UFC 226 kolejną galą, której wyniki sprzedaży PPV nie są zadowalające

Według raportu przedstawionego przez Dave’a Meltzera, gala UFC 226 nie sprzedała PPV w takiej ilości jaka usatysfakcjonowałaby organizację.

Gala UFC 226, która odbyła się w międzynarodowym tygodniu walki, miała być największą kartą w tym roku, ale nawet pojedynek mistrzowski między Danielem Cormierem i Stipe Miocicem nie był w stanie zwiększyć sprzedaży płatnych subskrypcji.

Wczesne wyliczenia oglądalności i sprzedaży gali UFC 226 są rozczarowujące, ponieważ oglądalność walk wstępnych na FOX Sports 1 wyniosła  668 000 widzów. Liczba ta jest niemal identyczna z galą UFC 225 z 9 czerwca, której walki wstępne oglądało 667 000 widzów.

To nie jest dobry znak, ponieważ główna walka wieczoru z udziałem mistrza wagi półciężkiej Daniela Cormiera i mistrza wagi ciężkiej Stipe Miocica, miała być znacznie większa niż walka wieczoru gali UFC 225 na której zmierzyli się Robert Whittaker i Yoel Romero.

Bardzo wstępne szacunki sprzedaży pay-per-view pokazują, że gala sprzedała niespełna 400 000 płatnych subskrypcji. Niektórzy sądzą, że anulowanie pojedynku mistrza wagi piórkowej Maxa Hollowaya a Brianem Ortegą przyczyniło się do mniejszego zainteresowania galą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *