Gegard Mousasi: „Jeśli dostanę szansę walki z Andersonem Silvą, będę z nim walczył”

Zawodnik wagi półciężkiej Strikeforce, Gegard Mousasi rozmawia o swojej nadchodzącej walce z Mike’m Kyle oraz o dalszej przyszłości.

Sobotnia noc w Oklahomie będzie końcem ery Strikeforce, która zakończy swoją działalność. Pomimo sporych problemów z nękającymi zawodników kontuzjami, wygląda na to, że ta całkiem dobrze wyglądająca karta walk powinna dojść do skutku. Jednym z bohaterów tego wieczoru będzie zawodnik, którego nie widzieliśmy w akcji od ponad roku, mowa o Gegardzie Mousasi.

Znaczenie walki z Mike’m Kyle

„Muszę podejść do tej walki tak jakby  stawką w niej był pas mistrzowski, ponieważ jeśli przegram to cofnę się bardzo daleko na drodze do tytułu. Traktuję każdą walkę jako coś bardzo ważnego więc tutaj nie będzie inaczej. Jestem na tym skupiony, a co będzie potem, cóż zobaczymy.”

Anderson Silva

„To naprawdę wielka walka, więc jeśli byłaby taka oferta to zszedłbym do niższej kategorii. Wiem, że w kolejce jest jeszcze sporo innych kandydatów do tej walki, więc póki co zostaje w tej samej wadze. Jeśli w tej wadze nie osiągnę dalszych sukcesów, pomyślę o zejściu niżej, ale w tej chwili czuję się świetnie z tą wagą.”

Obóz treningowy

„Na tym obozie treningowym pracowałem bardzo ciężko i jak profesjonalista. Obecnie ważę 95 kg i wystarczy ściąć jedynie kilka kg. Zaczynałem ten obóz ważąc 102-104 kg więc nie musiałem zbyt dużo zbijać. Nie mam zamiaru przybierać na wadze i być większym i cięższym ponieważ lepiej się czuję z mniejszą wagą a to ma też wpływ na szybkość, wytrzymałość i eksplozywność. Czuję, że zrobiłem wszystko co potrzeba aby wygrać. Ciężka praca i treningi zostały wykonane. Teraz pozostaje już tylko czekać na 12 stycznia aby wykonać swoją pracę.”

2013

„Mam teraz kolejną walkę, ale fajnie byłoby gdybym mógł stoczyć w tym roku chociaż trzy pojedynki, a nawet jeśli będą tylko dwa to i tak będzie w miarę dobrze. Optymalnie byłoby walczyć trzy razy ale jeśli uda się stoczyć jeszcze o jedną walkę więcej to będzie jeszcze lepiej.

Po tej walce, jeśli wszystko pójdzie dobrze nie mam nic przeciwko aby walczyć z kimkolwiek. Nie jestem wybredny. Wiem, że fani mają w zanadrzu kilka walk w których chcieliby mnie zobaczyć, więc miejmy nadzieję, że UFC zorganizuje takie pojedynki.”

Pas UFC

„Moim jedynym celem jest zdobycie tego pasa. Chcę wywalczyć tytuł, czy to w kategorii 93 kg czy 84 kg. Jeśli zdobędę któryś z nich, to może ustawi moje cele jeszcze dalej i uda mi się zdobyć tytuł w dwóch dywizjach. To są jednak rzeczy na później. W tej chwili jestem po prostu skupiony na walce z Mike’m Kyle.”

5 thoughts on “Gegard Mousasi: „Jeśli dostanę szansę walki z Andersonem Silvą, będę z nim walczył”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *