UFC 148 kiedyś i dziś

Pamiętacie kiedy pojawiły się pogłoski o walce rewanżowej między Andersonem Silvą a Chaelem Sonnenem na UFC 148? Kiedy te pogłoski w końcu stały się faktem, karta walk gali UFC 148 która ma odbyć się 7 lipca, wyglądała znakomicie. 

Z czasem jednak z powodu kilku kontuzji zawodników karta walk uległa sporej zmianie. Z rozpiski wypadła jedna z głównych walk o tymczasowy pas wagi koguciej między Urijah Faberem i Renanem Barao, która została przeniesiona na galę UFC 149. Urijah Faber początkowo miał zmierzyć się z Dominickiem Cruzem w pojedynku trenerów TUF’a, natomiast Renan Barao był pierwotnie zestawiany z Ivanem Menjivarem na UFC 148, ale z powodu kontuzji Dominicka Cruza musiał go zastąpić na UFC 149. Manjivar ostatecznie stoczy pojedynek z Mike’m Eastonem na UFC 148.

Kolejną walką, która wypada z rozpiski jest pojedynek w wadze średniej między Michaelem Bispingiem i Timem Boetschem. Z powodu kontuzji Bispinga, Tim Boetsch został przeniesiony na galę UFC 149 aby zmierzyć się z Hectorem Lombardem.

Jak widać z pięciu początkowo zestawianych walk w głównej karcie gali UFC 148 pozostały tylko dwie. Nie zmieniło się jedynie nic w walce wieczoru między Andersonem Silvą i Chaelem Sonnenem oraz w pojedynku odchodzącego na emeryturę, byłego mistrza wagi półciężkiej Tito Ortiza z Forrestem Griffinem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *