Triumf Marcina Helda w walce z Natanem Schulte na gali 2021 PFL 1

Ryan Loco–PFL

Marcin Held sprawił ogromną niespodziankę zwyciężając w pojedynku z niepokonanym dotychczas w organizacji PFL dwukrotnym mistrzem wagi lekkiej Natanem Schulte na gali 2021 PFL 1 w Atlantic City.

Marcin Held (27-7), który w swojej karierze walczył w Bellatorze i UFC, w swoim piątkowym debiucie w PFL pokonał Natana Schulte (20-4-1) przez jednogłośną decyzję w co-main evencie.

Polak rozpoczął walkę od mocnych ciosów, którymi konsekwentnie rozbijał Brazylijczyka. Schulte nie znajdował odpowiedzi na ataki rękoma w wykonaniu Helda, ale sam wyprowadzał niskie kopnięcia. Pierwsza runda była toczona w wysokim tempie dlatego druga runda była nieco wolniejsza, ale wciąż było dużo akcji. Held nadal wywierał presję w stójce, ale Schulte zaczął częściej dochodzić do głosu. W połowie rundy Held zdobył obalenie, ale rywal szybko wrócił do stójki. Do trzeciej rundy obydwaj zawodnicy wyszli już mocno zmęczeni, ale ani jeden, ani drugi nie zamierzał odpuszczać. Tym razem Schulte zaczął wywierać presję i kilka jego ciosów doszło do głowy Helda. Marcin mimo zmęczenia wciąż był aktywny na nogach i poruszał się na boki unikając ataków. Sam również atakował zadając ciosy.

Ostatecznie Marcin Held pokonał Natana Schulte przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28), zdobywając 3 punkty w klasyfikacji wagi lekkiej.

Ryan Loco–PFL

Dzięki tej wygranej Held zdobył trzy punkty w klasyfikacji wagi lekkiej. Zwycięstwo przedłużyło jego passę zwycięstw do pięciu, w tym trzy w ACB i jedno w UFC.

Dla Schulte porażka ta jest pierwszą przegraną w PFL. Przed piątkową walką, ostatnia przegrana Schulte’a przyszła w walce przeciwko Islamowi Mamedovowi na ostatniej gali World Series of Fighting (WSOF) w marcu 2017 roku. Podejmując walkę z Polakiem, Schulte wszedł do pojedynku z bilansem 9-0-1 w 10 walkach od tamtego czasu.

Schulte nie był jedynym dwukrotnym mistrzem PFL, który przegrał swój debiut w sezonie 2021 w piątek. Wcześniej, dwukrotny zwycięzca sezonu w wadze piórkowej Lance Palmer został pokonany przez Bubbę Jenkinsa.

Całą galę wraz z walką Marcina Helda z Natanem Schulte można obejrzeć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *