Trener Rodrigo o przygotowaniach przed UFC Rio.

(fot. mmaconvert.com)

Claudio Pavanelli jest trenerem zajmujący się przygotowaniem fizycznym swoich podopiecznych, którym między innymi jest Antonio Rodrigo Nogueira.

Wykonaliśmy trochę inną pracę od czasu jego operacji, więc Rodrigo nie mógł ryzykować, aby doszło do kontuzji, pomiędzy jego czasem jego leczenia a dniem kiedy walczy. To byłby duży problem dla niego. Postawiliśmy sobie cel i realizujemy go robiąc dużo treningów siłowych między jego fizjoterapią, tak aby mógł zapobiec jakieś kontuzji. Naszym celem było zwiększyć bezpieczeństwo przygotowań.

Trener Rodrigo – Claudio Pavanelli skupiał się także nad techniką oraz określonymi elementami treningu, które przydadzą się w walce. Głównym celem było zwiększenie wytrzymałości oraz dynamiki.

Zawszę trenuję obwodowo. Jest to bardzo dynamiczny wysiłek, co sprawia, że jesteś szybszy i jest to bardziej skuteczne i jest to właśnie to czego potrzebował.

Rodrigo Nogueira ostatni swój pojedynek stoczył w lutym 2010 roku, gdzie przegrał przez KO z Cainem Velasquezem. Minotauro będzie mocno wspierany przez swoich brazylijskich fanów, jednak czy to wystarczy aby pokonać Brendana Schaub’a ?

Do starcia obu zawodników dojdzie 27 sierpnia na gali UFC 134.

3 thoughts on “Trener Rodrigo o przygotowaniach przed UFC Rio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *