UFC 159: Jones vs. Sonnen oficjalnie 27 kwietnia

Jedna z największych walk 2013 roku odbędzie się w Prudential Center w Newark 27 kwietnia na gali UFC 159: Jones vs. Sonnen.

Zobaczymy na niej mistrza wagi półciężkiej Jona Jonesa, który będzie bronił tytuł przed Chaelem Sonnenem. Będzie to oczywiście pojedynek wieczoru natomiast na ogłoszenie pozostałych walk będziemy musieli jeszcze poczekać.

Jones (17-1) zdobył tytuł mistrza wagi półciężkiej odbierając go Mauricio Rua na UFC 128 w marcu 2011 i z powodzeniem bronił go już cztery razy. Swoje ostatnie zwycięstwo zanotował z Vitorem Belfortem na UFC 152.

Sonnen (27-12-1) w ostatnim pojedynku zmierzył się z mistrzem wagi średniej Andersonem Silvą na UFC 148 i poniósł z jego ręki już drugą porażkę. Chael Sonnen miał już możliwość walki z Jonem Jonesem na UFC 151 ponieważ zastąpił kontuzjowanego Dana Hendersona lecz Jones odrzucił wówczas ten pojedynek i organizacja UFC zmuszona była do odwołania całej gali. Sonnen nie walczył w dywizji półciężkiej od siedmiu lat, ale udało mu się „wygadać” drogę do pozycji trenera The Ultimate Fighter i do walki o tytuł.

The Ultimate Fighter 17: Team Jones vs Team Sonnen zadebiutuje w telewizji FX 22 stycznia.

5 thoughts on “UFC 159: Jones vs. Sonnen oficjalnie 27 kwietnia

  1. A jednak krzykacz dostał tą walkę, jestem ciekaw obrony przed obaleniami Kościstego Gibona bo wreszcie będzie ktoś kto mocno przyłoży się do prób obalenia, jednakowoż nie daje dużych szans Sonnenowi. Jednak ja będę trzymał kciuki za pyskaczem, a nie bufonem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *