UFC Fight Night 107 Manuwa vs. Anderson na Extreme Sports Channel

UFC wraca do Europy! Już w ten weekend w Londynie odbędzie się gala UFC Fight Night 107. Karta walk wygląda imponująco – zobaczymy starcia: Jimi Manuwa vs. Corey Anderson, Gunnar Nelson vs. Alan Jouban, Brad Pickett vs. Marlon Vera oraz Makwan Amirkhani vs. Arnold Allen.

Na transmisję zapraszamy w sobotę 18 marca o godz. 22:00.

Walką wieczoru będzie pojedynek w kategorii półciężkiej Jimi Manuwa vs. Corey Anderson. Naprzeciw siebie staną: stójkowicz Manuwa oraz specjalista sportów chwytanych Anderson. 37-letni ‘Poster Boy’ Manuwa, znany z niesamowicie mocnych ciosów, przewiduje zakończenie walki przed czasem na swoją korzyść, a następnie chce walki o pas. Atrybutem jego 27-letniego przeciwnika jest żelazna kondycja i taktyczne rozgrywanie pojedynków. Mimo że ‘Overtime’ Anderson nie jest faworytem tej walki, ostatnie jego pojedynki pokazują wysoką formę również z zawodnikami stojącymi wysoko w rankingu UFC. Czy Anderson pozbawi marzeń Manuwę?

W drugiej walce wieczoru będziemy świadkami pojedynku w kategorii półśredniej pomiędzy Gunnarem Nelsonem a Alanem Joubanem. Islandczyk w stójce bywa bardzo nieszablonowy
i szybki, jednak jego atutem jest najwyższej klasy walka w parterze. Jouban, który pasję do MMA łączy z modelingiem, jest na fali trzech wygranych z rzędu i będzie chciał przedłużyć swoją dobrą passę poprzez walkę z Nelsonem, który ostatni raz w oktagonie walczył w maju 2016r. Czy pomimo prawie rocznej przerwy uda mu się wygrać z niżej notowanym rywalem?

Bardzo ciekawa walka zapowiada się w kategorii piórkowej pomiędzy Makwanem Amirkhanim a Arnoldem Allenem, która będzie kolejną tego wieczoru konfrontacją parterowca z uderzaczem. Będziemy zapewne świadkami obron przed obaleniami i próbami wyprowadzenia nokautujących ciosów. Obaj zawodnicy mają na koncie swoich walk w UFC same zwycięstwa (Allen dwa, a Amirkhani trzy) – który z nich dopisze kolejne?

W kategorii koguciej zawalczą Brad Pickett i Marlon Vera. Dla 38-letniego Brytyjczyka, będącego jednym z ulubionych zawodników prezydenta UFC Dany White’a, będzie to ostatnia walka w 13-letniej karierze. Po zawirowaniach związanych z przeciwnikiem dla Picketta, na kilka dni przed galą na konfrontację z nim zdecydował się Vera. Ekwadorczyk będący uczestnikiem The Ultimate Fighter: Latin America podjął rękawicę ‘bo walka z taką legendą jak Pickett to spełnienie marzeń’. Czy Brytyjczyk odejdzie na sportową emeryturę ciesząc się z wygranej?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC FIGHT NIGHT 107: Jimi Manuwa vs. Corey Anderson 18 marca 22:00.

Powtórki: 19 i 21 marca o 21:00, 24 marca o 22:00.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.