UFC 186: Johnson vs. Horiguchi – wyniki i relacja na żywo

UFC youtube.com
UFC youtube.com

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:
125 lbs: Demetrious Johnson pokonał Kyojiego Horiguchiego przez poddanie (balacha) 4:59, runda 5 – walka o pas wagi muszej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
215 lbs: Quinton Jackson pokonał Fabio Maldonado przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Michael Bisping pokonał C.B. Dollawaya przez jednogłośną decyzję
160 lbs: John Makdessi pokonał Shane’a Campbella przez TKO (ciosy) 4:53, runda 1
135 lbs: Thomas Almeida pokonał Yvesa Jabouina przez TKO (ciosy w stójce) 4:18, runda 1

Karta wstępna (Fox Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
170 lbs: Patrick Cote pokonał Joe Riggsa przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Alexis Davis pokonała Sarah Kaufman przez poddanie (balacha) 1:52, runda 2
155 lbs: Chad Laprise pokonał Bryana Barberenę przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Olivier Aubin-Mercier pokonał Davida Michauda przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:24, runda 3

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:30 czasu polskiego):
170 lbs: Nordine Taleb pokonał Chrisa Clementsa przez jednogłośną decyzję
115 lbs: Valerie Letourneau pokonała Jessicę Rakoczy przez jednogłośną decyzję
115 lbs: Randa Markos pokonała Aisling Daly przez jednogłośną decyzję

Aisling Daly vs. Randa Markos
Otwierająca galę walka Pań nie porwała niezbyt licznie zgromadzonej na hali publiczności. Jak to w walkach kobiet na nie najwyższym poziomie było sporo chaosu, mnóstwo klinczu i zwrotów akcji. Początkowo dominowała Randa, pod koniec I rundy omal nie zakończyła walki przed trójkąt rękami. Druga odsłona była przebłyskiem Daly a w ostatnich pięciu minutach ponownie zwyciężyła Markos zapewniając sobie wygraną w całym pojedynku.

Jessica Rakoczy vs. Valerie Letourneau
Starsza z Kanadyjek rozpoczęła pojedynek ofensywnie spychając rywalkę na siatkę i dążąc do obalenia, tuż po sprowadzeniu walki do parteru Jessica wpakowała się w trójkąt nogami ale zdołała się z niego wydostać. W drugiej rundzie mogliśmy oglądać dużo wymian w stójce ale ciężko wskazać lepszą zawodniczkę. Ostatnią odsłoną Letourneau rozpoczęła od dobrego, wysokiego kopnięcia, później zawodniczki kontynuowały walkę w płaszczyźnie kickbokserskiej przeplataną klinczową ofensywą Rakoczy. W ostatnich sekundach Valerie obaliła i zajęła dosiad.

Nordine Taleb vs. Chris Clements
Walka rozpoczęła się od wymian – głównie kopnięć, później z ofensywą ruszył Taleb wciskając Chrisa w siatkę i sprowadzając go do parteru. Gdy walka wróciła do stójki Clements trafił kilkoma mocnymi lowkickami ale Nordine wykorzystał to do zdobycia kolejnego obalenia. W II i III rundzie Taleb dopisywał do swojego konta kolejne obalenia i kontrolował walkę w parterze, był zagrożony tylko przez moment kiedy Chris próbował zakończyć walkę przez kimurę w II rundzie.

Olivier Aubin-Mercier vs. David Michaud
Pojedynek lepiej rozpoczął Kanadyjczyk, po krótkim rozpoznaniu w stójce Olivier obalił I do końca rundy kontrolował walkę pod siatką a następnie wpinając się za plecy rywala. W drugich pięciu minutach przez dłuższy czas walka utrzymywała się w stójce, w połowie rundy Aubin-Mercier trafił kopnięciem na korpus, które odebrało Davidowi sporo oddechu, Kanadyjczyk ruszył z chęcią zakończenia walki ale Amerykanin zdołał wrócić i walczyć dalej. Na początku ostatniej odsłony Olivier ruszył po sprowadzenie, zdobył je, wszedł za plecy Davida i duszeniem zza pleców zmusił go do odklepania.

Chad Laprise vs. Bryan Barberena
Pierwsze 10 minut walki należało do Chada, Kanadyjczyk raził Bryana solidnymi kombinacjami ciosów połączonymi z wysokimi kopnięciami i obrotówkami ale nie były to jednostronne rundy, twardogłowy Barbarena często odgryzał się celnymi uderzeniami. W III rundzie Amerykanin obalił Laprise’a ale nie był w stanie długo utrzymać go na ziemi. Gdy walka wróciła do stójki pojedynek wyrównał się, Bryan coraz częściej dochodził do głosu ale to było za mało aby wygrać bój z Chadem.

Alexis Davis vs. Sarah Kaufman
Pierwsze minuty walki przebiegały pod dyktando Kaufman, 29-latka skutecznie punktowała rywalkę kombinacjami bokserskimi i broniła się przed próbami sprowadzeń, broniła się aż do siódmej minuty kiedy to Alexis sprowadziła walkę do parteru, zajęła dosiad i założyła trójkąt nogami, Sarah ułożyła rywalkę pod siatką i próbowała uderzać ale Davis nie odpuściła, przeszła do dźwigni na ramię i zmusiła przeciwniczkę do poddania się.

Patrick Cote vs. Joe Riggs
Amerykanin dobrze rozpoczął walkę niemal wpinając się za plecy Patricka w stójce. Cote jednak zachował spokój, obronił się i przejął inicjatywę w walce jeszcze przed syreną kilkukrotnie obalając i zadając uderzenia z góry. W II rundzie tempo walki spadało, półśredni wymieniali się ciosami w stójce i klinczu. Ostatnią odsłonę lepiej rozpoczął Joe, obalił Cote i zajął plecy, niesionemu dopingiem Kanadyjczykowi udało się wyjść z niekorzystnego położenia i zadać kolejne uderzenia z góry jednak pod koniec walki dał się zaskoczyć Riggsowi, który był bliski ponownego wpięcia za plecy Patricka.

Yves Jabouin vs. Thomas Almeida
Na początku walki Yves zdobył sprowadzenie ale Brazylijczyk po kilkunastu sekundach powrócił do stójki. A na nogach Thomas raz po raz trafiał Jabouina celnymi uderzeniami, jego przewaga cały czas rosła a pojedynek zakończył się w piątej minucie walki gdy Almeida pod siatką zasypał rywala gradem ciosów na które nie było odpowiedzi.

John Makdessi vs. Shane Campbell
Shane rozpoczął walkę od okopywania nogi Bulla, po kilku stójkowych wymianach obaj zawodnicy bezskutecznie próbowali obaleń, później John prawym sierpem wysłał rywala na deski, ruszył za ciosem ale nie zdołał skończyć pojedynku. Campbellowi udało się wrócić na nogi i kontynuować walkę jednak nie wiele później celna kombinacja ciosów Makdessiego doszła celu i Shane ponownie padł na matę a John zakończył pojedynek ciosami.

Michael Bisping vs. C.B. Dollaway
W stójkowych wymianach Anglik przeważał ale w ostatniej minucie I rundy Dollaway zaskoczył go sierpem w wyniku, którego Michael wylądował na macie ale po kilkunastu sekundach powrócił do stójki. W drugich 5 minutach nieco wiatru w żagle złapał Bisping ale ponownie w ostatniej minucie dał się zaskoczyć – tym razem sprowadzeniem do parteru. Ostatnią odsłonę C.B. rozpoczął od obalenia pod siatką ale Anglik szybko powrócił na nogi i walka toczyła się dalej w płaszczyźnie kickbokserskiej, ciosy Michaela były szybsze niż Amerykanina ale mimo to Dollaway również trafiał. Ostatecznie sędziowie nie mieli prostego zadania i wskazali Bispinga jako zwycięzcę walki.

Quinton Jackson vs. Fabio Maldonado
Po 15 minutach nieporywającej walki Rampage zwyciężył na kartach sędziów. Amerykanin skutecznie punktował Maldonado uderzanymi kombinacjami i często unikał ciosów wyprowadzanych przez Fabio. Brazylijczykowi czasem udawało się zepchnąć Jacksona pod siatkę i zadać kilka ciosów ale to w połączeniu z obaleniem zdobytym pod koniec II rundy za mało na wygranie walki.

Demetrious Johnson vs. Kyoji Horiguchi
Japończyk postawił mistrzowi jakiś opór – trafił go kilkoma ciosami i kopnięciami, udało mu się zdobyć obalenie w II rundzie ale to wszystko mało w porównaniu do aktywności i mnogości obaleń w wykonaniu Demetriousa. Johnson w swoim stylu narzucił wysokie tempo pojedynku, często szukał sprowadzeń a po obaleniach kontrolował i przechodził pozycje. Mimo to sędziowie punktowi nie byli potrzebni, ponieważ mistrz odprawił pretendenta balachą na sekundę przed końcem ostatniej rundy.

8 thoughts on “UFC 186: Johnson vs. Horiguchi – wyniki i relacja na żywo

  1. mnie nie interesuje nie dlatego że walczą „za letcy”, tylko dlatego że nawet nie wiem kto tam jest przeciwnikiem Johnsona lol. jakby to był np Dodson ma miejscu Azjaty to bym czekał z niecierpliwoscią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *