UFC 210: Cormier vs. Johnson 2 – wyniki i relacja na żywo

UFC youtube.com

205 lbs: Daniel Cormier pokonał Anthony’ego Johnsona przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:37, runda 2 – walka o pas wagi półciężkiej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
185 lbs: Gegard Mousasi pokonał Chrisa Weidmana przez TKO (koana) 3:13, runda 2
115 lbs: Cynthia Calvillo pokonała Pearl Gonzalez przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:45, runda 3
170 lbs: Thiago Alves pokonał Patricka Cote przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Charles Oliveira pokonał Willa Brooksa przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:30, runda 1

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
145 lbs: Myles Jury pokonał Mike’a De La Torre przez TKO (ciosy w parterze) 3:30, runda 1
170 lbs: Kamaru Usman pokonał Seana Stricklanda przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Shane Burgos pokonał Charlesa Rosę przez TKO (ciosy) 1:59, runda 3
205 lbs: Patrick Cummins pokonał Jana Błachowicza przez większościową decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 00:15 czasu polskiego):
155 lbs: Gregor Gillespie pokonał Andrew Holbrook przez KO (ciosy) 0:21, runda 1
155 lbs: Desmond Green pokonał Josha Emmetta przez niejednogłośną decyzję
135 lbs: Katlyn Chookagian pokonała Irenę Aldanę przez niejednogłośną decyzję
125 lbs: Magomed Bibulatov pokonał Jenela Lausę przez jednogłośną decyzję

Daniel Cormier vs. Anthony Johnson
Początkowo większe chęci do walki wykazywał Rumble, który na początku walki przez długi czas pod siatką walczył o obalenie mistrza. Cormier wyhamował zapędy rywala i odwrócił pozycje pod siatką. Na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej rundy półciężcy wrócili do walki w dystansie kickbokserskim, tam o wiele bardziej agresywnie atakował Johnson. W drugiej odsłonie po przechwycie kopnięcia Daniel zepchnął pretendenta na siatkę, ale po ok. minucie Anthony odwrócił pozycje i nawet zdołał sprowadzić walkę do parteru. Cormier jednak szybko wstał i sam odpłacił się obaleniem, po którym błyskawicznie zajął plecy i minutę później zmusił Rumble’a do poddania się.

Chris Weidman vs. Gegard Mousasi
Po minucie walki w stójce Amerykanin sprowadził walkę do parteru, ale Mousasi zdołał szybko wrócić na nogi. W połowie rundy Chris zdobył kolejne obalenie, ale ponownie – walka w parterze nie trwała długo. W stójce Gegard trafił kilkoma dobrymi ciosami, ale przed końcem rundy jeszcze raz został obalony. Drugą odsłonę lepiej rozpoczął Dreamcatcher, 31-latek trafił kilkoma ciosami pod siatką, ale chwilę później ponownie był już na plecach. Weidman zdobył nawet dosiad i był za plecami jednak nie wiele z tego wynikło, ponieważ Mousasi szybko uciekł z zagrożonej pozycji. Niewiele potem Gegard musiał bronić się przed kolejną próbą obalenia, złapał głowę rywala i uderzał kolanami co zdaniem sędziego Dana Miragliotty było nielegalne i przerwał pojedynek. W klatce pojawił się lekarz a Miragliotta nie do końca wiedział co zrobić co chwilę rozmawiając z ludźmi siedzącymi blisko klatki. Po kilku minutach sędzia ogłosił koniec walki i zwycięstwo Mousasiego.

Cynthia Calvillo vs. Pearl Gonzalez
Walka kobiet nie porwała w publiczności, w starciu, które trwało prawie III rundy walka przez długi czas toczyła się w parterze, ale nie brakowało też stójki. W walce na nogach dominował Calvillo, ale z jej ofensywy nie wynikało wiele. Przewaga reprezentantki Team Alpha Male lepiej uwidaczniała się w parterze, ostatecznie Cynthia wygrała przez duszenie zza pleców w III odsłonie.

Thiago Alves vs. Patrick Cote
Pierwsze pięć minut należało do Brazylijczyka, Alvesa znakomicie punktował kopnięciami a pod koniec rundy doprowadził do knockdownu Patricka trafiając go sierpem po przechwycie kopnięcia. Również w drugiej odsłonie lepiej radził sobie Alves, Thiago w dalszym ciągu świetnie kopał i jeszcze raz wysłał Kanadyjczyka na spotkanie z deskami oktagonu. W ostatniej rundzie Brazylijczyk dołożył udane sprowadzenie i mocne g’n’p czym przypieczętował pierwszą wygraną od ponad dwóch lat.

Will Brooks vs. Charles Oliveira
Brazylijczyk rozpoczął walkę od kilku dobrych kopnięć prawą nogą, chwilę później Charles z klinczu obalił i wpiął się za plecy Willla. Brooks walczył długo, ale z duszenie zapiętego przez do Bronxa nie było już ucieczki.

Myles Jury vs. Mike De La Torre
Już po niecałych 30 sekundach walka trafiła do parteru za sprawą obalenia za jedną nogę w wykonaniu Jury’ego. Niedługo potem Myles był już za plecami rywala i walczył o zapięcie duszenia. W połowie rundy młodszy z Amerykanów rozciągnął rywala na macie i atakował mocnymi uderzeniami z góry. Po kilku celnych łokciach chęci Mike’a do walki znacznie spadły a chwilę później interweniował sędzia przerywając nierówny pojedynek.

Kamaru Usman vs. Sean Strickland
Po niecałej minucie walki Usman sklinczował i przez długi czas kontrolując rywala pod siatką atakował ciosami i uderzeniami kolanami. W końcu Nigeryjczykowi udało się obalić, będąc z góry Kamaru w swoim stylu mógł zaprząc do działania swoje g’n’p. Od początku drugich pięciu minut Usman aktywnie ustawiał swojego rywala pod siatką i atakował go mocnymi ciosami. W połowie rundy Nigeryjczyk zaatakował wejściem w nogi ustawionego na siatce Seana, Strickland obronił się, ale „na odejściu” otrzymał sierpa, po którym na moment ugięły się pod nim nogi. W trzeciej odsłonie Amerykanin był już na permanentnym wstecznym inkasując niemal całą uderzaną ofensywę Usmana. Kamaru już będąc całkowicie rozluźnionym z łatwością mieszał swoje ataki z markowanymi wejściami w nogi i niemal nie był narażony na ataki Stricklanda.

Charles Rosa vs. Shane Burgos
Początkowo, spychany do defensywy Rosa stojąc pod siatką polował na backfisty, obrotówki i obszerne ciosy. Burgos – niemal nie zwracając uwagi na ofensywę rywala- nieustannie szedł do przodu i atakował prostymi. Drugą odsłonę Rosa rozpoczął nieco bardziej ofensywnie, ale większość jego ataków pruła powietrze. Później 30-latek próbował zdobyć obalenie, ale Burgos dobrze się przed tymi próbami bronił. Do syreny kończącej drugą rundę piórkowi wymieniali się uderzeniami i żaden z zawodników nie potrafił zbudować znaczącej przewagi. W ostatnich pięciu minutach Charles kontynuował inicjowanie ataków, ale nadział się na mocny lewy sierp Burgosa, po którym padł na deski. Rosa chciał kontynuować pojedynek, ale mocno chwiejąc się na nogach otrzymywał kolejne uderzenia co zmusiło sędziego do interwencji.

Patrick Cummins vs. Jan Błachowicz
Początek pojedynku zdecydowanie należał do Polaka, Jan trafił kopnięciem na korpus i kilkoma mocnymi ciosami, ale Amerykanin zdołał przetrwać a później nawet obalił Błachowicza. Polski zawodnik zdołał wrócić na nogi i w stójce ponownie dominował. Po nieco ponad minucie wymian w stójce Durkin zdobył kolejne sprowadzenie i ciosami z góry obijał rywala, który próbował atakować próbami dojść do poddań. Później Polak wrócił na nogi i nawet sprowadził walkę do parteru, ale Cummins szybko wrócił na nogi. Runda zakończyła się dobrą kombinacją zakończoną kopnięciem na głowę w wykonaniu Błachowicza. Ostatnie pięć minut przebiegało głównie pod dyktando Patricka, który dzięki kontroli z góry w parterze oraz w klinczu nabijał punkty w oczach sędziów. Po 15 minutach walki jeden z sędziów wypunktował remis zaś dwóch widziała wygraną Cumminsa i to on mógł tego wieczoru cieszyć się ze zwycięstwa.

12 thoughts on “UFC 210: Cormier vs. Johnson 2 – wyniki i relacja na żywo

1. szkoda Błachowicza, kibicowałem mu, ale niestety ma kondycję tylko na 2 rundy.. ponadto problem z defensywnymi zapasami… niech wraca do KSW, z Narkunem może powalczyć o pas, ale w UFC niestety może być jedynie od podawania ręczników