UFC 177: Dillashaw vs. Soto – wyniki i relacja na żywo

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze koguciej
135 lbs: T.J. Dillashaw pokonał Joe Soto przez KO (prawy high-kick i ciosy) 2:20, runda 5

Główna karta (godzina 4:00 czasu polskiego):
155 lbs: Tony Ferguson pokonał Danny’ego Castillo przez niejedno głośną decyzję
135 lbs: Bethe Correia pokonała Shaynę Baszler przez TKO (ciosy na głowę i korpus) 1:56, runda 2
155 lbs: Carlos Diego Ferreira pokonał Ramseya Nijema przez TKO (prawy sierpowy i ciosy w parterze) 1:53, runda 2
155 lbs: Yancy Medeiros pokonał Damona Jacksona przez poddanie (gilotyna) 1:54, runda 2

Pozostałe (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
185 lbs: Derek Brunson pokonał Lorenza Larkina przez jednogłośną decyzję
265 lbs: Anthony Hamilton pokonał Ruana Pottsa przez TKO (ciosy na korpus w parterze) 4:17, runda 2
155 lbs: Chris Wade pokonał Caina Carrizosę przez techniczne poddanie (gilotyna) 1:12, runda 1

Cain Carrizosa vs. Chris Wade
Pojedynek trwał jedynie 72 sekundy. Na początku walki Chris ładnym rzutem sprowadził rywala do parteru po chwili zapiął duszenie gilotynowe którym pozbawił rywala przytomności i tym samym zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

Ruan Potts vs. Anthony Hamilton
Hamilton rozpoczął pojedynek od udanego obalenia. Później dołożył kolejne sprowadzenie po którym wylądował w półgardzie Pottsa skąd obijał go i dostał ostrzeżenie za używanie ciosów łokciami 12-6. Gdy walka wróciła do stójki, Anthony po raz kolejny obalił Ruana. II runda pojedynku wyglądała podobnie, po kolejnym sprowadzeniem Hamilton masakrował żebra Pottsa a sędzia nie widząc reakcji przerwał pojedynek.

Lorenz Larkin vs. Derek Brunson
Walka rozpoczęła się od wymiany ciosów w stójce w której lepszy był Lorenz. Jednak gdy tylko walka trafiała do parteru przewagą dysponował Derek który będąc z góry zadawał dużo ciosów. Z każdą minutą Brunson słabł. Derek chętnie próbował sprowadzeń po których skupiał się na tym aby utrzymać Larkina w parterze. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca walki, dzięki temu to właśnie Derek Brunson dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo.

Yancy Medeiros vs. Damon Jackson
W pierwszych sekundach to Damon był zawodnikiem który spychał rywala do tyłu. Kiedy zepchnął Medeirosa pod siatkę próbował obalenia, bezskutecznie, ponieważ każda jego próba była stopowana przez Yancy’ego. W II odsłonie Jackson nadal uparcie próbował sprowadzić Medeirosa a wtedy Hawajczyk zaskoczył go ciasną gilotyną, pół sekundy po odklepaniu duszenia Damon odpłynął.

Ramsey Nijem vs. Carlos Diego Ferreira
Początek walki upłynął pod znakiem stójkowych wymian w których odrobinę celniejszy był Nijem. Ramsey dodatkowo chwilę później obalił Brazylijczyka. Na początku II rundy Nijem otrzymał mocny cios po którym próbował sprowadzać i dał się złapać w gilotynę, Ferreira jednak nie zdołał skończyć nią walki. Gdy walka wróciła do stójki Carlos knock-downował rywala prawym sierpem i dobił go ciosami w parterze.

Bethe Correia vs. Shayna Baszler
Bez jakiegokolwiek uderzenia walka przeniosła się do klinczu a później do parteru. Z pleców Shayna próbowała pracować gumową gardą. Po kilkunastu sekundach od powrotu do stójki Baszler próbowała obalić rywalkę. Drugie 5 minut rozpoczęło się od dobrych ciosów ze strony Bethe która pod siatką obijała głowę i korpus Shayny. Zmęczona Baszler nie potrafiła odpowiedzić na agresję rywalki i sędzia John McCarthy przerwał pojedynek.

Tony Ferguson vs. Danny Castillo
W płaszczyźnie kickbokserskiej nieznaczną przewagą dysponował Ferguson. Tony próbował także kilka razy poddać Castillo.. W II rundzie stójkowa przewaga Tony’ego powiększyła się, zaś w parterze zaczął górować Danny. W ostatniej rundzie Castillo starał się sprowadzić Fergusona do parteru i utrzymać się z góry robiąc możliwie najmniej. Nie całą minutę przed końcem walki Danny zdobył dosiad i spróbował duszenia trójkątnego rękami, bezskutecznie.

T.J. Dillashaw vs. Joe Soto
Przy próbie obalenia ze strony Soto, Dillashaw zdobył plecy rywala i próbował pracować nad poddaniem. Gdy walka wróciła do stójki TJ kontynuował swój „taniec” raz po raz trafiając rywala ciosami. Warto przy tym pochwalić Joe za to, że nie pozostawał bierny i również uderzeniami trafiał mistrza. Kolejne minuty to dalszy ostrzał ze strony obrońcy pasa. IV runda to nieco odważniejsze ataki pretendenta na które TJ odpowiedział skutecznym obaleniem. Ostatnie 5 minut Joe rozpoczął próbą sprowadzenia które bez większych problemów obronił Dillashaw. Następnie podczas wymiany ciosów TJ zaskoczył Soto prawym high-kickiem który okazał się być początkiem końca pretendenta, po 2 ciosach w parterze sędzia słusznie przerwał walkę.

4 thoughts on “UFC 177: Dillashaw vs. Soto – wyniki i relacja na żywo