UFC 202: Diaz vs. McGregor 2 – wyniki i relacja na żywo

UFC 202 Diaz vs McGregor 2

170 lbs: Conor McGregor pokonał Nate’a Diaza przez większościową decyzję

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
205 lbs: Anthony Johnson pokonał Glovera Teixeirę przez KO (prawy podbródkowy) 0:13, runda 1
170 lbs: Donald Cerrone pokonał Ricka Story’ego przez TKO (ciosy) 2:02, runda 2
170 lbs: Mike Perry pokonał Hyun Gyu Lima przez TKO (ciosy) 3:38, runda 1
170 lbs: Tim Means pokonał Sabaha Homasiego przez TKO (ciosy w stójce) 2:56, runda 2

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
135 lbs: Cody Garbrandt pokonał Takeyę Mizugakiego przez TKO (ciosy) 0:48, runda 1
135 lbs: Raquel Pennington pokonała Elizabeth Phillips przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Artem Lobov pokonał Chrisa Avilę przez jednogłośną decyzję
115 lbs: Cortney Casey pokonała Randę Markos przez werbalne poddanie (balacha) 4:34, runda 1

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:30 czasu polskiego)
170 lbs: Lorenz Larkin pokonał Neila Magny’ego przez TKO (łokcie) 4:08, runda 1
170 lbs: Colby Covington pokonał Maxa Griffina przez TKO (ciosy) 2:18, runda 3
185 lbs: Marvin Vettori pokonał Alberto Udę przez poddanie (gilotyna) 4:30, runda 1

Nate Diaz vs. Conor McGregor
Walka rozpoczęła się od stójkowych wymian, w których obaj zawodnicy ochoczo korzystali z niskich kopnięć. W drugiej minucie walki Conor posłał rywala na deski, ale Diaz nie był zamroczony i szybko wrócił na nogi. Na początku drugiej odsłony Amerykanin lądował na deskach dwa razy w ciągu niecałej minuty a przewaga mistrza wagi piórkowej cały czas rosła. Dodatkowo Nate coraz mocniej odczuwał mnogość przyjętych lowkicków. W ostatniej minucie przed syreną 31-latek ruszy z ostrą ofensywą i trafił Irlandczyka kilkoma dobrymi uderzeniami. Trzecie pięć minut bezapelacyjnie należało do Diaza, który nie dawał rywalowi chwili wytchnienia wywierając ogromną presję i trafiając go pod siatką kilkudziesięcioma mocnymi ciosami. W czwartej odsłonie walka się wyrównała, Notorious odzyskał straconą inicjatywę jednak Amerykanin nie rezygnował i nadal mocno atakował. W ostatniej rundzie walka szybko przeniosła się do klinczu i pod siatkę jednak w samym zwarciu nie wiele się działo. Na środku oktagonu McGregor często unikał walki a wtedy Nate w swoim stylu prowokował Irlandczyka do działania. W ostatnich momentach walki Diaz wykrzesał z siebie energię potrzebną do ataku i zdołał także obalić Conora. Ostatecznie, po 25 minutach walki dwóch sędziów wypunktowało wygraną McGregora zaś trzeci – remis.

Anthony Johnson vs. Glover Teixeira
Rumble potrzebował jedynie trzynastu sekund na pokonanie Teixeiry. Anthony na samym początku walki trafił potężnym podbródkowym, po którym Glover padł na deski jak rażony piorunem i jeszcze długo nie mógł dojść do siebie.

Rick Story vs. Donald Cerrone
Kowboj rozpoczął pojedynek od udanego sprowadzenia jednak walka szybko wróciła do stójki i chwilę później to Story zaliczył obalenie. Gdy walka wróciła do stójki to Cerrone znacznie lepiej punktował trafiając wieloma kopnięciami na korpus i uda rywala. Koniec walki przyszedł w trzeciej minucie walki gdy Donald trafił pochylonego Ricka mocnym wysokim kopnięciem, kolejne uderzenia sprawiły, że 31-latek padł na deski a Cerrone dokończył dzieło zmuszając Herba Deana do interwencji.

Hyun Gyu Lim vs. Mike Perry
Od początku walki Koreańczyk starał się trzymać rywala na odległość swoich długich kończyn zaś Perry atakował pojedynczymi uderzeniami. W drugiej minucie walki Amerykanin posłał Lima na deski jednak Hyun zdołał przetrwać i wrócić na nogi. Nie wiele później Amerykanin ponownie knockdownował rywala i tym razem nie pozwolił mu wstać, poszedł za ciosem i zmusił sędziego do przerwania walki.

Tim Means vs. Sabah Homasi
W walce w płaszczyźnie kickbokserskiej przeważał Means, The Dirty Bird spychał rywala do defensywy, udanie atakował ciosami i kopnięciami frontalnymi a pod siatką szukał uderzeń kolanami i łokciami. Homasi odpowiadał udanymi sprowadzeniami jednak 27-latek nie był w stanie dłużej skontrolował Tima w parterze. W drugiej odsłonie Means kompletnie zdominował swojego rywala, 32-latek – już całkowicie rozluźniony – atakował oponenta seriami uderzeń pod siatką a Sabah walczył o przetrwanie przyjmując kolejne uderzenia. W ósmej minucie walki sędzia pojedynku podjął decyzję o przerwaniu tej egzekucji.

Cody Garbrandt vs. Takeya Mizugaki
No Love potrzebował tylko 45 sekund na rozmontowanie Mizugakiego. Garbrandt rozpoczął pojedynek agresywnie i szybko naruszył swojego rywala, gdy Takeya zaliczył spotkanie z deskami oktagonu Amerykanin poszedł za ciosem i kolejnymi uderzeniami dokończył dzieło.

Raquel Pennington vs. Elizabeth Phillips
Po rozpoznaniu w stójce Phillips zepchnęła rywalkę na siatkę a następnie przez długi czas, bez znaczącej ofensywy, wciskała Raquel w ogrodzenie. Przed syreną Pennington poprzez ładne wyniesienie sprowadziła 30-latkę do parteru. W drugiej odsłonie Elizabeth z determinacją klinczowała i dążyła do sprowadzeń jednak 27-latka dobrze się broniła pod siatką a tuż przed przerwą sama udanie obaliła. Na ostatnie pięć minut o wiele więcej sił zostawiła Pennington, 27-latka sprowadziła walkę do parteru, zdobyła dosiad i plecy a następnie pracowała nad duszeniem. Phillips przetrwała i na nie wiele ponad minutę przed końcem znalazła się w gardzie rywalki, ale już chwilę później musiała bronić się przed próbą trójkąta.

Artem Lobov vs. Chris Avila
Piórkowi niemal przez całe 15 minut wymieniali uprzejmości w stójce. Pojedynek był wyrównany, z niewielką przewagą Lobova, który często korzystał z szerokich sierpów, lewego na korpus i kopnięć na uda rywala. Po trzech rundach walki sędziowie zgodnie wskazali na Artema.

Randa Markos vs. Cortney Casey
Walka kobiet szybko trafiła do parteru gdzie obie zawodniczki miały swoje lepsze i gorsze momentu. Pojedynek zakończył się w ostatniej minucie pierwszej rundzie po tym jak Casey z pleców poddała rywalkę balachą.

Neil Magny vs. Lorenz Larkin
Początek pojedynku zdecydowanie należał do Larkina, który punktował rywala mocnymi ciosami i kopnięciami: niskimi i frontalnymi. Po trzech minutach walki na nogach Magny bardzo chciał przenieść pojedynek do parteru jednak nie za bardzo wiedział jak do tego doprowadzić. Próbując obalić Lorenza, Neil „wisiał” na nodze a następnie zainkasował kilka mocnych łokci a’la Travis Browne, które zakończyły pojedynek.

Colby Covington vs. Max Griffin
W drugiej walce gali Amerykanin zaprezentował się jako nieporównywalnie silniejszy zawodnik. Covington bez większych problemów zdobywał kolejne sprowadzenia a w parterze kontrolował rywala i korzystał z każdej okazji do obijania go. Pojedynek zakończył się w trzeciej odsłonie po mocnych uderzeniach w parterze.

Marvin Vettori vs Alberto Uda
Przez pierwsze kilka minut Vettori był w gardzie rywala a trójkąt zapięty na korpusie długo utrudniał mu ruchy i oddech, jednak w ostatniej minucie walki udało mu się wyrwać, uderzyć rywala kilkoma bardzo mocnymi ciosami by potem złapać w duszenie i z pleców zakończyć walkę.

12 thoughts on “UFC 202: Diaz vs. McGregor 2 – wyniki i relacja na żywo

1. Wow AJ ROX
    stawialem, ze GT wygra w stylu DC i nie mialem racji. AJ nie dal sobie przejsc do fazy walki w ktorej jest swoja slabsza wersja 🙂
    McConoR widze ze wygral – tak stawialem i pisalem – z gosciem ktory co druga walke przegrywa. Bedzie sie znowu lansowal ale na mnie to juz nie dziala. Przegrywajac raz ze srednim Diazem pokazal ze nie ma szczeny.

Brock najlepiej to podsumowal, ze jego gowno wazy wiecej niz ten przepior 🙂

2. Po wypowiedzi Conora na konferencji praswoej po gali można śmiało powiedzieć, że nie ma on zamirau schodzić do 145 lbs. Co więcej będzie teraz pewnie chciał walkę z Alvaerezem żeby mieć dwa pasy. Ciekawe czy Dana zostanie przy swoim i zabierze mu pas na rzecz ALdo tak jak mówił. No i mi się wydaje, że zanim dostałbym TS w 155 to powinien zawalczyć z kimś z TOP 5 np, Ferguson lub Khabib.

3. Może i conor szczene ma słabą a diaz łeb z kamienia (albo tak przećpaną) ale ja pierd.le no musicie przyznać że punktował go kur.a jak dzieciaka z piaskownicy … no chyba że oglądałem co innego

4. @Rabitt – no ja chcialbym go zobaczyc jak przyjmuje od Anthony’ego Johnsona 😛
    I to takie przejscie z tematego do niesamowitego AJ’a
    Jak ja kocham zawodnikow z kowadlami w lapie. Myslalem, ze ten strzal na Mauler’ze to byl po prostu dobry strzal, a tu widze, ze on ma po prostu dobre kowadlo 😀

Na dodatek AJ jest bardzo milym i fajnym gosciem, chcalbym, zeby wygral z DC (ktoremu ciagle kibicowalem), jest po prostu super widowiskowym zawodnikiem i dobrze jakby ktos taki byl mistrzem.