Travis Browne: „Werdum nie ma tego, czym mógłby pokonać Caina, nie ma zupełnie nic.”

Travis Browne mimo porażki z Fabricio Werdumem w kwietniu tego roku, nie wierzy w zwycięstwo Brazylijczyka w walce z Cainem Velasquezem.

„Werdum nie ma tego, czym mógłby pokonać Caina, nie ma zupełnie nic.”

Fabricio Werdum (18-5-1 MMA, 6-2 UFC) zmierzy się z Cainem Velasquezem (13-1 MMA, 11-1 UFC) na gali UFC 180, która odbędzie się 15 listopada. Mistrz wagi ciężkiej Cain Velasquez wraca po ponad rocznej przerwie natomiast Fabricio Werdum walczył już w międzyczasie i wygrał z Travisem Browne.

Browne nie doświadczył tego co potrafi robić w walce Velasquez natomiast zna umiejętności „Vai Cavalo” z którym męczył się przez 25 minut. Mimo tego, „Hapa” nie jest przekonany, czy Werdum powtórzy to samo z Velasquezem.

„Cain to bardzo mądry zawodnik. Nie pozwoli, by doszło do sytuacji w której mógłby zostać poddany. To jest jednak jedyna szansa dla Werduma na jego wygraną. W mojej opinii, podczas naszej walki, przyjmowałem najmocniejsze ciosy od Werduma i ani razu mną one nie wstrząsnęły przez całą walkę. Może mam szczękę jak Mark Hunt, ale jego ciosy nic mi nie robiły.”

Faktycznie najlepszym wyjściem dla Werduma byłaby walka w parterze licząc na poddanie. Wedrum to specjalista od poddań i jest on w stanie poddać każdego jeśli będzie miał ku temu okazję.

Browne uważa, że jeśli jemu udało się przetrwać pięć rund, Velasquez powinien zrobić to samo i o wiele więcej by zatrzymać pas mistrza.

„On sprowadził mnie do swoich pozycji ze trzy lub cztery razy i nie miałem problemów by z tego wyjść. To będzie problem, ponieważ nie będzie mu łatwo dostać się za plecy Caina, tak jak to zrobił u mnie. Cain jest za bystry by bawić się w jego grę.”

17 thoughts on “Travis Browne: „Werdum nie ma tego, czym mógłby pokonać Caina, nie ma zupełnie nic.”

  1. No właśnie Werdum ma ten grappling, którym może pokonać Caina, za to właśnie Browne nie ma nic. Ja tak czy inaczej nie daje Werdumowi szans. W stójce Werdum faktycznie robi bardzo duże postępy, jego cardio wyglądało w ostatniej walce świetnie, ale w dalszym ciągu przy Cainie jedno i drugie traci swoją wartość. Nie poddał Browna, więc czy może poddać Caina? Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby mógł w ogóle przewrócić Caina, a gdzie tam do poddania.

  2. Skoro Werdum po jednostronnej walce , zlomotaniu Travisa przez 25 min jest leszczem to jakim zerem jest Browne . Gosc sie chyba nie slyszy. Werdum ma dobry zasieg i stojke , powinien miec przewage ale watpie by ciagle utrzymywal dystans. Pewnie plan caina bedzie polegal na wbijaniu go w siatke i brudnym boksie. Jednak to jest mma crocop poddal randlemana a randleman znokautowal crocopa 🙂 Werdum ma swoje szanse . Nie jest to gra do jednej bramki. Nawet totem w drugiej walce odpieral obalenia Caina , padl dopiero po celnym strzale. Nie gloryfikowalbym go tak , chodz doceniam go jako mistrza

  3. Brown wlasnie nie ma nic Werdum ma przynajmniej dobre bjj dobre hmm to malo powiedziane najlepsze 😀 i tam bedzie szukał szansy chodz z Cainem bedzie niezwykle ciezko no ale nie skreslał bym go w zadnym wypadku zobaczymy co bedzie a Brown niech sobie gada dostał wpierdol od niego a teraz pierdoli Cain by go zlał na kwasne jabłko

  4. Jeżeli Werdum wyjdzie dobrze przygotowany i co najważniejsze bez zadnej kontuzji to może niezle narozrabiać. Na ta chwile nie znam zadnego zawodnika, który stawi większy opor w każdej plaszczyznie. Mam nadzieje, ze tylko nie wejdzie jakiś nokaut bo będzie nie dostyt. Fabricio zdaje sobie sprawę z tego, ze być może to jego ostatni title shot w karierze…

  5. Ja myślę, że Werdum zostanie zdemolowany jak każdy. Cain zna na dzień dzisiejszy wszystkie sztuczki którymi może zaskoczyć Werdum. Poza tym Werdum w swojej karierze MMA nie był mistrzem żadnej organizacji i ma swój wiek, za Cainem stoi ogromny wigor i duża brutalność.

  6. Każdy tak pisze (nie chce powiedzieć, że pitoli), że nie można odbierać szans Werdumowi. W zasadzie w żadnej walce w HW nie można jednemu gościowi całkiem szans odebrać. Ale jest w stanie ktoś powiedzieć, że stawia na Werduma? albo chociaż, że Werdum przejdzie cały dystans? Albo, że narobi sporo kłopotów Velasquezowi? Kawa na ławę! Ja zaczynam- 1-2 runda CV TKO! 😀

  7. Czyli na Browne’a wystarczy mieć „nic” 😀
    Też mam wrażenie, że Cain go pokona, ale jestem za Werdumem, trzeba być głupcem aby lekceważyć gościa, który pokonał Fedora. Czy stawiam nie wiem, ale mu kibicuje 😀

  8. Gadanie ,ze Werdum nie byl mistrzem jest nie na miejscu. Kazdy mistrz do momentu zostania nim kiedys dlugi czas czesto nie byl mistrzem 🙂 Druga rzecz Werdum jest w zyciowej formie wlasnie teraz podobnie jak Belfort np i jest bardziej kompletnym zawodnikiem niz kiedykolwiek. Cain zna sztuczki Werduma ale Werdum zna plany Caina. Zawsze sa takie same w koncu . Nie trzeba byc geniuszem by go przejrzeć. To dziala w obie strony. Werdum ma ogromne doswiadczenie w sportach walki . Starcem jeszcze nie jest. War biegnij koniu ! Poddanie rd 3 by Werdum 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.