Trochę o walce Vera vs. Soszyński

Brandon Vera będzie się starał kontynuować pięcie się w górę po rankingach wagi półciężkiej. Ale by to uczynić musi przejść byłego zawodnika IFL oraz uczestnika ósmej edycji TUFa Krzysztofa Soszyńskiego. Obecny stan Very po przejściu do dywizji półciężkiej wynosi 2-1. Zwyciężał z Reesem Andy’m na UFN 14 oraz Mikem Pattem na UFC 96. Przegrał z Keithem Jardinem przez niejednogłośną decyzję na gali UFC 89. Soszyński stanie do walki po świetnej passie sześciu zwycięstw z rzędu. Soszyński w ostatnich starciach pokonywał między innymi byłego mistrza WEC wagi półciężkiej Briana Stanna czy byłego zawodnika IFL Andre’a Gusmao. Był uznawany za faworyta ósmej edycji The Ultimate Fightera, ale został pokonany przez finalistę Vinny Magalhaesa w półfinale. Krzysztof powrócił na TUF Finale by pokonać Shane’a Primma przez kimure.

Soszyński urodził się w Polsce, wyjechał do Winnipeg gdzie mieszka już 10 lat. Krzysiek przez wielu jest uznawany za wielki talent MMA. Soszyński trenuje w Team Quest z takimi zawodnikami jak Dan Henderson, Matt Lindland czy Rameau Thierry Sokoudjou. Znany jest ze świetnych umiejętności parterowych, ale ostatnio również zauważono progres w jego poczynaniach. Ostatnia walka z Andrem Gusmao jest świetnym dowodem na to, że Krzysztof potrafi walczyć w sójce.

Vera swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w wyższej szkole. Kontynuował ją również w Siłach Powietrznych dołączając do zapaśniczej drużyny, ale musiał zrezygnować z powodu problemów z więzadłem łokciowym.
Kłopoty były na tyle poważne, że prawa ręka Very była bezwładna. Po operacji i rehabilitacjach jego ręka powracała do zdrowia. Wystartował w zawodach na Wschodnim Wybrzeżu gdzie dostrzegł go posiadacz czarnego pasa BJJ Lloyd Irvin, który później zaczął nauczać Vere mieszanych sztuk walki.. Brandon jest znany z dobrej stójki, jego umiejętności Muay Thai są świetne. Nie bez powodu jest mistrzem W.K.A. Muay Thai. Vera posiada również brązowy pas BJJ.

6 thoughts on “Trochę o walce Vera vs. Soszyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *