UFC Fight Night 110: Lewis vs Hunt – wyniki

265 lbs: Mark Hunt pokonał Derricka Lewisa przez TKO (ciosy) 3:51, runda 4

Karta główna (godzina 4:00)
185 lbs: Derek Brunson pokonał Daniela Kelly’ego przez KO (ciosy) 1:16, runda 1
155 lbs: Dan Hooker pokonał Rossa Pearsona przez KO (kolano) 3:02, runda 2
205 lbs: Ion Cutelaba pokonał Luisa Henrique da Silva przez KO (ciosy) 0:22, runda 1
125 lbs: Ben Nguyen pokonał Tima Elliotta przez poddanie (duszenie zza pleców) 0:49, runda 1

118 lbs: JJ Aldrich pokonała Chan-Mi Jeon przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Thibault Gouti vs. Dong Hyun Kim – pojedynek odwołany z powodu choroby Goutiego

Derrick Lewis vs. Mark Hunt
Ciężcy rozpoczęli pojedynek bardzo spokojnie, Hunt starał się ustawiać Amerykanina pod siatką zaś Lewis atakował rywala pojedynczymi kopnięciami: niskimi i na głowę. W drugiej odsłonie Mark kontynuował wdrażanie taktyki zakładającej spychanie Lewisa ze środka i atakowanie go w momencie gdy jest plecami na siatce. Samoańczyk odnotował w tym zakresie kilka sukcesów w ostatnich dwóch minutach rundy kilkukrotnie trafiając Czarną Bestię. Na początek trzech pięciu minut to Amerykanin zaatakował chętniej zaprzęgając do działania swoje często mało techniczne uderzenia. Później inicjatywa powróciła do Hunta podczas gdy Derrick zdawał się być już bardzo wymęczony. W czwartej rundzie pomimo ogromnego zmęczenia i bolącej nogi Lewis zdobył się na kilka ataków, w znaczącej większości jednak niecelnych. Mark metodycznie spychał Amerykanina na siatkę i czekał na swoją okazję, ta przyszła w czwartej minucie odsłony gdy kompletnie wyczerpany Derrick pod siatką przyjął kilka uderzeń Hunta a sędzia widząc brak chęci do walki przerwał pojedynek.

Derek Brunson vs. Daniel Kelly
Po rozpoznawczym początku polegającym głównie na wymianach ciosów prostych i niskich kopnięć Brunsn ruszył z mocną szarżą. Trafiając Kelly’ego potężnym lewym posłał go na deski i jedynie formalnością była dobitka w parterze.

Dan Hooker vs. Ross Pearson
W pierwszej rundzie Nowozelandczyk wykorzystywał swoje warunki fizyczne, świetnie kontrolował dystans, atakował ciosami prostymi i mocnymi niskimi kopnięciami. Pearson odpowiadał dobrymi kombinacjami bokserskimi, które często dochodziły celu. W drugiej rundzie Real Deal zaczął radzić sobie lepiej, wyraźnie poprawił balans i uniki przed ciosami Hookera co pozwoliło mu częściej dosięgać rywala swoimi uderzeniami. Zakończenie pojedynku przyszło po trzech minutach drugiej rundy gdy Pearson – chcąc po obniżeniu pozycji wejść w półdystans – nadział się na kolano Dana, które pozbawiło go przytomności i zakończyło walkę.

Ion Cutelaba vs. Luis Henrique da Silva
Mołdawianin potrzebował jedynie 22 sekund na rozprawienie się z rywalem. 23-latek bardzo agresywnie ruszył na rywala i już po kilkunastu sekundach rzucił go na deski a następnie uderzeniami w parterze Ion zakończył walkę.

Tim Elliott vs. Ben Nguyen
Po kilkunastu sekundach walki Elliott rzutem chciał przenieść walkę do parteru jednak Ben dobrze się wybronił i zaszedł rywalowi za plecy by następnie duszeniem zmusić go do poddania.

Mizuto Hirota vs. Alex Volkanovski
Pierwsza runda zdecydowanie należała do Volkanovskiego, który agresywnie atakował, obalał oraz obijał rywala w klinczu. Australijczyk prawym sierpem na rozerwanie klinczu posłał Mizuto na deski, ale nie zdołał zakończyć walki. Również w drugiej odsłonie to Alex był stroną dużo bardziej agresywną, Volkanovski trafiał kolejnymi uderzeniami i naruszał Japończyka, który dzięki ogromnej woli walki przetrwał kolejne tarapaty. Do głosu Japończyk doszedł dopiero w końcówce walki gdy zmęczony Alex wyraźnie zwolnił, było już jednak zbyt późno na odrobienie strat.

3 thoughts on “UFC Fight Night 110: Lewis vs Hunt – wyniki

1. Wynik walki wieczoru bardzo mnie cieszy, nie cierpię tego lewisa, zwykły dureń. Komentator mu mówi, że świetna walka. Dla mnie lewis dał totalny piach. Ma chyba trzecią już walkę wieczoru i jest to jak dla mnie druga beznadziejna jego walka. Tylko z Travisem main event był udany.