TUF 20 – wyniki piątego odcinka + video

Wreszcie po dwóch tygodniach przerwy wraca The Ultimate Fighter (TUF) 20. W piątym odcinku głównym punktem był pojedynek Felice Herrig (Team Pettis) i Heather Clark (Team Melendez).

Na początku Clark wyjaśnia, dlaczego nie lubi się z „pozbawioną dobrego smaku” Herrig. Na sali Melendez pracuje lekko z Clark, z powodu jej kontuzji. Angela Magana jest zła na Clark i uważa, że kontuzja jest wyimaginowana.

Herrig sparuje z Pettisem, a Justine Kish z powodu kolana nie może ćwiczyć, tylko jeźzdi na rowerku stacjonarnym. Doktor wysyła ją na rezonans, który pokazuje naderwane więzadło ACL. To tak naprawdę wyklucza ją z dalszego udziału w show i jej miejsce zajmuje Tecia Torres, która przegrała w pierwszym odcinku z Randą Markos. Dana White wysyła ją do drużyny Pettisa, aby mogła przygotować się do walki z Bec Rawlings. Trener Melendez i Carla Esparza otwarcie okazują swoje niezadowolenie, ale Dana White nie przejmuje się ich opinią.

Większość dziewczyn z drużyny Pettisa jest wkurzonych, że Torres wróciła do gry i nie ukrywają tego na sali treningowej. Herrig ma małe problemy z dostosowaniem się do nowej kadry trenerskiej i nie chce, żeby wywierali na niej presję.

Walka eliminacyjna No. 5: Felice Herrig (Team Pettis) vs. Heather Clark (Team Melendez)

Runda 1: Herrig kopie lowkicka, później próbuje sprowadzenia i pakuje się w gilotynę. Clark ma ją zapiętą ciasno, ale Herrig uwalnia się i przenosi walkę pod siatkę. Clark udaje się obrócić Herrig, która znów próbuje obalić, w wyniku czego ląduje twarzą i głową na ziemi. Herrig ma półgardę, jednak Clar ją przetacza i jest z góry, mając przeciwniczkę przy siatce. Herrig próbuje balachy, jednak Clark ucieka z niej i zawodniczki lądują w pozycji północ-południe. Sędzia daje im ostrzeżenie, aby poprawiły pozycję. Za chwilę lądują w dziwnym preclu.

Runda 2: Zawodniczki zaczynają wymianą ciosów, klinczują na środku klatki i za chwilę przenoszą się pod siatkę. Herrig prowadza walkę na ziemię i ma plecy, zadając przy tym uderzenia. Clark oddaje. Po chwili zawodniczki wracają do stójki. Clark wyprowadza ładne kolana na ciało. Herrig sprowadza Clark do parteru i wchodzi za plecy, ale czas się kończy.

Wynik: Felice Herrig pokonuje Heather Clark jednogłośną decyzją

Po walce, Clark obwinia kontuzję za swój słaby występ. Przeprasza też Herrig za swoje gadanie.

Team Pettis:

Carla Esparza
Randa Markos
Joanne Calderwood
Alex Chambers
Jessica Penne
Felice Herrig
Justine Kish
Tecia Torres
Aisling Daly

Team Melendez:

Angela Hill
Tecia Torres
Emily Kagan
Rose Namajunas
Lisa Ellis
Heather Jo Clark
Bec Rawlings
Angela Magana

Walki eliminacyjne:

Carla Esparza (No. 1) vs. Angela Hill (No. 16)
Randa Markos (No. 14) vs. Tecia Torres (No. 3)
Joanne Calderwood (No. 2) vs. Emily Kagan (No. 15)
Alex Chambers (No. 10) vs. Rose Namajunas (No. 7)
Jessica Penne (No. 4) vs. Lisa Ellis (No. 13)
Felice Herrig (No. 6) vs. Heather Jo Clark (No. 11)
Tecia Torres (No. 3) vs. Bec Rawlings (No. 8 )
Aisling Daly (No. 5) vs. Angela Magana (No. 12)

Walki półfinałowe:

Randa Markos vs. Felice Herrig
Joanne Calderwood vs. TBA
Jessica Penne vs. TBA
Carla Esparza vs. TBA

W następnym odcinku zobaczymy walkę Aisling Daly (No. 5) vs. Angela Magana (No. 12).

Odcinek do obejrzenia POD TYM LINKIEM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.