UFC 144: Takanori Gomi vs George Sotiropoulos

(fot. mmamania.com)

Takanori „The Fireball Kid” Gomi wraca do domu.

Japończyk został dodany do karty na UFC 144, która odbędzie się 26 lutego w Saitama Super Arena w Japonii. Gomi zmierzy się z asem jiu-jitsu Georgem Sotiropoulos’em.

Obaj zawodnicy będą szukać szansy na odbicie ostatnich porażek, szczególnie Gomi, który został poddany w dwóch pojedynkach przez Clay’a Guide i Nate’a Diaza.

Dla Gomiego ta walka to ostatnia szansa na to aby pozostać w UFC ponieważ jego rekord w tej organizacji nie zachwyca. Na cztery pojedynki przegrał aż trzy i jeśli tym razem przegra to nie wiadomo czy zobaczymy go ponownie w Oktagonie.

Sotiropoulos również będzie musiał coś udowodnić, ponieważ mimo tego, że od 2007 do 2010 roku wszystkie walki wygrywał, tak ostatnie dwie zapisały się na jego niekorzyść.

George Sotiropoulos był o krok od zdobycia szansy na walkę o pas wagi lekkiej, wystarczyło pokonać Dennisa Sivera na UFC 127. Sotiropoulos przegrał jednak tę walkę przez decyzję. Drugą porażkę zaliczył w walce z Rafaelem Dos Anjos, który go znokautował w końcówce pierwszej rundy na UFC 132.

Karta walk UFC 144:

Walka o pas wagi lekkiej UFC
Frankie Edgar vs. Ben Henderson

Ryan Bader vs. Quinton Jackson
Yoshihiro Akiyama vs. Jake Shields
Hatsu Hioki vs. Bart Palaszewski
Joe Lauzon vs. Anthony Pettis
Tim Boetsch vs. Yushin Okami
Cheick Kongo vs. Mark Hunt
George Sotiropoulos vs. Takanori Gomi
Norifumi Yamamoto vs. Vaughan Lee
Takeya Mizugaki vs. Chris Cariaso
Riki Fukuda vs. Steve Cantwell
Tiequan Zhang vs. Leonard Garcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *