Adam Golonkiewicz kontra Elio Caiaffa na gali FEN 12

fen12-golonkiewicz-vs-caiaffa

Ostatnia zagadka zestawień MMA na gali FEN 12 „Feel The Force”, nad którą głowiło się wielu fanów została dziś rozwiązana, bowiem organizacja Fight Exclusive Night na rywala  Adama Golonkiewicza z Next Level BJJ Opole wyznaczyła mieszkającego we Włoszech Albańczyka Elio Caiaffa. Staną oni naprzeciw siebie już w piątek, 20-go maja, w Hali Stulecia, we Wrocławiu. Pojedynek zakontraktowany został w kategorii lekkiej do 70 kg.

Liczący 25 lat  Adam Golonkiewicz wystąpi po raz trzeci na arenie FEN. „Do trzech razy sztuka” – mówi stare polskie przysłowie. Widowiskowo i twardo walczący Opolanin, stanie przed szansą na pierwsze zwycięstwo. Golonkiewicz w debiucie na FEN 9 stworzył wraz z Romanem Szymańskim niesamowite widowisko uznawane za Najlepszą Walkę Roku 2015. Nieco zmęczony „Rodrigo”- jak brzmi przydomek wychowanka Damiana Grabowskiego, chciał szybko powetować sobie punktową porażkę z późniejszym mistrzem wagi lekkiej FEN, którym został Szymański, i niestety uległ Jackowi Kreftowi na gali FEN 10. Pomny tych błędów deklaruje teraz stuprocentową dyspozycję i wolę zwycięstwa. Adam w zawodowej karierze wygrał 10 pojedynków i 9 przegrał.

Nie będzie to łatwe bowiem 21-letni Albańczyk, Elio Caiaffa to prawdziwa „tabula rasa” Mieszanych Sztuk Walki. Nieznany w Polsce zawodnik mieszka we włoskim Bari i trenuje w Gentelman Gym powiązanym z Team Wing Chun Reaserch Associattion, a jego trenerem jest doświadczony Paolo Girone. Caiffa ma dwa lata doświadczeń w walkach i wygrał 3 pojedynki, nie zaznając goryczy porażki. Poza walkami ma szerokie zainteresowania i studiuje medycynę. Jego wzorem jest mistrz UFC Jon Jones, a on sam zaczynał od chińskiego Wing Chun.

Długo szukaliśmy rywala dla Adama. Większość rywali odmawiała walki z nim, doceniając jego klasę. Dlatego sięgnęliśmy, aż włoskiego rynku MMA. Rekord Golonkiewicza nie oddaje jego możliwości. Te dwie porażki zostały poniesione z bardzo silnymi rywalami i uznaliśmy, że warto dać mu jeszcze jedną szansę, bo pokazał serce w trudnych starciach i jest wciąż rozwijającym się zawodnikiem. Albańczyk jest silny. Jego trener wie co mówi, a nam zależy na pozyskiwaniu świetnych zawodników z tamtego kierunku. Włoch Alessio Di Chiricio po świetnej walce u nas na FEN 9 trafił do UFC. Czy to wymaga rekomendacji i wyjaśnienia?” – zapytał retorycznie prezes Paweł Jóźwiak, który w tym pojedynku wietrzy jedną z najlepszych walk jakie mogą obejrzeć kibice sztuk walki w magicznym dla FEN Wrocławiu.

Mamy nadzieję, że pojedynki jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach www.eventim.pl i www.kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *