Tyson Fury i Francis Ngannou ramię w ramię o ich walce: „Przekonamy się, kto jest najgroźniejszym skur***em”

Tyson Fury i Francis Ngannou są optymistycznie nastawieni do potencjalnej walki i wygląda na to, że są już dogadani między sobą w kwestii tego pojedynku.

Ngannou, obecny mistrz UFC w wadze ciężkiej, wyszedł w sobotę na ring, aby porozmawiać z Furym o potencjalnym starciu obu gwiazd sportów walki. Rozmowa odbyła się chwilę po tym, jak Fury obronił swój tytuł WBC w wadze ciężkiej, brutalnie nokautując w szóstej rundzie Dilliana Whyte’a na oczach ponad 94 tysięcy widzów na stadionie Wembley w Londynie.

W rozmowie z ESPN zarówno Ngannou, jak i Fury wyrazili zainteresowanie walką ze sobą i obaj byli przekonani, że do niej dojdzie.

„Jestem mistrzem wagi ciężkiej w boksie, (on jest) mistrzem wagi ciężkiej UFC” – powiedział Fury w wywiadzie dla ESPN po zwycięstwie. „On jest w świetnej formie – spójrzcie na jego mięśnie”.

„Dowiemy się, kto jest najgroźniejszym skur***em na świecie” – powiedział Ngannou, stojąc obok Fury’ego. „Mam kilka miesięcy i będę z powrotem na nogach”.

Ngannou dochodzi do siebie po operacji kolana, którą przeszedł po udanej obronie tytułu w walce z Cyrilem Gane na UFC 270 w styczniu. Walka z Gane była jego ostatnią w kontrakcie z UFC.

„Nieźle wygląda, prawda? Masz dużego (penisa)?” – odpowiedział mistrz świata WBC, wywołując zakłopotanie i śmiech u Ngannou.

„To będzie hybrydowa walka z różnymi typami zasad” – dodał Ngannou odnośnie zestawu zasad potencjalnej walki z Furym. „Rękawice MMA w ringu, rodzaj mieszanki, będzie trochę inaczej”.

Fury, który również od wielu miesięcy wyrażał zainteresowanie walką z Ngannou, obiecuje, że walka będzie ogromnym wydarzeniem.

„To będzie bardzo wyjątkowa walka, jakiej jeszcze nie było w historii naszego sportu” – powiedział Fury. „Nie mówimy tu o dwóch lekkich facetach w wadze 140 funtów. Ja ważę 270 i on waży 270 funtów, więc to będzie wybuchowa walka, kiedy do niej dojdzie”.

Ngannou powiedział, że będzie wolnym zawodnikiem pod koniec 2022 roku, kiedy to wygaśnie klauzula mistrzowska w jego kontrakcie z UFC. Klauzula ta wiąże go z organizacją, jak powiedział, na trzy walki lub jeden rok.

„Do końca tego roku załatwimy to i będziemy gotowi do walki” – powiedział Ngannou w rozmowie z BT Sport.

Tyson Fury vs. Francis Ngannou w Afryce. The Rumble in the Jungle 2!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *