UFC 111: Typy redakcji.

Po UFC on Versus punktacja wygląda następująco.

1. Yoshi – 105 pkt – 67% (35/52)
2. outcast – 93 pkt – 61% (31/51)
3. B-REAL – 90 pkt – 59% (30/51)
4. Max – 78 pkt – 72% (26/36)
5. FightOrDie – 75 pkt – 62,5% (25/40)

Czas na typowanie UFC 111. Zapraszam do środka

Outcast

Georges Saint-Pierre vs. Dan Hardy
Hardy to tylko kolejny pretendent do pasa tej kategorii wagowej. Brytyjczyk jest zawodnikiem, który może zaskoczyć, ale mimo to nie upatrywałbym w nim pogromcy Georgesa St. Pierre i kogoś, kto na stałę namieszałby w czołówce rankingu dywizji półśredniej. GSP jest głodny nokautu i w sobotnią noc ten nokaut dostanie, posyłając rywala w ramiona Morfeusza w czwartej rundzie walki.

Frank Mir vs. Shane Carwin
Carwin to mistrz potężnego uderzenia, zawodnik ze zdecydowanie jednym z najmocniejszych ciosów w wadze ciężkiej. Jego atutem jest też twarda szczęka. Frank Mir będzie jednak bardziej umotywowany – dla niego to już nie tylko walka o pas, ale szansa na ponowne skrzyżowanie rękawic z Lesnarem. Poza tym Mir przeżył nie jedną wymianę z równie dobrymi fajterami jak Shane, stąd mój typ na niego. W trzeciej rundzie walka na dłużej zagości w parterze, gdzie Mir udusi zmęczonego Carwina.

Jon Fitch vs. Ben Saunders
Zaryzykuję i postawię na solidnego Saundersa, któremu w przeciwieństwie do Jona Fitcha kończenie rywali wychodzi bardzo przyzwoicie.

Mark Bocek vs. Jim Miller

Nate Diaz vs. Rory Markham
Szczerze powiedziawszy nie rozumiem tego zestawienia. Diaz – mimo porażki z Maynardem – wciąż pozostaje bardzo dobrym zawodnikiem. Markham z kolei w ostatnich latach nie walczył z żadnym mocniejszym rywalem, a jego jedyny wypad na pułap wyższy niż ten, który prezentują zawodnicy z końcówki TOP 20 zakończył się szybkim nokautem z rąk Dana Hardy’ego. Markham nie podoła zdecydowanie lepszemu Diazowi i przegra przez TKO w drugiej rundzie.

Ricardo Almeida vs. Matt Brown
Kurt Pellegrino vs. Fabricio Camoes
Rodney Wallace vs. Jared Hamman

Tomasz Drwal vs. Rousimar Palhares
Obawiam się bardzo cholernego parteru Palharesa, ale z całych sił wierzę, że Tomek tą walkę wygra.

Matthew Riddle vs. Greg Soto

Yoshi


Georges Saint-Pierre vs. Dan Hardy przez TKO
Ja myślę, że Hardy nie jest odpowiednim przeciwnikiem dla GSP, kóry mógłby mu w jakiś znaczący sposób zagrozić. Oczywiscie GSP nie powinien do tej walki podchodzić zbyt lekko bo jak dobrze pamiętamy miał dość przykrą wpadkę z Mattem Serra.

Frank Mir vs. Shane Carwin przez decyzję
Carwin to gość który jeszcze nie zaliczył przegranej w UFC i jest bardzo silnym przeciwnikiem. W tym starciu stawiam jednak na Franka z dwóch powodów, pierwszy to taki że gość po prostu zasługuje na kolejną walkę z Lesnarem i jestem pewien, że jak wygra ten pojedynek to do walki z mistrzem wyjdzie umotywowany i da piękny pokaz Smile Drugi powód to taki, że lubie tego fightera

Jon Fitch vs. Ben Saunders przez TKO
Jak dla mnie dla Bena to za wysokie progi i zbyt małe doświadczenie w walkach z lepszymi zawodnikami.

Mark Bocek vs. Jim Miller przez TKO
Jak wyżej

Nate Diaz vs. Rory Markham przez poddanie (może duszonko zza pleców??) Wink
Myślę, że Diaz rozegra to w parterze i podda szczerze powiedziawszy dość słabego przeciwnika

Ricardo Almeida vs. Matt Brown przez decyzję
Pojedynek może być tutaj dość ciekawy i wyrównany. Almeida zapewne będzie próbował sprowadzić walkę do parteru i tam ją wygrać ale wcale bym się nie zdziwił gdyby Brown sprawił mu kłopoty.

Kurt Pellegrino vs. Fabricio Camoes przez poddanie
Fabricio walczył z dobrymi grapplerami i większość swoich walk wygrał przez poddanie w tym przypadku może być podobnie.

Rodney Wallace vs. Jared Hamman przez TKO

Tomasz Drwal vs. Rousimar Palhares przez decyzję
Na tę walkę czeka chyba większość z nas Very Happy Oczywiście wiadomo na kogo postawię i mam nadzieje, że mój typ się sprawdzi. Bedzie to dla Tomka trudna walka z tego względu, że Palhares to dobry parterowiec a trenuje w Brazilian Top Team co mówi samo przez siebie. Liczę jednak że Tomek nie da się wciągnąć w gre Palharesa i wygra walkę.

Matthew Riddle vs. Greg Soto przez decyzję

B-REAL


Georges Saint-Pierre vs. Dan Hardy – TKO
Frank Mir vs. Shane Carwin – poddanie
Jon Fitch vs. Ben Saunders – decyzja
Mark Bocek vs. Jim Miller – decyzja
Nate Diaz vs. Rory Markham – poddanie
Ricardo Almeida vs. Matt Brown – poddanie
Kurt Pellegrino vs. Fabricio Camoes – decyzja.
Rodney Wallace vs. Jared Hamman – TKO
Tomasz Drwal vs. Rousimar Palhares – TKO
Matthew Riddle vs. Greg Soto – poddanie

MAX


Georges Saint-Pierre vs. Dan Hardy
Naprawdę muszę się tutaj tłumaczyć? Very Happy

Frank Mir vs. Shane Carwin
Dużo się mówi o tym jaki to niezwykły jest Shane, o tym, że jest silny, ma dobre zapasy itd. itd., ale jakoś mnie do tej pory nie przekonał, w przeciwieństwie do Mira, który zdaje się być na najlepszej drodze do odzyskania tytułu.

Jon Fitch vs. Ben Saunders
Dzięki nagłej zamianie przeciwnika Fitch uniknie nokautu, zaś sam będzie mógł przerwać trwającą od dłuższego czasu niemoc skończenia walki.

Mark Bocek vs. Jim Miller

Nate Diaz vs. Rory Markham
Nate wielokrotnie pokazywał, że ma świetne Jiu-Jitsu oraz solidną stójkę, jednak myślę, że to ta pierwsza sztuka walki zadecyduje o wyniku walki.

Ricardo Almeida vs. Matt Brown

Kurt Pellegrino vs. Fabricio Camoes

Tomasz Drwal vs. Rousimar Palhares
Kibicuję Drwalowi, ale wydaje mi się, że Rousimar jest dla niego jeszcze zbyt dużym wyzwaniem

9 thoughts on “UFC 111: Typy redakcji.

  1. W pojedynku mir vs carwin wszyscy stawiaja na mira ale on nie jest juz taki dobry jak kiedys moim zdaniem to shane powinien byc gora jesli jednak mir sprowadzi carwina do parteru to juz by mogl cos namieszac noi ogolnie jesli mir wygra z carwinem to i tak dostanie od lesnara bo to nie przeciwnik dla lesnara ktory ma doskonala taktyke na niego a po mirze duzo sie nie spodziewam w 3 walce

  2. To ze Mir wygra z Carwinem, niekoniecznie oznacza że dostanie title shota. Velasquez i Dos Santos równie dobrze zasługują na walkę z Lesnarem. I ja także dużo bardziej wolałbym zobaczyć świniaka w starciu z młodymi wilkami niż z Mirem po raz trzeci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *