UFC 169 – wyniki, bonusy i relacja na żywo- konkurs !

Gala startuje z walkami na facebook’u o godzinie 0.30 czasu polskiego.

Przygotowaliśmy dla was konkurs w trakcie dzisiejszej relacji UFC 169 , w trakcie gali , zostaniecie poproszeni o ” napisanie krótkiego komentarza na temat wybranego pojedynku ,dotyczącego przebiegu walki i jej zakończenia . Wygrywa osoba której komentarz będzie najbliższy prawdzie po zakończonym pojedynku . NAGRODA =BON na SKLEP SFD o wartości 125 zł !!!!

UFC 169: Barao vs Faber 2

Data: 1 lutego, 2014
Miejsce: Prudential Center w Newark – USA

Główna karta (10:00 pm EST)

Walka o pas mistrza wagi koguciej
Renan Barao pok.  Urijaha Fabera przez TKO(ciosy) 3:42, runda 1

Walka o pas mistrza wagi piórkowej
Jose Aldo pok. Ricardo Lamasa przez jednogłośną decyzję

Alistair Overeem pok. Franka Mira przez jednogłośną decyzję
Ali Bagautinov pok. Johna Linekera przez jednogłośną decyzję
Abel Trujillo pok. Jamiego Varnera przez KO (prawy sierpowy) 2:32, runda 2

Pozostałe (8:00 pm EST)

Alan Patrick pok. Johna Makdessi’ego przez jednogłośną decyzję
Chris Cariaso pok. Danny Martinez przez jednogłośną decyzję
Nick Catone pok. Toma Watsona przez split decyzję (28-29, 29-28, 30-27)
Al Iaquinta pok. Kevin Lee przez jednogłośną decyzję

Walki wstępne (Facebook 6:30 pm EST)

Clint Hester pok. Endy’ego Enza przez jednogłośną decyzję
Rashid Magomedov pok. Tony’ego Martina przed jednogłośną decyzję
Neil Magny pok. Gasana Umalatova przez jednogłośną decyzję

Bonusy:
Walka wieczoru: Abel Trujillo vs Jamie Varner (po 75,000$ każdy)
Nokaut wieczoru: Abel Trujillo (50,000$)
Poddanie wieczoru: brak

Poniżej krótka relacja z gali:
Neil Magny vs. Gasan Umalatov

W walce otwierającej galę Neil Magny potrzebował pełnego dystansu na wypunktowanie debiutującego w UFC Gasana Umalatova.

Tony Martin vs. Rashid Magomedov

Początek walki to dominacja Martina który obalił Rashida oraz był blisko zakończenia walki przez kimurą a później przez ballachę. Na jego nieszczęście Magomedov nie dał się poddać. Później walka przebiegała wg schematu punktowanie w stójce przez Rosjanina, nie udana próba obalenia przez Amerykanina i dalsze punktowanie w stójce czym Rashid zapewnił sobie zwycięstwo na kartach sędziów.

Andy Enz vs. Clint Hester

Lepiej walkę zaczął Hester który już w 2 minucie knock-downował Andy’ego po ładnym lewym sierpowym. 22-latek jednak przetrwał natarcie i pod koniec I rundy oglądaliśmy już wyrównany pojedynek. W II rundzie po krótkich wymianach w stójce Clint dwukrotnie zdobył obalenie z klinczu czym zapewnił sobie wygranie kolejnej rundy na kartach sędziów. W III rundzie to Enz ruszył do przodu próbując odwrócić losy pojedynku ale nadal przegrywał stójkowe wymiany i dał się obalić. Wynik nie mógł być inny.

Al Iaquinta vs. Kevin Lee

Początek walki to wykorzystywanie zasięgu przez Kevina poprzez ciosy proste. Jednak już w pierwszej minucie Al knock-downował Kevina. Następnie Lee spróbował obalenia za jedną nogę przez co nadział się na skrętówkę z wejścia nożycowego. Pierwsza runda wygrana przez Iaquintę. Niezwykle blisko zakończenia walki przez duszenie zza pleców był Kevin Lee, jednak Iaquinta dobrze się bronił i dotrwał do syreny. Trzecia runda to głównie stójkowe wymiany w których przewagę miał Nowojorczyk. Kevin Lee z kontuzjowaną nogą nie potrafił zagrozić Iaquincie. Debiut Kevina Lee w UFC ładny ale przegrany po naprawdę dobrym widowisku.

Nick Catone vs. Tom Watson

Walka rozpoczęła się od wymiany dużej ilości kopnięć, tych niższych i tych wyższych. Pierwsza próba sprowadzenia przez Nicka okazała się za słaba na Watsona. Druga próba zakończyła się już powodzeniem. Druga runda miała podobny przebieg jak pierwsza, długa, spokojna wymiana w stójce a później obalenie w wykonaniu Amerykanina. W ostatniej odsłonie Anglik postawił na mocne kopnięcia i wszystko było na dobrej drodze dopóki Nick znowu nie został obalony, i to dwukrotnie. Po drugim sprowadzeniu Amerykanin zdobył plecy i do końca kontrolował walkę.

Chris Cariaso vs. Danny Martinez

Początek walki i od razu próba sprowadzenia przez Danny’ego. Pierwsze 5 minut upłynęło pod znakiem przepychanki w klinczu pod siatką. Cariaso dwa razy ovalony w pierwszej rundzie. Druga runda to dominacja Chrisa w stójce na którą Martinez odpowiadał próbami obaleń. Statystyki mówią wiele, 86 do 27 w celnych ciosach na korzyść Cariaso na początku trzeciej rundy. Ciosy w klinczu 26 do 6 również na korzyść Chrisa.  Martinez sprawia wrażenie jakby nie znał czegoś takiego jak ciosy proste. Raz po raz rzuca obszernymi cepami które prują powietrze.

John Makdessi vs. Alan Patrick 

Na pierwszy rzut oka Patrick wyglądał na zawodnika z kategorii wyżej. Pierwsza runda to lekkie „rozpoznanie”. Alan raz po raz rzuca efektownymi technikami stójkowymi, John dużo spokojniej czeka na swoją okazję. I kolejna kontuzja tego wieczoru, Alan ma jakiś problem z prawym okiem, co natychmiast zauważył narożnik Makdessi’ego. Druga runda wyrównana, Makdessi co raz bardziej idzie do przodu, runda dla Kanadyjczyka. Trzecia runda również bez fajerwerków, w stójce lekka przewaga Johna w stójce, Patrick spróbował sprowadzenia, nieudanie. Słowa Andrzeja Janisza doskonale podsumowały tę walkę: „wreszcie koniec”, podpisuję się pod tym stwierdzeniem.

Abel Trujillo vs. Jamie Varner

Świetnymi unikami popisał się Jamie Varner unikając ciosów Abla w stójce. Następnie nie udana próba obalenia przez Trujillo i to Varner jest z góry i próbuje duszenia północ-południe. Killa jednak wraca do stójki, w której możemy oglądać zwykły brawl. Po pierwszej rundzie 27 do 14 w celnych ciosach na korzyść Trujillo. Kolejna runda to również bijatyka rodem z baru. I kiedy wydawało się, że Abel Trujillo jest ranny i kwestą czasu jest kiedy Varner go dobije w kolejnej wymianie Killa potężnym prawym sierpem odciął prąd Varnerowi.

Ali Bagautinov vs. John Lineker

Rzadki widok przed walką, zbyt długie paznokcie Johna. Początek rundy i od razu sprowadzenie na konto Aliego. Jednak Lineker dobrze się broni. John idzie po skrętówkę, jednak źle kładzie nogi i również Rosjanina ma okazję do założenia dźwigni skrętowej. Walka wraca do stójki, Bagautinov przechwyca nogę Brazylijczyka po jednym z kopnięć i obala po raz drugi. W drugiej rundzie znacznie więcej walki w stójce dzięki obronie obaleń przez Johna. Kolejna, desperacka już próba obalenia przez Rosjanina kończy się przyjęciem kilku solidnych łokci na żebra. Obrona obaleń Linekera w drugiej rundzie bezbłędna 6/6, moim zdaniem runda wygrana właśnie przez Brazylijczyka. Obaj świadomi remisu po dwóch rundach nie chcą ryzykować. Bagautinov z problemami ale sprowadza i to aż 3 razy. Rosjanin zwycięża ale na pewno był to dla niego najtrudniejszy pojedynek w UFC do tej pory.

Frank Mir vs. Alistair Overeem

Frank poprawnie ucieka z klinczu pod siatką. Alistair narusza Franka w stójce jednak nie daje rady dobić go w parterze. Walka wraca do stójki w której nie wiele się dzieje. Mir wciąga Reema do półgardy ale nic z tego nie wynika. Kolejna runda i Overeem rzuca Mirem jak młodszym bratem, pozwala od razu wstać Amerykaninowi który w rewanżu obala Holendra. Mir z góry próbuje poddać gilotyną, bezskutecznie. Ciosy w parterze 55 do … 1 na korzyść Overeema. Mir porozbijany i krwawiący, Alistair nadzwyczaj spokojny metodycznie rozbija Mira. Statystyka ciosów mówi wszystko 8 do 120 dla Holendra. Kolejna decyzja tego wieczoru. Mało kto się spodziewał, że ta walka wyjdzie za pierwszą rundę.

Jose Aldo vs. Ricardo Lamas

Pierwsza runda przewidywalnie, zawodnicy „wyczuwają się” nawzajem. Znacznie więcej ciosów wyprowadza Lamas, niestety większość czytelna lub nie celna. Aldo atakuje mniej ale znacznie celniej. Dodatkowo po jednym z kopnięć Amerykanina przechwycił jego nogę i rzucił go na matę. Runda dla mistrza. Kolejny mocny low-kick ląduje na wykrocznej nodze pretendenta który próbuje odpowiadać obrotówkami, żadna jednak nie dochodzi do celu. Trzecia runda, widać ograniczoną mobilność Ricardo, nie udolna próba sprowadzenia do parteru, Brazylijczyk broni się bez najmniejszych problemów. Amerykanin się stara jednak to Aldo wygrywa trzecią rundę. Następna runda i próba obalenia ze strony Lamasa, obalenie wybronione a w dodatku Aldo obraca Ricardo plecami do siatki. Próba duszenia zza pleców przez Aldo nie udana. Aldo w stylu a’la Travis Browne lokuje łokcie na głowie Lamasa próbującego go obalić. Ostatnia runda, obalenie Jose i obijanie leżącego na plecach pretendenta. Role się odwracają i to Lamas z góry obija mistrza.

Renan Barao vs. Urijah Faber

Szybko i skutecznie. Najpierw Brazylijczyk naruszył Fabera prawym sierpowym, później zadał kilka ciosów kolanami a kolejny sierp zmusił Urijaha do zapoznania się z deskami oktagonu, po kilku młotkach w parterze Herb Dean przerwał pojedynek. Barao obronił pas.

282 thoughts on “UFC 169 – wyniki, bonusy i relacja na żywo- konkurs !

 1. Panowie ” DOGRYWKA ” bardzo proszę , podać szczegółowo przebieg walki by uniknąć nieporozumień i na tej podstawie wytypujemy wygranego . Jutro jak wstanę podam wyniki KONKURSU i szczegóły dla wygranego dotyczące odebrania nagrody !

  Do dzieła panowie !

 2. Stawiam na decyzje dla Barao. Przewage bedzie mial przede wszystkim w efektywnej stojce. Bedzie kilka prob poddan oraz obalenia, ale obaj sa na tyle mocni, ze walka zakonczy sie decyzja dla mistrza.

 3. Uwielbiam Calofornia Kid’a jak i całe Alpha Male. Widzę ostatnio u Fabera nowy głód i ten błysk aby zdobyć upragniony tytuł. Sercem za Faberem lecz jeśli gramy o bony które lubię…;> to stawiam na Barao. Zasięg będzie jego przewagą, szybkie ręce i kopnięcia. Faber będzie próbować skracać dystans swoimi szybkimi jak rakieta nogami. Będzie wchodził overhandami, punktował i stopował swoimi frontami- będzie bardzo ruchliwy, jak to on. Chcę żeby wygrał ale myślę, że Barao utrzyma pas Czy walka zakończy się wcześniej niż po 5 rundzie? Mimo instynktu zabójcy Barao nie skończy Fabera. Jeśli Faber wejdzie w nogi Barao i go sprowadzi to przewyższy go skillem zapaśniczym. Barao wystrzeli arsenałe.m high kicków, obrotówek… Wygra to po 5 rundach i świetnym pojedynku.

 4. WOW ! koniec !!!

  Panowie , ogłoszenie wyników jutro ! dziękuję wszystkim za wspólne oglądanie gali , było elegancko , mam nadzieję że drużyna będzie się powiększać na naszych relacjach !

 5. Gala nawet niezla. W sumie w 3 ostatnich walkach wygrali Ci na ktorych stawialem. Cieszy wygrana Reema, bo bardzo go lubie. Imo na Aldo i Barao nie ma mocnych. Chociaz z chęcią Chada Mendeza z Aldo obejrze. Ide spac, milej nocki!

 6. Trujillo vs Varner co za walka i nieoczekiwany obrót sytuacji.
  Ali zdeklasował Mira… mir w zasadzie w tej walce praktycznie nie zadał ciosów. A Herb trochę za wcześnie zatrzymał walkę Fabera.

 7. Walki do obejrzenia

  http://www.fightvideomma.com/

  Frank Mir nic nie pokazał w tej walce poza jednym obaleniem i próbą gilotyny w drugiej rundzie. Alistair całkowicie go zdominował.

  Barao szybko się rozprawił z Faberem chociaż sędzia mógł jeszcze chwilę poczekać. Tak czy inaczej wydaje mi się, że Barao prędzej, czy później i tak by to wygrał.

 8. Komentarz najbliższy prawdzie ,wygrywa użytkownik sava9e !!!

  „No nie znow podobnie. W takim razie ja zmieniam na KO dla Barao. A co tam bedzie latwiej stwierdzic kto wygral”

  MoonDancer – wybacz , nie wiedziałem , że będziecie tak zażarcie walczyć w każdym pojedynku , dzisiaj mogę dać jedynie moje GRATULACJĘ , w przyszłości zabezpieczę się , dodatkowymi nagrodami .

  Jaka widać , warto ryzykować , by poznać szczegóły proszę w trybie ekspresowym napisać na [email protected] .

  Już niedługo kolejna gala , kolejna rywalizacja gdyż będę to kontynuował bo zabawa większa niż w typerze bo na żywo !!

 9. Dzięki Wielkie! Konkurs był super pomysłem. Na prawdę podczas oglądania miałem o wiele większe emocje niż zwykle. Aż się dziwie, że wygrałem bo jak u buka stawiałem to przeważnie byłem w plecy 🙂
  Dziękuję również MoonDancerowi za świetną rywalizację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *