Chael Sonnen twierdzi, że UFC ponownie zestawi Khabiba Nurmagomedova do walki z Tonym Fergusonem

mmafighting.com

Pojedynek o tymczasowy tytuł wagi lekkiej między Tonym Fergusonem i Khabibem Nurmagomedovem nie doszedł skutku, ale jeszcze nic straconego.

Po tym jak Khabib Nurmagomedov wypadł z pojedynku z Tonym Fergusonem na gali UFC 209 z powodu problemów ze zrobieniem wagi i walkę ostatecznie odwołano — powstał problem z wyłonieniem pretendenta do walki o tytuł z mistrzem Conorem McGregorem. Pojawiły się komentarze mówiące o tym, że UFC nie zechce już zestawić Khabiba  do walki o tymczasowy pas, a gdyby nawet się na to zdecydowano, to walka musiałaby się odbyć do 26 maja lub dopiero po 25 czerwca ze względu na obchodzony przez Nurmagomedova ramadan. To z kolei znacznie wydłuża czas oczekiwania na walkę.

Chael Sonnen twierdzi jednak, że UFC ponownie zestawi pojedynek między Fergusonem i Nurmagomedovem, a ze względu na to, że w planach jest walka między Conorem McGregorem i Floydem Mayweatherem, to starcie między dwoma pretendentami będzie logicznym posunięciem.

— Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson ponownie zostaną ze sobą zestawieni zamiast odsunięcia Khabiba i zestawienia Fergusona z Conorem McGregorem.

2 thoughts on “Chael Sonnen twierdzi, że UFC ponownie zestawi Khabiba Nurmagomedova do walki z Tonym Fergusonem

  1. „…powstał problem z wyłonieniem pretendenta do walki o tytuł z mistrzem Conorem McGregorem…”
    Jaki problem? Obaj byli równorzędnymi pretendentami. Jeden odpadł z własnej winy.

  2. Mi się wydaje że Mc ma już klepniętą walkę z Floydem. A ferguson jak miałby czekać na łaskawy powrót Condora to mógłby się nigdy nie doczekać, bo nie wiadomo co mu do głowy wpadnie. Może będzie chciał 3 pas zdobyć, lub opuści UFC jako niepokonany MISZCZ który nigdy nie obronił pasa. Takie rzeczy w ufc się teraz dzieją że nic mnie już nie zdziwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *