Clay Collard pokonał Anthony’ego Pettisa na gali 2021 PFL 1

Ryan Loco–PFL

Bokser i zawodnik MMA Clay Collard pokonał w swoim debiucie w PFL również debiutującego w organizacji Anthony’ego Pettisa podczas walki wieczoru  piątkowej gali 2021 PFL 1.

Clay Collard (19-8) pokonał byłego mistrza wagi lekkiej UFC Anthony’ego Pettisa (24-11) przez jednogłośną decyzję. Werdykt był taki a nie inny po tym jak Collard przez większość trzech rund obijał Pettisa.

Po udanej pierwszej rundzie, Collard rozpoczął dominującą rundę drugą, w której wielokrotnie obalał i niemal kończył Pettisa ciosami. Gdzieś w tym szaleństwie Collard doznał kontuzji ręki, co ograniczyło jego ataki na resztę walki.

Bez względu na kontuzjowaną rękę, Collard odniósł sukces w atakach na początku 3 rundy. Kiedy zbliżała się druga połowa rundy, Pettis odwrócił sytuację. Wyprowadził mocne kopnięcie na głowę, a następnie kolano z wyskoku. Oba uderzenia odrzuciły głowę Collarda do tyłu, ale „Cassius” przetrwał. Collard złapał za nogę Pettisa, wciągnął przeciwnika do gardy i dotrwał do końca rundy.

Clay Collard pokonał Anthony’ego Pettisa przez jednogłośną decyzję (29-27, 29-27, 29-28) – zdobywając 3 punkty w klasyfikacji wagi lekkiej.

Dzięki wygranej Collard przedłużył swoją passę zwycięstw w MMA do trzech zwycięstw. Pettis natomiast przegrał już trzy z pięciu pojedynków. Piątkowa walka była dla Pettisa pierwszą od 2008 roku, w której nie walczył w WEC lub UFC.

Całą galę wraz z walką Claya Collarda z Anthonym Pettisem można obejrzeć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *