UFC 212: Aldo vs Holloway – Champion versus Champion – zapowiedź pojedynku

Tak prezentuje się pierwsza zapowiedź pojedynku między mistrzem dywizji piórkowej Jose Aldo i tymczasowym mistrzem Maxem Holloway’em.

Pojedynek Mistrz kontra Mistrz będzie walką wieczoru gali UFC 212 zaplanowanej na 3 czerwca w Rio de Janeiro w Brazylii. Mający siedem obronionych tytułów wagi piórkowej UFC Jose Aldo (26-2) był do czasu walki z Conorem McGregorem jednym z najdłużej panujących mistrzów w organizacji. Porażka z McGregorem na UFC 194 w grudniu 2015 roku była jego drugą przegraną w karierze i jedyną w UFC. Tytuł mistrza wrócił do Aldo w lipcu ubiegłego roku po tym jak Conor McGregor musiał go oddać i przy okazji wygranego pojedynku z Frankie Edgarem o tymczasowy pas, tytuł ten został po pewnym czasie zmieniony na niekwestionowany tytuł dywizji.

Rywalem Aldo będzie tymczasowy mistrz Max Holloway (17-3), który znakomitą serią dziesięciu wygranych walk udowodnił, że jest odpowiednim kandydatem do pojedynku o pas wagi piórkowej. W ostatniej walce pokonał Anthony’ego Pettisa zostając tymczasowym mistrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *