UFC Brazil: Belfort vs. Bisping

Gala zaplanowana na 19 stycznia będzie drugą z rzędu galą w Brazylii rozpoczynającą nowy kalendarz UFC.

W walce wieczoru zmierzy się legenda brazylijskiego MMA Vitor Belfort ze zwycięzcą trzeciego sezonu TUF Michaelem Bispingiem. Oprócz tego fani zobaczą także debiut Daniela Sarafiana, Godofredo Pepey oraz Thiago Bodão.

Jedna z największych legend MMA, Vitor Belfort powróci do Oktagonu 19 stycznia aby przed swoją publiką zmierzyć się z finalistą TUF 3 w wadze półciężkiej Michaelem Bispingiem. Miejsce w którym odbędzie się gala nie zostało jeszcze ogłoszone. Jak już zostało wcześniej wspomniane na gali zadebiutuje trzech zawodników, którzy wystąpili w brazylijskiej edycji The Ultimate Fighter. Daniel Sarafian wyleczył już kontuzję jaka wyeliminowała go z finału TUF’a i zmierzy się z C.B Dollaway. Finalista wagi piórkowej Godofredo Pepey stanie do walki ze swoim rodakiem Militinho Vieira natomiast Thiago Bodão będzie walczył z Michaelem Kuiperem.

Brazylijscy widzowie otrzymają również szansę zobaczyć pojedynki w wykonaniu takich zawodników jak Edson Barboza, Thiago Tavares, Diego Nunes, Gabriel Napão, Wagner Caldeirão, Ronny Markes, Francisco Masaranduba oraz Iuri Marajó. Wszystkie pojedynki zostały zaakceptowane przez zawodników i będą transmitowane na żywo wyłącznie przez Canal Combate.

„Jak się spodziewaliśmy, rok 2013 będzie bardzo intensywny dla fanów z Brazylii. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że 19 stycznia to data, która rozpocznie kalendarz UFC podobnie jak UFC Rio 2 w 2012 roku,” mówi Marshall Zelaznik, dyrektor ds. rozwoju międzynarodowego. „Jest jeszcze kilka szczegółów, które musimy ustalić zanim zdecydujemy jakie miasto będzie gospodarzem gali. Dokładne miejsce ogłosimy w ciągu nadchodzących tygodni.”

Będzie to już piąta gala spod znaku UFC organizowana w Brazylii. Trzy gale były organizowane w Rio de Janeiro i jedna w Belo Horizonte od sierpnia 2011. Oprócz samych gal, w 2013 roku zorganizowana zostanie druga edycja The Ultimate Fighter Brazil.

UFC Brazil: Belfort vs. Bisping

Data: 19 stycznia, 2013
Miejsce: —//—

Główna karta:

Vitor Belfort vs. Michael Bisping
CB Dollaway vs. Daniel Sarafian
Ben Rothwell vs. Gabriel Gonzaga
Khabib Nurmagomedov vs. Thiago Tavares

Pozostałe walki:

Godofredo Pepey vs. Milton Vieira
Andrew Craig vs. Ronny Markes
Nik Lentz vs. Diego Nunes
Justin Salas vs. Edson Barboza
Michael Kuiper vs. Thiago Bodão
George Roop vs. Yuri Marajó
Roger Hollett vs. Wagner Cauldron
CJ Keith vs. Francisco Massaranduba

5 thoughts on “UFC Brazil: Belfort vs. Bisping

  1. Ja jestem wielkim „fanem” Vitora,więc komu kibicuje to pisać nie muszę;) ale nie o tym . Chciałem te walkę kiedyś.. bo uważam że będzie świetne widowisko i albo będzie bardzo krótka albo dłuższa. W każdym razie myślę że będzie walka wieczoru albo ko wieczoru 😉 Z drugiej strony Bisping powinien chyba zawalczyć z Andersonem, no bo kto teraz ?
    Jeśli wygra (nie daj Boże 😉 )to „pewnie” zawalczy.. ale co jeżeli przegra.. to kiedy ? Kogo dostanie pierw ? Wątpię by mu ją dali „po znajomości” raczej go sympatią nie darzą (inaczej by walczył).
    Szkoda mi chłopa bo powinien mieć swoją szansę by przegrać z Andersonem 🙂 No nic co ma być to będzie – można sobie gdybać 😉
    War Vitor ! 🙂

  2. Bisping powinien zawalczyć z Hendo , chocby w 205 lbs. To byłby dobry sprawdzian przed Andersonem a tak bedzie lizał rany po walce z Belfortem.Ale nie przekreslajmy go , potrenuje z Hayem boks i wygra 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *