Cztery rady od Briana Stanna dla młodych zawodników MMA

Weteran WEC i UFC dzieli się swoimi doświadczeniami.

Jednym z gości ostatniego programu The MMA Hour był Brian Stann (12-6, 6-4 w UFC). Amerykanin podzielił się z odbiorcami czterema radami skierowanymi do młodych zawodników, którzy z MMA chcą związać swoje życie.

Są cztery rzeczy, o których chciałbym im powiedzieć. Po pierwsze oszczędzajcie pieniądze. To nie będzie trwało wiecznie, jednak katastrofalna kontuzja i możesz spędzić rok nie zarabiając żadnej kasy. Oszczędzaj pieniądze.

Numer dwa, bardzo ostrożnie zarządzaj swoją marką. Nie możesz sobie pozwolić na wyjścia z przyjaciółmi, kilka drinków a później pisanie postów w mediach społecznościowych. Żyjemy w świecie, w którym informacja szybko się przemieszcza a Twój wizerunek może być zniszczony, ponieważ powiedziałeś coś, co było źle skonstruowane bądź wyrwane z kontekstu. Później możesz być zniszczony przez media i fanów. Nie możesz sobie na to pozwolić w tym sporcie.

Trzecia sprawa, o której mogę powiedzieć to nie zostawiajcie szczęki na treningach. Kiedyś sparowaliśmy i trenowaliśmy tak ciężko, zostawialiśmy lata kariery na treningach i nie byliśmy dobrze opłacani. Sparowaliśmy za dużo, niszczyliśmy swoje ciała za bardzo. Musimy na to patrzeć bardziej dalekosiężnie, jak podejść do walki w jak najlepszej kondycji, z jak najbardziej świeżą zdolnością do przyjęcia uszkodzeń. Jeśli chcesz być dobrym zawodnikiem a jesteś nokautowany – popatrz na Luke’a Rockholda. On ma umiejętności, ale nagle stał się kimś takim, że ktoś gorszy może go złapać i wygrać walkę. On prawdopodobnie potrzebuje czasu na regenerację. Musisz uważać jak trenujesz.

Czwarta sprawa to mieć hobby. Wiedz, że jest wiele czasu przestojów w walkach, myślę że zawodnicy muszą zrozumieć, że spędzą małą część życia robiąc to. Co będziesz robił później? Nie bój się w to inwestować. Czy to jest ukończenie studiów czy zdobycie tytułu magistra, idź i ucz się czegoś dodatkowego, będziesz musiał coś robić kiedy to się skończy. Nie bój się inwestować w to czasu. To będzie zdrowe dla Ciebie, zdejmie z Ciebie trochę presji w trakcie kariery. Musisz być gotowy i poświęcić czas na to, co później.

Stann zakończył swoją karierę w 2013r. mając w rekordzie 12 wygranych i 6 porażek. Przez kilka lat pracował dla UFC jako komentator a w 2017r. przestał wypełniać tę rolę by zająć się innymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *