UFC 171: Hector Lombard vs Jake Shields

Były uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Judo, Hector Lombard (29-6-1) zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza UFC w wadze półśredniej, Jake’m Shieldsem (33-4-1) podczas gali UFC 171. Gala jest zaplanowana na 15-ego marca w Dallas. Walką wieczoru gali będzie pojedynek o pas mistrza wagi półciężkiej UFC pomiędzy Jonem Jonesem, a brazylijskim pretendentem, Gloverem Teixeirą.

Lombard udanie zadebiutował w dywizji półśredniej pokonując byłego mistrza Strikeforce w wadze półśredniej, Nate’a Marquardta. Tym zwycięstwem przerwał passę dwóch porażek z rzędu: z Yushinem Okamim i Timem Boetschem. Wcześniej Kubańczyk w imponujący sposób zdominował dywizję średnią w Bellatorze, a potem w UFC zaimponował wszystkim nokautem na seryjnym 'urywaczu’ dolnych kończyn, Rousimara Palharesa.

Jake Shields w ostatniej walce pokonał przez kontrowersyjną decyzję sędziów innego doskonałego grapplera, Demiana Maię. Mający, w mojej ocenie, najlepszy parter z pozycji dominującej zawodnik Cesara Gracie wcześniej pokonał Tyrone’a Woodley’a równie w kontrowersyjnych okolicznościach. Kalifornijczyk ma na koncie również wpadkę dopingową po walce z Edem Hermanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *