UFC 212: Aldo vs. Holloway na żywo na Extreme Sports Channel

UFC powraca do Brazylii, by na kolejnej numerowanej gali – 212 – dać fanom MMA widowisko na najwyższym sportowym i organizacyjnym poziomie. Tego wieczoru będziemy mogli zobaczyć: unifikacyjne starcie o pas wagi piórkowej José Aldo vs. Max Holloway, pojedynek będącej numerem dwa Karoliny Kowalkiewicz z numerem jeden kategorii słomkowej Claudią Gadelhą, a Vitor Belfort w swojej pożegnalnej walce zmierzy się z Nate’em Marquardtem. Na karcie głównej zobaczymy dodatkowo starcia: Paulo Borrachinha vs. Oluwale Bamgbose oraz Erick Silva vs. Yancy Medeiros.

José Aldo po upokarzającej porażce w grudniu 2015 r. utracił pas mistrzowski kategorii piórkowej na rzecz Conora McGregora. Irlandczyk nie kwapił się jednak aby walczyć w tej dywizji, czego konsekwencją było odebranie mu pasa przez federację i przyznanie walki o tymczasowy pas José Aldowi, którą ten wygrał. Niespełna rok później Max Holloway, po niesamowitym wyczynie dziewięciu wygranych walk z rzędu w UFC, otrzymał szansę walki o pas dywizji piórkowej z Anthonym Pettisem i wykorzystując ją zdobył również tymczasowy pas tej kategorii. Obaj tymczasowi mistrzowie staną w sobotni wieczór naprzeciw siebie, aby jeden z nich mógł stać się jedynym mistrzem kategorii piórkowej. Efektowna stójka, mordercze wymiany i wojna w oktagonie – tego możemy być pewni, kiedy Aldo i Holloway wchodzą do klatki. Czy Brazylijczyk walczący przed swoją publicznością zwycięży i wróci na szczyt?

Karolina Kowalkiewicz, która przebojem wdarła się do największej organizacji MMA na świecie, zmierzy się z niezwykle groźną Claudią Gadelhą. Obie były pretendentkami do walki o pas w kategorii słomkowej, jednak zostały zatrzymane przez Joannę Jędrzejczyk. Kowalkiewicz, posiadająca imponujące umiejętności stójkowe, doskonały refleks oraz bardzo dobre defensywne zapasy, zmierzy się z szybką i niesamowicie silną Brazylijką, dla której dodatkowym atutem będzie własna publiczność. Która z zawodniczek narzuci podczas tej trzyrundowej walki większe tempo i sięgnie po wygraną?

40-letni weteran Vitor Belfort zmierzy się w swojej ostatniej walce dla UFC z równie doświadczonym, 38-letnim Nate’em Marquardtem. Belfort zapewne będzie chciał szybko znokautować swojego znanego ze słabej obrony przeciwnika, jednak wynik tego starcia może być zgoła inny, jeśli Amerykanin wykorzysta swoje zapasy oraz bardzo dobre umiejętności parterowe. Czy Belfort zwycięstwem pożegna się z UFC?

Erick Silva zmierzy się z Yancym Madeirosem w kategorii półśredniej. Mocne uderzenia Silvy będą prawdziwym testem dla niesamowicie twardego Madeirosa, posiadającego  w arsenale swoich technik posiada zabójczą gilotynę, którą kontruje próby obaleń, kończąc zaskoczonych rywali. Jeśli jednak Silvie uda się przenieść walkę do parteru, to  właśnie on może zyskać tam przewagę. Czy będziemy świadkami walki wieczoru?

Kategoria średnia to starcie Paulo Borrachinha vs. Oluwale Bamgbose. Warunki fizyczne oraz kondycja będzie po stronie Brazylijczyka, jednak dynamika i eksplozywność to domena Bamgbose. Dodatkowym atutem obu zawodników są mocne ciosy oraz ostre wymiany,

w których lubuje się każdy z nich. Który z nich poczuje smak zwycięstwa?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC 212 Aldo vs. Holloway w nocy z 3 na 4 czerwca o godzinie 4:00

Powtórki: 4 i 5 czerwca o 21:00 oraz 9 czerwca o 22:00

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.