Tyson Fury namawia mistrza wagi ciężkiej UFC Francisa Ngannou do zarobienia „prawdziwych pieniędzy”

Erik Verduzco / AP // Chris Unger/Zuffa LLC

Przez ostatnie tygodnie, w okresie przygotowań do UFC 270, widzieliśmy jak Francis Ngannou i jego menadżerowie robią wszystko, aby uzyskać możliwość stoczenia walki z mistrzem boksu Tysonem Furym.

Mistrz wagi ciężkiej UFC najpierw musiał pokonać przeszkodę w postaci tymczasowego mistrza Cyrila Gane’a w pojedynku wieczoru gali UFC 270. Ngannou wygrał przez decyzję i obronił swój pas.

Teraz, w wieku 35 lat, wydaje się, że Ngannou jest w swego rodzaju zawieszeniu kontraktowym. Pokonał już najlepszych zawodników wagi ciężkiej w UFC i stawia sobie wysokie cele.

Przejście do boksu byłoby realną opcją. Ngannou znany jest ze swojej siły nokautu, a jego nazwisko od czasu wywalczenia tytułu i teraz zwycięstwa na UFC 270 tylko zyskało na popularności.

Na konferencji prasowej przed walką z Gane, Ngannou tak mówił o swojej następnej walce:

„Gdybyście dali mi dwie opcje, wybrałbym walkę z Tysonem Furym. Po walce ze Stipe (Miociciem), walka z Jonem Jonesem była na stole, ale wygląda na to, że nikomu tak naprawdę na niej nie zależy.”

W następstwie sobotniej walki wieczoru, Tyson Fury pogratulował Ngannou. Nie obyło się bez odrobiny łagodnego szyderstwa.

„Gratulacje Francis. Ale jeśli chcesz zarobić prawdziwe pieniądze przyjdź zobaczyć (jak robi to) GK (Gypsy King)”.

Fury nie myli się w swojej ocenie wypłaty Ngannou w porównaniu z typową wypłatą w boksie. Kameruńczyk otrzymał po walce 600 tysięcy dolarów.

Liczba ta nie uwzględnia bonusów, procentu z PPV czy wypłat od sponsorów, ale i tak jest to kwota znacznie niższa od tej, którą za walki o tytuł otrzymują tacy zawodnicy jak Tyson Fury czy Anthony Joshua.

Za trylogię Tysona Fury’ego z Deontayem Wilderem, Fury zarobił podobno 30 milionów dolarów. Ngannou ciężko byłoby odrzucić taką sumę pieniędzy.

Nie wiadomo jeszcze, czy Ngannou uzyska lepszą umowę z UFC, czy może uda mu się przejść do boksu bez opuszczania UFC. Niemniej jednak – negocjacje między Ngannou i UFC będą trwały nadal i za jakiś czas powinniśmy poznać ich rezultat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.