UFC 110: wyniki ważenia i typy redakcji

(fot. sherdog.com)

Main Event:
Antonio Rodrigo Nogueira (233.2 lbs) vs. Cain Velasquez (242 lbs)

Main Card:
Wanderlei Silva (184.8 lbs) vs. Michael Bisping (184.8 lbs)
Joe Stevenson (154 lbs) vs. George Sotiropoulos (154 lbs)
Keith Jardine (204.6 lbs) vs. Ryan Bader (204.6 lbs)
Mirko Filipovic (233.2 lbs) vs. Antony Perosh (215.6 lbs)*

Preliminary Card:
Krzysztof Soszynski (204.6 lbs) vs. Stephan Bonnar (204.6 lbs)
Chris Lytle (169.4 lbs) vs. Brian Foster (171.6 lbs)
C.B Dollaway (184.8 lbs) vs. Goran Reljic (184.8 lbs)
James Te Huna (204.6 lbs) vs. Igor Pokrajac (205 lbs)

Nasze typy w środku.

outcast:
 
Rodrigo Nogueira vs. Cain Velasquez
Typowa walka pomiędzy świetnie prosperującym upsetem a starym wyjadaczem. Starcie z dysponującym imponującymi gabarytami Rothwellem pokazało potencjał Caina i potwierdziło wysoki poziom jego grapplingu. O Nogueirze natomiast nie mówi się już jak o zawodniku parterowym, aczkolwiek jest to element, którego starszy z braci na pewno nie musi się wstydzić, ba, moim zdaniem Big Nog to drugi – po Werdumie – parterowiec w wadze ciężkiej. Stójki w tej walce raczej nie zaświadczymy, będą to raczej skromne, kilkudziesięciosekundowe wymiany kończone klinczem i w końcu obaleniem w wykonaniu Velasqueza. Nogueira to mądry zawodnik, który zdaje sobie sprawę z tego, że Cain będzie chciał skończyć go w parterze. Po trzech długich rundach turlania się Brazylijczyk wymęczy zwycięstwo na punkty.

Wanderlei Silva vs. Michael Bisping
Nie mam pojęcia czym Silva mógłby zaskoczyć pewnego siebie Brytyjczyka. Wanderlei nie wygrał od półtora roku, w międzyczasie przegrywając z Rampage’em i na tą chwilę nie lepszym od Bispinga Richem Franklinem. Spodziewam się szermierki na pięści, a pod koniec trzeciej rundy na bezwładne cepy, które po kolei podrażnią szczęki obu fajterów. Lepiej zniesie to Bisping, który ostatecznie wygra przez TKO w końcówce trzeciego starcia.

Joe Stevenson vs. George Sotiropoulos
Sotiropoulos zdecydowanie za wcześnie dostał tak mocnego rywala jak Stevenson. Joe być może nie prezentuje poziomu pierwszej piątki wagi lekkiej UFC, ale z pewnością jest zawodnikiem, na którego trzeba uważać. Jeśli George nie wymyśli jakiegoś cudownego sposobu na poddanie Stevensona, to niestety zostanie solidnie obity i przegra przez TKO. Stawiam na Daddy’ego.

Keith Jardine vs. Ryan Bader
W kwestii zwycięstwa decydujące znaczenie będzie miał raczej dobry gameplan, który Bader, patrząc na to, co może osiągnąć po wygraniu tego pojedynku, będzie miał lepszy, bardziej przemyślany. Jardine z kolei ma coś do udowodnienia, choć mimo wszystko jego celem będzie po prostu wygranie tej walki, niekoniecznie przez nokaut. Stroną agresywną będzie więc członek teamu Jacksona. Mimo to zaryzykuję i postawię na Badera. Decyzja dla Ryana.

Mirko Filipovic vs. Antony Perosh
Kiedy w rozpisce widniało jeszcze nazwisko Bena Rothwella, w jego walce z Cro Copem stawiałem właśnie na Amerykanina, podpierając się argumentami o czasie, który bezlitośnie wycisnął wszystkie soki z króla lewego kopnięcia. Tymczasem Rothwell zachorował i zastąpił go gość, o którym nie wiem kompletnie nic. Rekord przeciętny, nazwiska w nim także. Mimo to postanowiłem przyjrzeć się „dokonaniom” tego fajtera. Krokiem numer jeden był więc sherdog… Chwila… Perosh w zeszłym roku przegrał z Jamesem Te Huna?! Przecież to zawodnik z prelimsów UFC! Bądźmy szczerzy. Cro Cop, nawet gdyby jego forma była jeszcze niższa, bez problemu poradzi sobie z zawodnikiem, który daje się znokautować typowemu przeciętniakowi z niższych kart (i to w 2 minuty!). Dana poszedł na łatwiznę. Wielka szkoda, że Pat Barry nie przyjął propozycji tej walki. Mirko Filipovic przez bardzo jednogłośną decyzję.

Krzysztof Soszynski vs. Stephan Bonnar
Soszynski, Soszynski i jeszcze raz Soszynski! Czym Bonnar mógłby go w tej walce zaskoczyć? Pojedynek Amerykanina z Colemanem pokazał jak daleko od formy z lat 2005-2006 Stephan się znajduje. Jedynym sposobem pokonania Krzyśka będzie jakiś lucky punch na początku walki. Najważniejsza dla polskiego Kanadyjczyka będzie kontrola i spokojne obijanie rywala. Bonnar powinien odpuścić sobie idiotyczne kampanie reklamowe z GSP na plakatach i zająć się prawdziwym przygotowaniem do potyczek MMA.

C.B Dollaway vs. Goran Reljic
Obaj panowie mają przyzwoity parter. Dollaway to całkiem dobry zapaśnik, Reljic natomiast dzierży brązowy pas BJJ. Sugerując się walką tego pierwszego z posiadającym bardzo mierne zdolności grapplingowe Jay’em Silvą w której wymęczył zaledwie decyzję wydaje mi się, że Dollaway nie zdoła poradzić sobie z żyjącym tą płaszczyzną Chorwatem. Reljic przez poddanie.

Yoshi:
 
Rodrigo Nogueira vs. Cain Velasquez
To będzie piękna walka. Rodrigo to świetny zawodnik z ogromnym doświadczeniem i bardzo dobrym parterem. Stoczył 4 walki z czego jedna przegrał z Mirem ale jak dobrze pamietam do tej walki wychodził chory. Kto wie jak potoczyłaby sie ta walka gdyby nie problemy zdrowotne. Cain z kolei młody, szybki i agresywny zawodnik, który dobrze czuje sie zarowno w stojce jak i parterze. Nie będzie łatwym przeciwnikiem ale myślę, że doświadczenie wygra w tym pojedynku. Nog przez decyzję.

Wanderlei Silva vs. Michael Bisping
Drogi Wanderlei’u, apeluje do Ciebie abyś wygrał tą walkę. Wg mnie Bisping nie należy jakoś specjalnie do najlepszych ale mając na względzie ostatnie walki Wanda mam obawy. Dobrze walczyło się w PRIDE ale w UFC sobie nie może poradzić. Musi sie dobrze przygotować do tego pojedynku fizycznie i psychicznie. Jeśli ułoży dobry game plan i nie wejdzie do walki z cepami to ma szansę. Wand przez decyzję.

Joe Stevenson vs. George Sotiropoulos
Wg mnie będzie to walka Dawida z Goliatem w której tym razem Goliat/Stevenson połknie Dawida. To chyba nie ta liga aby zagrozić „tatuśkowi”. Stevenson przez KO w 2 rundzie.

Keith Jardine vs. Ryan Bader
Jesli o mnie chodzi to określiłbym Keith’a zdaniem „albo sie uda, albo sie nie uda”. Ostatnio mu sie nie udawało. Wątpie że tym razem coś zdziała i wydaje mi sie że wystrzela sie na poczatku a później Bader przejdzie do ofensywy i powiększy swoj rekord do (11-0). Bader przez decyzję.

Mirko Filipovic vs. Antony Perosh
„Czekam na walkę Mirko jak na urodzinowy prezent ale jednocześnie cholernie sie boję. Ben nie jest jakimś tam sobie gościem do obicia, ma niezłe pier****cie oraz parter. Mirko podobnie jak Wand nie może się przestawić na walki w UFC. Mirko wg mnie za bardzo polega na swoich nogach co sprawia że wydaje się zawodnikiem jednowymiarowym. Chciałbym żeby posłał Bena na dechy za pomocą swojego znaku rozpoznawczego Head kick ale tak nie bedzie. Mirko będzie musiał nieźle pracować albo wymyślić jakiś dobry plan żeby wygrać.Nie mniej jednak liczę że Cro Cop udowodni że wielu sie myli. Może to naiwne ale Filipovic przez TKO uderzenia w 2 rundzie.”

Tak myślałem o walce Mirko z Benem. Nastąpiła jednak nieoczekiwana zmiana w której Rothwell nie wystąpi. W tej sytuacji jestem praktycznie pewien, że Mirko poradzi sobie z takim zawodnikiem jakim jest Perosh. Być może zobaczymy nawet head kick Mirko przez TKO w 1 rundzie.

Krzysztof Soszynski vs. Stephan Bonnar
No kurde zgadnijcie na kogo stawiam. Krzysiek to wygra i koniec. 1 runda KO.

C.B Dollaway vs. Goran Reljic
Poddanie w 2 rundzie, może tak trojkat nogami?

Max:
 
Rodrigo Nogueira vs. Cain Velasquez
Wanderlei Silva vs. Michael Bisping
Joe Stevenson vs. George Sotiropoulos
Keith Jardine vs. Ryan Bader
Mirko Filipovic vs. Antony Perosh
Krzysztof Soszynski vs. Stephan Bonnar
C.B Dollaway vs. Goran Reljic
Fod:
 
Rodrigo Nogueira vs. Cain Velasquez – decyzja
Wanderlei Silva vs. Michael Bisping – 3 runda KO
Joe Stevenson vs. George Sotiropoulos – sub 1 runda
Keith Jardine vs. Ryan Bader – KO 2 runda
Mirko Filipovic vs. Antony Perosh – 1 runda KO (lewy High kick)
Krzysztof Soszynski vs. Stephan Bonnar – decyzja
C.B Dollaway vs. Goran Reljic – 2 runda KO
 
B-REAL:

Rodrigo Nogueira vs. Cain Velasquez

Typowanie traktuję jako zabawę, a bez ryzyka nie ma zabawy.  Obstawię na Velasqueza który jest solidnym zawodnikiem i z pewnością będzie dużym zagrożeniem dla Brazylijczyka. Cain przez TKO.

 
Wanderlei Silva vs. Michael BispingBisping jest moim zdaniem bardziej wszechstronnym zawodnikiem. Wydaje mi się, że będzie próbował obalać Brazylijczyka i tam wykonywać uderzenia z góry. Wanderlei niestety nie radzi sobie w UFC i z pewnością jest to jeden z powodów dla którego postawie na Anglika. Bisping przez decyzję.

Joe Stevenson vs. George Sotiropoulos

Faworytem zdecydowanie jest Joe Stevenson, jednak na każdej gali zdarzają się jakieś niespodzianki. Dodatkowo nie lubię obstawiać tak jak większość i nie zdziwię się jeśli to Sotiropoulos wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Sotiropoulos przez decyzję.

Keith Jardine vs. Ryan Bader

Keith najlepsze występu ma już za sobą, chociaż nie było znowu ich tak dużo. Z kolei Bader to świetny zawodnik, pomimo tego, że w MMA walczy dość krótko. Ryan rozpoczął swoją karierę w 2007 i już zdążył wygrać 10 pojedynków, nie zaliczając przy tym żadnej porażki. Obstawiam na przegraną Jardine, który polegnie w pierwszej rundzie przez TKO.

Mirko Filipovic vs. Antony Perosh

Mirko nawet w słabej formie powinien sobie poradzić z nowym przeciwnikiem, który zastępuje Bena Rothwella. Dla Perosha z pewnością będzie to jedna z największych walk w karierze, oraz dodatkowo będzie mu kibicować australijska publiczność, to jednak może go dodatkowo stresować. Cro Cop, który ma niezłą obronę przed obaleniami, powinien zakończyć walkę w stójce. Filipovic przez TKO R2.

Krzysztof Soszynski vs. Stephan Bonnar

Trzymam kciuki i liczę, że Krzysiek wygra tą walkę. Bonnar nie jest raczej wymagającym przeciwnikiem. Ostatnio nie mógl poradzić sobie z podstarzałym Colemanem, który opuścił UFC. Obawiam się, że Bonnar zaliczy kolejną porażkę i być może podzieli los Colemana.

C.B Dollaway vs. Goran Reljic

Goran to z pewnością zawodnik z dużym potencjałem. Ma dobry parter, a ostatnio na gali UFC 84 znokautował swojego przeciwnika, którym był Wilson Gouveia . Relijc przez poddanie.


I jeszcze tabelka po UFC 109:

1. Yoshi – 75 pkt – 68% (25/37)
2. outcast – 69 pkt – 64% (23/36)
3. B-REAL – 63 pkt – 58% (21/36)
4. Max – 54 pkt – 75% (18/24 )
5. FightOrDie – 45 pkt – 60% (15/25 )

14 thoughts on “UFC 110: wyniki ważenia i typy redakcji

  1. Mój typ co do walki Silva – Bisping to oczywiście Wand. Wpatrując się w ostatnie walki Bispinga można zauważyć, że ma problemy w stójce z opuszczaniem rąk i powrotem do gardy (podstawy). Przez to przykładowo przegrał z Danem. Silva lubi wymianę ciosów, więc pewnie będzie dążył do takiej sytuacji a wydaje mi się, że anglik nie wyszedłby z takiej sytuacji górą. Kolejną rzeczą przemawiającą za wygraną Wanda jest kondycja, chociaż to nie do końca pewne. Wydaje mi się, że Bisping ma gorszą kondycję a świadczy o tym jego ostatnia walka (z Kangiem). Po spędzeniu większości rundy (1) w parterze brakowało mu rundzie następnej szybkości i eksplozywności. Wand ostatni raz walczył ok. 8 miesięcy temu. Kondycyjnie wyglądał naprawdę dobrze biorąc pod uwagę to, że walczył z wymagającym Franklinem (którego atutem jest kondycja) a także to, że na jego wydolność mogło wpłynąć większe niż zwykle zbijanie wagi.

    Silva prze (T)KO w 2-3 rundzie

    Taka jest moja opinia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *