UFC 198: Werdum vs. Miocic – wyniki i relacja na żywo

UFC
UFC

Wyniki walk po przejściu.

Walka wieczoru
265 lbs.: Stipe Miocic pokonał Fabricio Werduma przez KO (prawy sierpowy) 2:47, runda 1

Karta główna (FOX Sports godzina 04:00)
185 lbs.: Ronaldo Souza pokonał Vitora Belforta przez TKO (ciosy) 4:38, runda 1
140 lbs.: Cris Cyborg pokonała Leslie Smith przez TKO (ciosy) 1:21, runda 1
205 lbs.: Mauricio Rua pokonał Coreya Andersona przez niejednogłośną decyzję
170 lbs.: Bryan Barberena pokonał Warlleya Alvesa przez jednogłośną decyzję

Walki wstępne (FOX Sports 1 godzina 02:00)
170 lbs.: Demian Maia pokonał Matta Browna przez poddanie (duszenie zza pleców) 4:31, runda 3
185 lbs.: Thiago Santos pokonał Nate’a Marquardta przez KO (ciosy) 3:39, runda 1
155 lbs.: Francisco Trinaldo pokonał Yancy Medeirosa przez jednogłośną decyzję
135 lbs.: John Lineker pokonał Roba Fonta przez jednogłośną decyzję

Walki wstępna (UFC Fight Pass godzina 00:30)
205 lbs.: Antonio Rogerio Nogueira pokonał Patricka Cumminsa przez TKO (ciosy) 4:52, runda 1
170 lbs.: Sergio Moraes vs. Luan Chagas – remis
145 lbs.: Renato Moicano pokonał Zubaira Tukhugova przez niejednogłośną decyzję

Renato Moicano vs. Zubaira Tukhugov
Początek walki był bardzo wyrównany, Moicano atakował a Zubaira czekał na swoją okazję do kontry. Przed końcem rundy Renato zagroził rywalowi próbą trójkąta i wejścia za plecy. W drugiej odsłonie walka toczyła się w stójce jednak w znaczącej większości ataki obu zawodników były niecelne. Również w ostatnich pięciu minutach piórkowi rywalizowali głównie na nogach, stroną agresywniejszą był Brazylijczyk, który trafiał częściej a dodatkowo obronił się przed każdą próbą sprowadzenia walki do parteru.

Sergio Moraes vs. Luan Chagas
Początek walki należał do debiutującego w UFC Chagasa, 22-letni Brazylijczyk trafiał mocnymi kopnięciami a jednym z nich posłał rywala na deski. W drugiej rundzie Sergio ruszył do odrabiania strat, był bardziej agresywny, trafiał ciosami i dążył do zakończenia walki przez gilotynę. W ostatniej odsłonie walka toczyła się głównie w parterze, Moraes był z góry, atakował, ale nie potrafił w żaden sposób znacząco zagrozić rywalowi. Po 15 minutach walki sędziowie wypunktowali remis.

Antonio Rogerio Nogueira vs. Patrick Cummins
Brazylijczyk rozpoczął walkę spokojnie, atakował głównie ciosami na co Patrick odpowiadał kopnięciami, później Antonio bez większych problemów obronił się przed próbą sprowadzenia w wykonaniu Cumminsa. Pod koniec pierwszej odsłony Nogueira naruszył oponenta sierpem a następnie kolejnymi celnymi uderzeniami dał sędziemu solidny pretekst do przerwania walki.

Rob Font vs. John Lineker
W pierwszej rundzie Brazylijczyk za cel obrał sobie głównie korpus rywala, trafił kilka razy, ale Font nie pozostawał bierny i odwdzięczał się swoimi atakami. W drugich pięciu minutach przewaga Linekera wzrosła, Brazylijczyk ustawiał rywala pod siatką i atakował krótkimi seriami. Ostatnia odsłona potwierdziła dominację Johna, Hands of Stone dalej atakował uderzeniami i dołożył udane sprowadzenie, z kolei Font głównie odpierał ataki rywala i walczył o przetrwanie, dlatego werdykt sędziów punktowych nie mógł być inny niż wygrana Linekera.

Yancy Medeiros vs. Francisco Trinaldo
W pierwszej odsłonie to Brazylijczyk był stroną agresywniejszą, Francisco spychał rywala na siatkę i tam próbował zaznaczać swoją dominację. W drugiej rundzie walka toczyła się w dystansie kickbokserskim i chociaż początkowo swoje momenty miał Medeiros to z czasem inicjatywę przejął Trinaldo. W ostatnich pięciu minutach mocno już zmęczony Brazylijczyk krążył wokół rywala i kąsał głównie kopnięciami aż do momentu, w którym poczuł, że naruszył Medeirosa, wtedy Francisco ruszył z mocnym atakiem. Trinaldo napierał na rywala m.in. obalając go jednak Yancy zdołał odwrócić pozycje i w końcówce walki zadać kilka ciosów z góry.

Nate Marquardt vs. Thiago Santos
W pierwszych minutach walki średni głównie wyczuwali dystans i atakowali kopnięciami. W trzeciej minucie ciosem sierpowym Santos posłał rywala na deski jednak Marquardt przetrwał trudne chwile i wrócił na nogi. Kilkanaście sekund później Brazylijczyk trafił kopnięciem na korpus i serią ciosów, które ostatecznie zakończyły pojedynek.

Demian Maia vs. Matt Brown
Już po 40 sekundach walki Brazylijczyk zdobył sprowadzenie a następnie wpiął się za plecy Amerykanina, Brown do końca rundy dzielnie się bronił jednak niezaprzeczalnie odsłona ta została zapisana na konto Demiana. Również w drugiej rundzie Maia od razu ruszył po obalenie i zdobył je jeszcze szybciej niż w pierwszej odsłonie, później Brazylijczyk zajął plecy rywala zapinając trójkąt nogami na jego brzuchu i niemal do syreny męczył go krótkimi uderzeniami. Także w ostatniej odsłonie Maia obalił a będąc z góry metodycznie obijał Browna, później Brazylijczyk po raz kolejny wpiął się za plecy i pracował nad zapięciem duszenia. Matt bronił się jednak na 29 sekund przed końcową syreną musiał odklepać.

Bryan Barberena vs. Warlley Alves
Pojedynek półśrednich mógł zakończyć się bardzo szybko, ponieważ już w pierwszej minucie, po przechwycie kopnięcia i obaleniu Brazylijczyk był bliski dopięcia gilotyny. Barbarena zdołał się obronić i wrócić do stójki, ale nadal to Alves był stroną dominującą w tej walce. W drugiej rundzie tempo walki spadło a do głosu zaczął dochodzić Barbarena, Bryan dobrze punktował rywala w kickbokserskich wymianach i spychał go na siatkę. Warlley polował na kopnięcia na korpus jednak nie wiele z nich wynikało. Ostatnia odsłona to dalszy ciąg dominacji Amerykanina, który dzięki mnogości celnych uderzeń wygrał także tę rundę a w konsekwencji zwyciężył na kartach sędziów.

Mauricio Rua vs. Corey Anderson
Początek walki upłynął pod znakiem niskich kopnięć zadawanych przez Shoguna, Brazylijczyk okopywał wykroczną nogę Andersona i często trafiał go ciosami. Pod koniec rundy Mauricio posłał rywala na deski jednak nie zdołał zakończyć walki. W drugiej rundzie Corey zaprezentował się lepiej, częściej trafiał a dodatkowo 2-krotnie sprowadzał rywala do parteru. W ostatnich pięciu minutach Amerykanin notował kolejne udane obalenia i próbował utrzymać Ruę w parterze, Brazylijczyk wracał na nogi, ale w stójce pod siatką nadal był kontrolowany przez Coreya. Po 15 minutach walki dwóch sędziów wypunktowało wygraną Mauricio i to on cieszył się ze zwycięstwa.

Cris Cyborg vs. Leslie Smith
Walka kobiet trwała niespełna 1,5 minuty. Po początkowym wyczuciu się Brazylijka ruszyła z atakami, kombinacją sierpów Cris posłała rywalkę na deski a kolejnymi uderzeniami zmusiła sędziego do interwencji i przerwania pojedynku.

Ronaldo Souza vs. Vitor Belfort
Po ponad minucie rozpoznawczego początku Jacare udanie sprowadził walkę do parteru a będąc z góry korzystał z okazji do zadawania ciosów. Belfortowi udało się jednak wrócić do stójki i kontynuować walkę na nogach. Na 80 sekund przed syreną Ronaldo po raz kolejny obalił a następnie zajął dosiad skąd lokował celne uderzenia na twarzy zakrwawionego Vitora, Souza uderzał do momentu, w którym sędzia przerwał walkę ogłaszając jego zwycięstwo.

Fabricio Werdum vs. Stipe Miocic
Pojedynek mistrzowski rozpoczął się od wymian lowkicków a następnie krótkich kombinacji ciosów. W pierwszych minutach Werdum przyjął dwa lub trzy mocne uderzenia, ale zdawały się one nie robić na nim większego wrażenia. W pewnym momencie Fabricio ruszył z szarżą na stojącego pod siatką Miocicia, Stipe odchodził po łuku i czysto trafił szczękę mistrza prawym sierpowym, który kompletnie odciął mu prąd i zakończył pojedynek w trzeciej minucie.

26 thoughts on “UFC 198: Werdum vs. Miocic – wyniki i relacja na żywo

1. Mówiłem że Werdum w pixde dostanie. No to konina powinien teraz zawalczyć o pas, raczej bez sukcesu. A Werduma z Velazqezem zestawic na grudzień i bedzie kolejne KO :)Zostanie jeszcze Cigano, ale on po operacji barku to może później z kimś zawalczy. Gęba się raduje, typy się sprawdziły! Czas kasę odebrać!:)

2. no – wyszlo jak to mialo wyjsc z Velasquezem.
    Fart sie skonczyl – dla mnie i tak zadziwiajace, ze on z ta swoja szczeka zdobyl ten tytul.
    jego wygrana nad Fedorem, Hunt’em (gdzie przegrywal) i Velasquezem, to jak wygrana w totka.
    Jedynie na Jonesa Jonesa by sie swietnie nadawal. JJ ma wate w lapie, to by mogl z nim poalczyc 5 rund i byc moze luzno wygrac.

3. Mustela Hehehehe 🙂 teraz wiadomo czemu Fabrycy miał kontuzje 🙂 Jahah chciał nacieszyć sie pasem !!! Jak ja brazoli nie lubie 🙂 Souza obił staruszka nazwisko… Mam nadzieje ze Cain wróci!!! Chciałbym zeby Werdum z JDS sie zmierzył teraz!!!! A Cain z wygrywanym Ali vs. Miocic!!!

4. @mustela 🙂 myśle ze JJ by zlał Werduma… Nie bez przyczyny trenuje tam tez Ali z HW u Jacksona 🙂 a tak serio całym sercem za Alim:) gościu bardzo upadł w UFC a teraz idzie po swoje… Ma 35 lat wiec nie jest Dziadkiem tam 🙂 Ali jako jedyny w historii 4 pasy bedzie miał 😉 wiecie o czym mowie 🙂

5. Ciup zaskoczyło mnie to ze Werdum przegrał przy widowni swojej ponad 46 tys , poleciał ze szczęką wysunietą jak janusz na dyskotece cóz spotkała go kara teraz Reem vs Miocic a jak Velasquez wygra z brownem w co wierze bez mrugnięcia okiem to ze zwyciezcą tyle , Werdum vs Jds 2 😀 w wadze ciezkiej liczyc sie bedzie ta 5 , Cain , Jds , miocic , Werdum , Reem , reszta to przepasc 😀

6. Jak Aliegi ludzi na straty z Nelsonem czy JDS spisywali to ja twardo za Alim stałem… Jakos po mojej stronie jest wiecej argumentów ze Ali pas zdobędzie… Z Twojej strony Mustela to tylko pisanie 🙂 ja od pisałem ze wygrał z nelsonem, JDS i Arlovskim… Wiec jak widac jakieś poparcie moich slow jest w czynach…

7. @Junior – no masz racje, ale z prawdopodobienstwa wyjdzie na moje 😉
    Jego najwiekszy skalp to JDS (swoja droga moj top3 upset)
    Za jakis czas bedziemy wiedziec co i jak. Jesli AO zdobylby pas, to na serio mega, mega wyczyn zwazywszy jak dlugo jest juz na scenie.
    Pozdrowionka!

8. Ja wiem ze go zdobędzie 🙂 potem jak go raz obroni to bedzie dobrze 🙂 ma wszystko co trzeba zeby byc mistrzem 🙂 warunki, pewność siebie po ostatnich wygranych 🙂 super team 🙂 doswiadczenie 🙂 i JJ do treningów 🙂 HW po kontuzjach, braku soku oraz zmęczeniu stała sie wyrównana 🙂 serio Aliemu los sprzyja… 🙂 Pozdro 🙂

9. Ricko
    Nadal twierdze ,ze to nie byl fart. Zaden mistrz wagi ciezkiej w ufc nawet jesli dlugo nie zagrzal miejsca nie byl chujowy. Werdum ma dobre nazwiska w wygranych walkach. Nie da sie byc farcianym mistrzem w ufc.

10. Werdum by teraz zrobił Caina, tylko skończyłby go w mistrzowskich rundach, a alistera też by dojechał tylko nie w tak wspaniałym stylu jak to bedzie w nastepnej udanej obronie pasa przez Miocica przeciwko overemowi