Colby Covington: „Nie ma nikogo w UFC, kogo Masvidal mógłby pokonać”

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

Czołowy zawodnik wagi półśredniej UFC Colby Covington zasugerował, że nie ma nikogo, kogo jego przyszły przeciwnik Jorge Masvidal byłby w stanie pokonać.

W zeszłym tygodniu ogłoszono, że pojedynek ten będzie głównym wydarzeniem marcowej gali UFC 272. W związku z tym, że kolejna obrona tytułu Alexandra Volkanovskiego i walka Aljamain Sterling vs. Petr Yan 2 zostały przesunięte na kwiecień, Masvidal i Covington wyrównają swoje rachunki w walce wieczoru gali zaplanowanej na 5 marca.

Dla obu zawodników będzie to szansa na odbicie się po porażkach z obecnym królem wagi półśredniej Kamaru Usmanem i powrót do rywalizacji o tytuł.

Masvidal po porażce z „Nigeryjskim Koszmarem” będzie walczył w swoim pierwszym występie w 2022 roku. Po tym, jak został pokonany przez decyzję na Fight Island w późnym zastępstwie w 2020 roku, „Gamebred” miał swoją szansę na wywalczenie tytułu z pełnym obozem w kwietniu zeszłego roku. Jednak w walce wieczoru UFC 261 został znokautowany do nieprzytomności.

Podobnie jak Masvidal, Covington również dwukrotnie przegrał z Usmanem. W pamiętnej pierwszej walce w 2019 roku, „Chaos” okazał się najtrudniejszym testem dla mistrza do tej pory, ale został skończony przez TKO w piątej rundzie. W ich rewanżu na UFC 268 dwa i pół miesiąca temu, były tymczasowy posiadacz tytułu zagroził Nigeryjczykowi raz jeszcze. Jednak pomimo świetnemu występowi, Covington przegrał przez jednogłośną decyzję.

Covington jeszcze nigdy nie przegrał dwóch walk z rzędu. Masvidal nigdy nie przegrał trzech starć z rzędu. Na UFC 272 jedna z tych statystyk zostanie złamana. Według pretendenta numer jeden, oczywiste jest, która to będzie statystyka.

Covington przed swoją drugą nieudaną próbą zdobycia tytułu mistrza wagi półśredniej, w rozmowie z BT Sport, omówił szanse Masvidala na odbicie się po ostatniej porażce. Zdaniem Covingtona, który wcześniej trenował z Masvidalem w American Top Team, pochodzący z Miami zawodnik nie jest już w stanie pokonać nikogo ze składu UFC.

„Nie sądzę, że w składzie jest już ktokolwiek, kogo Uliczny Judasz Masvidal może pokonać. Ktokolwiek, z kim go tam zestawią, wygra. Widziałem styl życia, jaki prowadzi Uliczny Judasz Masvidal. Facet jest kruchy i nie jest zdyscyplinowany, nie chodzi na siłownię i nie pracuje ciężko każdego dnia. Więc tak naprawdę nie ma znaczenia z kim UFC go zestawi, zostanie pokonany przez każdego.”

Teraz, gdy ma wejść do Oktagonu z Masvidalem, Covington będzie miał szansę udowodnić słuszność swojej teorii, odsyłając swojego byłego przyjaciela jeszcze dalej od pasa wagi półśredniej. Z drugiej strony, Masvidal będzie miał szansę „rozwalić” twarz Covingtona, czego od dawna pragnął.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.