Trwają prace nad walką Derrick Lewis vs. Tai Tuivasa na UFC 271 w Houston

Wygląda na to, że Derrick Lewis po raz kolejny będzie miał okazję zawalczyć w swoim rodzinnym mieście, mierząc się z coraz mocniej rozkręcającym się Tai’em Tuivasą.

Walka pomiędzy Lewisem (26-8 MMA, 17-6 UFC) i Tuivasą (14-3 MMA, 7-3 UFC) jest w planach na gali UFC 271, która odbędzie się 12 lutego w Toyota Center w Houston.

Dwie anonimowe osoby poinformowały MMA Junkie o tym pojedynku, ale organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu.

Lewis pobił rekord największej liczby nokautów w historii UFC, kiedy w grudniu ubił Chrisa Daukausa w 1. rundzie walki wieczoru gali UFC Fight Night 199. „Czarna Bestia” wygrał pięć ze swoich ostatnich sześciu walk. Jego jedyna porażka miała miejsce w walce o tymczasowy tytuł wagi ciężkiej z Cirylem Gane na UFC 265, również w Houston.

Tuivasa przeżywa najlepszy okres w swojej karierze. 28-letni Australijczyk, który trenuje w Dubaju pod okiem trenera Shauna Sullivana, znokautował swoich ostatnich czterech przeciwników, w tym dwukrotnie w walce wieczoru Grega Hardy’ego i Augusto Sakaia.

Walką wieczoru gali UFC 271 będzie pojedynek rewanżowy o pas wagi średniej między mistrzem Israelem Adesanya a byłym mistrzem Robertem Whittakerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.