TUF Nations: Finale – wyniki i relacja na żywo

Gala rozpoczyna się o godzinie 21.15 czasu polskiego. Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania.

Główna karta (godzina 1.00 czasu polskiego):
Tim Kennedy pok. Michaela Bispinga przez jednogłośną decyzję
Patrick Cote pok. Kyle’a Noke’a przez jednogłośną decyzję
Elias Theodorou pok. Sheldona Westcotta przez TKO (ciosy w parterze) 4:41, runda 2
Chad Laprise pok. Olivier Aubin-Mercier przez split decyzję
Dustin Poirier pok. Akirę Corassaniego przez TKO (prawy podbródkowy i ciosy w parterze) 0:42 ,runda 2

Pozostałe (godzina 23.00 czasu polskiego):
K.J. Noons pok. Sama Stouta przez KO (prawy overhand) 0:30, runda 1
Sarah Kaufman pok. Leslie Smith przez jednogłośną decyzję
Ryan Jimmo pok. Seana O’connella przez KO (lewy sierpowy i ciosy w parterze) 4:27, runda 1
George Roop pok. Dustina Kimurę przez jednogłośną decyzję

Pozostałe (godzina 21.15 czasu polskiego):
Mark Bocek pok. Mike’a de la Torre przez split decyzję
Nordine Taleb pok. Vika Grujica przez jednogłośną decyzję
Richard Walsh pok. Chrisa Indicha przez jednogłośną decyzję
Mitch Gagnon pok. Tima Gormana przez jednogłośną decyzję

George Roop vs. Dustin Kimura
Pierwsze 2 minuty to spokojne „wyczuwanie się” w stójce. Później Dustin zdobył obalenie jednak George szybko wstał i w rewanżu sprowadził Kimurę do parteru któego kontrolował do sygnału końca pierwszej rundy. Druga runda miała podobny przebieg. Pod koniec Dustin nieskutecznie próbował duszenia zza pleców. W ostatniej rundzie górą był George czym zapewnił sobie wygraną na kartach sędziów.

Ryan Jimmo vs. Sean O’connell
Debiutant dobrze zaczął pojedynek. Wywierał presję w stójce i spychał Jimmo pod siatkę. Podczas jednej z szarż zapomniał o obronie co skrupulatnie wykorzystał Ryan nokautując Seana lewym sierpem.

Sarah Kaufman vs. Leslie Smith
Początek walki to mocna wymiana ciosów jednak to Kanadyjka uderzała lepiej i częściej trafiała przeciwniczkę. W 2 rundzie Kaufman powiększała swoją przewagę. Leslie starała się korzystać z obszernych sierpów które w większości pruły powietrze. Ostatnie 5 minut to tylko potwierdzenie dominacji Sary która sprowadzeniem i g’n’p przypieczętowała zwycięstwo.

Sam Stout vs. K.J. Noons
Walka K.J. Noonsa z Samem Stoutem skończyła się tak szybko jak się zaczęła. W jednej z pierwszych wymian K.J. trafił potężnym prawym który pozbawił jego przeciwnika świadomości.

Dustin Poirier vs. Akira Corassani
Skazywany na pożarcie Corassani bardzo dobrze prezentował się na początku walki. Kilkoma mocnymi ciosami trafił Dustina. Pod koniec rundy Poirier odzyskał wigór i był o krok od poddania Akiry duszeniem peruwiańskim. Początek drugiej rundy był koncem dla Corassaniego, mocny prawy podbródkowy i ciosy w parterze Justina odebrały mu chęć do walki.

Chad Laprise vs. Olivier Aubin-Mercier
Pierwsza runda niemal w całości była toczona w dystansie kickbokserskim w którym przewagę miał Laprise. Mercier 2 razy próbował obalać, bezskutecznie. Drugie 5 minut mocniej zaczął Olivier który po minucie walki obalił Chada. Walka w stójce nieco się wyrównała, Olivier zaczął częściej trafiać a w 3 rundzie ponownie obalił Laprise’a. To jednak nie wystarczyło i i zwycięzca TUF-a w wadze półśredniej został Chad Laprise.

Sheldon Westcott vs. Elias Theodorou
Walka rozpoczęła się od walki w klinczu z którego Westcott obalił i udało mu się zdobyć plecy rywala. Później inicjatywę przejął Elias który bronił prób obaleń i obijał Sheldona. W drugiej rundzie zmęczony już Westcott oddawał coraz więcej pola Eliasowi który ostatecznie zakończył walkę uderzeniami w parterze.

Patrick Cote vs. Kyle Noke
Pierwsze 5 minut poszło na korzyść Patricka który nie dał się trafiać w stójce, obalił Kyle’a i mocno poobijał go w parterze. Noke nie pozostawał bierny i będąc na plecach próbował skręcać się do dźwigni na rękę a później do trójkąta nogami.W drugiej rundzie Kyle naruszył Cote mocnym kolanem ale nie dał rady dobić go. Nie wiele później Patrick po raz drugi zdobył obalenie. Trzecia runda miała podobny przebieg jak wcześniejsza, pół rundy wymian w stójce a później kolejne udane obalenie w wykonaniu Cote.

Michael Bisping vs. Tim Kennedy
Pojedynek obaleniem rozpoczął Amerykanin i do końca rundy kontrolował Anglika w parterze m.in. zdobywając dosiad. Następną odsłonę lepiej rozpoczął Bisping który częściej trafiał w stójce i bronił próby sprowadzeń w wykonaniu Tima. Na początku 3 rundy Michael trafił mocnym ciosem jednak Kennedy szybko przeniósł walkę do parteru, gdzie bez wielkiego nakładu energii starał się kontrolować przeciwnika. 1,5 minuty przed końcem rundy ponownie zdobył dosiad ale szybko stracił tę dogodną pozycję. Kolejna runda to dominacja Anglika który lepiej radził sobie w stójce i nie dał się obalić. O zwycięstwie decydowało ostatnie 5 minut. Po minucie przewagi Michaela w stójce, Kennedy po raz kolejny zdobył sprowadzenie ale sędzia przestał być pobłażliwy dla braku aktywności Amerykanina w parterze i nakazał powrót do stójki. A tam sfrustrowany Bisping starał się punktować ale ostatecznie to Kennedy zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów.

11 thoughts on “TUF Nations: Finale – wyniki i relacja na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *