Starcie lekkich przez pięć rund było toczone w wysokim tempie, żaden z zawodników do ostatniej minuty nie odpuszczał i walczył o zwycięstwo. O ile w stójce starcie było wyrównane ze względu na celne uderzenia z obu stron, tak pod względem zapaśniczo-grapplerskim górował Brazylijczyk, który zaliczył kilka obaleń i przez wiele minut kontrolował rywala w płaszczyźnie grapplerskiej. Po 25 minutach sędziowie nie byli zgodnie, dwóch wskazało na wygraną dos Anjosa a trzeci na Feldera jednak jego punktację należy otwarcie nazwać niewłaściwą.

Bonusy za najlepsze występy gali trafiły do Seana Stricklanda i Khaosa Williamsa. Tarzan górował nad Brendanem Allenem w stójce a pojedynek zakończył się w drugiej odsłonie po mocnej kombinacji 1-2 i serii uderzeń pod siatką, które zmusiły sędziego do interwencji. Z kolei Khaos potrzebował zaledwie 30 sekund by ciężko znokautować Abdula Razaka Alhassana, dla którego była to pierwsza przegrana przed czasem w karierze.