UFC 202: DIaz vs McGregor 2: Zyski organizacji i Conora McGregora

David Becker/Getty Images for Wynn Las Vegas
David Becker/Getty Images for Wynn Las Vegas

Według pierwszych obliczeń, gala UFC 202: Diaz vs McGregor 2 uplasowała się na piątym miejscu pod względem ilości sprzedaży biletów z bramek.

Łatwo można się domyślić, że była to jedna z tych gal, które biją rekord bądź jeszcze może pobić rekord po podliczeniu sprzedaży PPV. Teraz jednak skupmy się na zysku ze sprzedaży biletów na bramkach hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Nate Diaz i Conor McGregor przyciągnęli 15,539 tłum fanów, którzy w kasach zostawili $7,692,010, co jest piątym najwyższym wynikiem w historii UFC.

W porównaniu do gali UFC 200 jest to mniejszy wynik, ponieważ tam walki oglądało 18,202 kibiców, którzy zostawili w kasach $10,7 milionów. Gdyby rewanż Diaz vs McGregor 2 odbył się na gali UFC 200 jak to pierwotnie miało być, to wówczas te liczby byłyby jeszcze większe.

Wszyscy są zapewne ciekawi ile na tej gali mógł zarobić Conor McGregor. Według raportów, za walkę rewanżową z Natem Diazem, Conor zarobił rekordową sumę $3 milionów dolarów. Oznacza to, że jest to o 1 mln więcej od jego pierwszej przegranej walki z Diazem na UFC 196. Ponadto jest to również większa suma od $2,5 miliona zarobionych przez Brocka Lesnara, który walczył na UFC 200.

Oczywiście Conor McGregor zarobi więcej niż $3 mln, ponieważ dojdzie do tego pula z reklam i umów sponsorskich, ale nie wydaje się, by sięgnął pułapu $10 milionów o których mówił swego czasu.

6 thoughts on “UFC 202: DIaz vs McGregor 2: Zyski organizacji i Conora McGregora

  1. jestem jakis inny albo jestem old school’owym fanem MMA – kto oglada tego przepiora? a widac oglada sporo ludzi…
    raz przegral a raz ledwo co wygral z gosciem, ktory wg rekordu przegrywa swoja co druga walke
    MASAKRA

  2. UP ===> oj widzę, że mamy problem z matematyką. Jak jest to możliwe, że mając rekord 20-11 Diaz przegrywa co drugą walkę ??? Musiałby mieć rekord 10-10, żeby było jak napisałeś. W tym przypadku Diaz na 3 walki przegrywa jedną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *