UFC 211 Miocic vs. Dos Santos 2 oraz Joanna Jędrzejczyk vs. Jessica Andrade na żywo na Extreme Sports Channel

W nadchodzący weekend fanów największej organizacji MMA na świecie czekają między innymi dwie walki o pas. W kategorii ciężkiej Stipe Miocic zmierzy się z Juniorem Dos Santosem. Natomiast w kobiecej dywizji słomkowej polska mistrzyni Joanna Jędrzejczyk będzie po raz piąty bronić pasa, tym razem w walce z Jessicą Andrade. Na karcie głównej niezwykle emocjonująco zapowiadają się starcia Demian Maia vs. Jorge Masvidal, Yair Roudriguez vs. Frankie Edgar oraz Henry Cejudo vs. Sergio Pettis.

UFC 211 Miocic vs. Dos Santos w nocy z 13 na 14 maja o godzinie 04:00

Joanna Jędrzejczyk vs. Jessica Andrade

POLKA BĘDZIE PO RAZ PIĄTY BRONIĆ PASA MISTRZOWSKIEGO

Transmisja w jakości HD tylko na Extreme Sports Channel

Polskich fanów elektryzuje kolejna obrona mistrzowskiego tytułu przez Joannę Jędrzejczyk. Rywalka naszej rodaczki, określona przez mistrzynię ‘małym, brazylijskim czołgiem o dzikim i nieprzewidywalnym stylu’,  po przejściu do kategorii słomkowej wygrała trzy walki z rzędu i zapowiada zakończenie mistrzowskiego pojedynku przed trzecią rundą. Jędrzejczyk podchodzi do przeciwniczki spokojnie wymieniając w wywiadach dobre strony Andrade, tym samym tonując ‘trash talk’, który uskutecznia Jessica, mówiąca między innymi, że Polka ‘ma słabą szczękę’. Technika, doświadczenie oraz serce do walki są po stronie mistrzyni – solidna stójka, zapasy oraz niebezpieczne szarże to atuty Andrade. Czy i tym razem po ostatnim gongu usłyszymy ponownie: ‘and still….’?

W kategorii ciężkiej naprzeciw siebie staną: posiadacz pasa Stipe Miocic i Junior Dos Santos. Ich pierwsza walka w 2014 r. zakończyła się jednogłośną decyzją na rzecz Brazylijczyka, który borykając się z kontuzjami zawalczył od tego czasu tylko dwukrotnie – zaliczając porażkę i zwycięstwo. Miocic natomiast po dwóch wygranych z rzędu walkach dostał walkę o pas, którą wygrał przez nokaut. Możemy spodziewać się wymian bokserskich, w których przewagę będzie mieć pretendent dysponujący również bardzo dobrymi zapasami. Czy królewska kategoria ciężka będzie mieć nowego mistrza?

Dywizja półśrednia to spotkanie wirtuoza gry parterowej Demiana Maii z uderzaczem Jorge Masvidalem. Maia całkiem słusznie domaga się walki o pas, sześć kolejnych wiktorii 39-letniego Brazylijczyka nie przekonuje jednak właścicieli federacji i tym razem zestawili go z bardzo mocnym Masvidalem, mającym na koncie trzy wygrane z rzędu. Amerykanin ma niesamowitą skuteczność w obronach przed obaleniami, natomiast Maia sprowadził do parteru jedenastu swoich ostatnich rywali. Czy ci dwaj zawodnicy dostaną bonus za walkę wieczoru?

Szlagierowo zapowiada się stracie w kategorii piórkowej, w której rękawice skrzyżują Yaira Rodriguez i Frankie Edgar. Dla mającego na koncie sześć wygranych z rzędu Rodrigueza będzie to poważny sprawdzian jego umiejętności, bo z tak dobrym i doświadczonym zawodnikiem jeszcze nie miał okazji się zmierzyć. 35-letni Edgar z dużym respektem, ale i z pewnością siebie odnosi się do Meksykanina, natomiast ten zapowiada wygraną poprzez nokaut latającym kolanem. Co zwycięży: spokój Edgara czy nieszablonowość Rodrigueza?

Bardzo ważną walkę dla kategorii muszej stoczą Cejudo i Pettis. Cejudo to bardzo agresywny były olimpijczyk  w zapasach, który dysponuje dodatkowo dobrą kondycją, natomiast ostatnie dwa jego starcia zakończyły się porażką – przegrana w walce o pas oraz kontrowersyjna decyzja w finale TUF24 zapewne jeszcze bardziej motywują go do pracy, by przerwać pasmo przegranych. Sergio Pettis mający trzy wygrane z rzędu w UFC będzie starał się kłuć Cejudo uderzeniami i nie dać się sprowadzić na ziemię, bo tam były pretendent będzie miał przewagę. Czy Cejduo wróci do gry czy może trzecia porażka z rzędu będzie oznaczać zwolnienie z UFC?

Więcej informacji na blogu Extreme Sports Channel: http://pl.extreme.com/blog/ufc, na fanpage’u: https://www.facebook.com/extremesportschannel.polska oraz Instagramie: https://www.instagram.com/extremesportschannel.polska/.

UFC 211 Miocic vs. Dos Santos  w nocy z 13 na 14 maja o godzinie 04:00

Powtórki: 14 i 15 maja o 21:00 i 19 maja o 22:00

Informacja prasowa

One thought on “UFC 211 Miocic vs. Dos Santos 2 oraz Joanna Jędrzejczyk vs. Jessica Andrade na żywo na Extreme Sports Channel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *